נחלת הכהנים.

וְאַתֶּם תִּכְתְּבוּ אֶת-הָאָרֶץ, שִׁבְעָה חֲלָקִים, וַהֲבֵאתֶם אֵלַי, הֵנָּה; וְיָרִיתִי לָכֶם גּוֹרָל פֹּה, לִפְנֵי יְהוָה אֱלֹהֵינוּ. כִּי אֵין-חֵלֶק לַלְוִיִּם בְּקִרְבְּכֶם, כִּי-כְהֻנַּת יְהוָה נַחֲלָתוֹ; יהושע.

כדי להבין מדוע אתה לא יכול לעשות החלפת גורל עם כהן.

תחשוב שיש לך בית חרושת ואתה רוצה לשכור מנהל שינהל לך את בית החרושת,  ברור לכל שאתה תקבע מי ינהל לך את בית החרושת. אתה תקבע מי יהיה האיש שתתן לו אישור חתימה לחתום על ה"צ'קים" לספקים.

תחשוב על כך שהבחור שמינית להיות מנהל של בית החרושת שלך מאס בתפקידו, לא רוצה לעבוד בשביל יותר ותחשוב שהוא מציע את המשרה שלו למכירה ואז הוא מוכר את התפקיד שלו כמנהל עסקיך ב"מליון" וככה מתישב על כיסא המנהל בחור חדש שאתה לא מינית אותו והוא מתחיל לנהל את עסקייך וגם חותם על ה"צ'קים" לספקים..

ברור לי ולך שברגע שאתה תגלה את את הדבר אתה תרד מראש המגדל שלך ותסע לבית החרושת להוציא את המנהל החדש בבעיטה החוצה.. ויש מצב שאתה תתבע את המנהל הקודם על הפרת אמונים וברית.

כך שברור לי ולך שאתה לא יכול לקנות משרת כהן וכהן לא יכול למכור משרת כהן. אני טוענת שאתה לועג לעצמך שאתה שם על עצמך שמות ובגדים של כהנים כדי לקבל את גורל הכהנים.

וברור לך שבעת שאתה מפיל כהן בחרב, אתה לא נבנה ממנו, אתה לא עושה את פעולת ההמרה.