מחברת כתיבה- כללי- עמוד מתעדכן- יכול אדם להכנס לגג מכניסה ב' ומשם דרך החלון לדירה מכניסה א' ואז יצא בחזרה דרך החלון לגג ויצא מהבנין בחזרה דרך כניסה ב'. ומשכך לא נראה אדם חשוד שנכנס ויוצא מכניסה א' והאדם שנראה שנכנס ויוצא מכניסה ב'- לא נחשב כחשוד.

מחברת כתיבה- כללי- עמוד מתעדכן.

כתובות על הדרך:

שהכדור של הילד של השכנים מהקומה השלישית מכה ברצפה יש קול לדבר, לקול הזה יש הד שנשמע מגג הדירה שמעליה. לעתים בסדרת קולות חוזרים על הרצפה של הדירה בקומה השלישית, בקומה מעליה נשמע כאילו מישהו הולך על הגג.

אני מאירה מהמרפסת לגג בלילה. ערפדים לא באים למקומות מוארים.

יכול אדם להכנס לגג מכניסה ב' שם יש דלת לגג הבנין ומשם דרך החלון לדירה מכניסה א' ואז יצא בחזרה דרך החלון לגג ויצא מהבנין בחזרה דרך כניסה ב'. ומשכך לא נראה אדם חשוד שנכנס ויוצא מכניסה א' והאדם שנראה שנכנס ויוצא מכניסה ב'- לא נחשב כחשוד.

במלחמת המפרץ אטמנו את הבתים בדרך כזאת למנוע כניסה של אוויר מורעל לתוך הבית. לעתים יש ריח של בושם שנכנס דרך החלון לדירה, ברור שאם יש אוויר עם ריח שנכנס דרך החלון לדירה אז סוג של כימיקאל נכנס לנו לבית, יש התכנות שזה כימיקאל פוגעני ולא ריח של דאודוראנט או בושם או שמפו מהמקלחת של השכנים.

לשכנה מקומה ראשונה יש מבשם על השולחן במרפסת, אני מכירה את הריח. כשהיא פותחת את התריס הגז המבושם יוצא מהחלון שלה וככל גז הוא עולה למעלה והריח מגיע אלי, אני מריחה את הריח בסלון, משמע הכימיקאל המבושם הזה נכנס אלי הביתה. ואם כך, יכול אדם לעמוד בשביל לרסס כימיקאל מורעל והכימיקאל הזה יגיע אלי הביתה. קרו כמה מקרים שהרחתי ריח של בושם (לא כמו של השכנה מקומה ראשונה) שהגיע אלי הבית ולאחר מכן נרדמתי, ככה..פתאום.. באמצע היום לכמה שעות וגם לשעה או חצי שעה. היום למדתי שכשאני מריחה ריח לא מוכר שעלי להלחם ברפיון הזה כשהוא בא ולא להניח את הראש על הכרית למרות שיש רצון כזה. וזאת במצב ערות. אם אני ישנה אז יש מצב שהשינה תהיה חזקה יותר. אני מרגישה לפעמים התעוררות משינה כזאת שהיא לא כמו כל התעוררויות. שלא כמו התעוררות משינה רגילה.

מהכרותי את הדירה ממול אני יודעת שהברז של המטבח שלהם מקביל לשלי ועל אותו קיר. בעבודת חציבה בקיר המשותף ניתן להגיע לצינור המים שלי לעשות חור להלחים לו צינורית שתצא דרך הקיר של הדירה ממול ולשים לו פקק ומדי פעם להזרים לצינור ברז המטבח חומר רעיל שיגיע לכוס הקפה שלי לתבשיל עם מים מהברז וכו'. קרה פעם שפתחתי את הברז ומים עם סבון יצאו ממנו. קשה מאוד להוכיח דבר כזה. כי המים לא מזוהמים כל הזמן, הכניסה לצינור היא ברגעים מתוזמנים.

נכנסים לי לבית כשאני לא בבית, היתה פעם מעט לפני המלחמה שמישהו נכנס לבית וכתב את האות ק' מעל המזגן. בן אחותי שראה זאת איבחן שמי שכתב זאת היתה לו יד רועדת, האדם היחיד עם יד רועדת שהכרתי אז עם קשר לאות ק' היה הבחור מהקיבוצניק.

בשפת האינקוויזיציא וגם הפורטוגלית יד זה מנו – MANO.

אני אישה נכת רוח לא מתיחסים ברצינות לתלונותי.. אין טעם להתלונן במשטרה.

.

הרשו נא לי לגחך בענין התבטאותו של ברקת בענין הטייקונים שהעלו מחירים במלחמה.. ברקת כלובש בגדי רובין הוד מסמן את אלה שהעלו מחירי יענו גבר מאיים יענו הוא משלנו ולא משלהם..

במקומו של ברקת הוא צריך לרסן כשיש צורך לרסן..

ממקומי נראה שברקת מרוסן, מסורס שמביע תרעומות ממקומו של שר שלא בדבר למרות שיכול לעשות בדבר מורת רוחו היא כמכסה על נכותו זאת.

שר הכלכלה יכול היה להוציא צו חירום שחברות המזון בישראל לא יעלו מחירים בזמן המלחמה עם הבטחה מצידו שחברה ישראלית שבעליה בני העם הזה שתקלע לקשיים בעקבות החוק הזמני, תקבל עזרה מהמדינה.

 

ממחיר מגשי האלומיניום החד פעמיים- עשר בעשר, ניתן ללמוד שאלומיניום הוא חומר שיכול להתמודד מבחינה כלכלית- תחרותים עם מוצרי הנייר החד פעמים.

אלומיניום יכול להחליף צלחות חד פעמיות, אלומיניום בשילוב פלסטיק דק, יכול לשמש לייצור כוסות חד פעמיות,  ומשכך יכול להיות כלי יעיל לפתור את בעיית כריתת העיצים המרובה על הסימפטום המזיק הנלווה לדבר. השימוש באלומיניום לא יהיה פתרון בעיה בבעיה, הדבר לא ייצר פגיעה סביבתית חדשה.

"חוששים מנפילת הממשלה: חברי כנסת מהמפלגות החרדיות אומרים כי סוגיית חוק הגיוס היא עניין מהותי שעלול להביא להפלת הממשלה. מבחינת החרדים, מוטב להימנע מחקיקה כעת, גם אם הדבר אכן יביא לשלילת תקציבים מישיבות. הדברים פורסמו היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אילאיל שחר בכאן רשת ב" כאן חדשות אחרי..

הצעה נכונה. רק חבל שבשיחות סגורות.

במקור מחשבתי בדבר, אני טוענת שיש לחכות לדיון הזה לאחר המלחמה במשמעות לעשות הארכה עד אחרי המלחמה ואחר המלחמה לדבר על החוק והמשכו וככה אני חושבת נכון לעשות על הסכם תחום בזמן שנפתח בעת המלחמה, לכל הסכם כזה הארכה עד תום המלחמה ואחרי המלחמה לדבר על המשכיות הלאה אם בכלל ואיך.

על פי תורת ישראל בני שבט הלוי מתחילים לעבוד באהל מועד מבן עשרים וחמש עד בן חמישים שנה ולא מבן שמונה עשרה ועל כך מקבל הלוי שכר חלף בעבור עבודתו בקודש. פיקודי ישראל לנחלותיהם כל יוצא צבא מבן עשרים שנה ומעלה, בשני המקרים לא מבן שמונה עשרה ומעלה. כך שלא ניתן לקטרג על ישראל כמתנגדים ללימודי תורה בהתנגדותם לאלה**.

שלא יהיו אי הבנות בענין דברי.

אני חושבת שזה חשוב לשמור חזק חזק על לימודי הספר ויש לתת לעוסקים בדבר שכר.

צריך בדרך אחרת.

בהמשך אעלה הצעתי בדבר.

.

מתפילת ערבית:

שָׁמְרָה וְהַצִּילָה שָׁנָה זוֹ מִכָּל דָּבָר רָע. וּמִכָּל מִינֵי מַשְׁחִית וּמִכָּל מִינֵי פֻרְעָנוּת. וַעֲשֵׂה לָהּ תִּקְוָה טוֹבה וְאַחֲרִית שָׁלוֹם.

וַעֲשֵׂה לָהּ תִּקְוָה טוֹבה

בקשה שלא יבוא יאוש ואם יבוא יאוש, תקווה לא טובה, אז שיעשה שיהפך לתקווה טובה.

 

מדברים על איחוד בעם.

שיש קרע.

מדברים שזה בגלל ככה וככה אולי בגלל שככה ואלה ככה וההם ככה וזה רוצה ככה וזה לא רוצה ככה ולכן ככה וככה..

אני טוענת שהכל זה סימפטום.. כמו שהבחורה מהטבעונות אומרת- צריך לפתור את הבעיה מהשורש..

קלטו ת'סרט..

נגיד בבית הספר ישראל בשכונת ישראלי.

בכיתה ז-ח הבנים נכנסים לענין הבר מצווה.

כידוע לכולנו בבר מצווה קוראים את ההפטרה ויש שבת אחת שההפטרה שלה היא הפטרה כפולה, יענו יש הפטרה לאשכנזים והפטרה למזרחים. בבית הכנסת של האשכנזים באותה שבת לא קוראים את אותה ההפטרה כמו בבית הכנסת של המזרחים בשכונת ישראלי.

ויצא המקרה שבשבת זאת מאותה כיתה יש שלושה ילדים, ישראלוביץ' ישראליאן וישראלשטיין  שזאת השבת חתן שלהם, וישרלוביץ' וישראלשטיין הולכים ביחד ללמוד אצל הרב האשכנזי והם ביחד עולים לתורה בבית הכנסת של האשכנזים בשכונת ישראלי  ואילו ישראליאן הולך ללמוד אצל הרב מבית הכנסת המזרחי ובשבת החתן הוא בבית עולה לתורה בבית הכנסת המזרחי בשכונת ישראלי.

מפה כמעט ודאי וברור לאן ילכו ומי ילך לשבת חתן של זה ושל זה..

והלאה..

זאת הבעיה חברה'לך.. זאת שורש הבעיה.

ואם יש בעיה, אז פתרון,

ישבו  הרבנים ויקבעו הפטרה מאוחדת לכל ישראל וזאת כדי שהאיחיוד יהיה מאוחד.

ואולי יבוא היום ויהיה רב ראשי לישראל אחד בנוסח אחד לעם אחד.

שיהיה חודש טוב לעם ישראל ולגר התושב עמנו.