הקולות של פיראוס מזכירים את חיפה.

"ביממה האחרונה ממשלתו הקפיאה שתי הפרטות מתוכננות גדולות, של נמל פיראוס וחברת החשמל הגדולה במדינה, ושריו התחייבו להעלות קצבאות פנסיה ולהחזיר לשירות המדינה עובדים שפוטרו. בתגובה מתח שר הכלכלה הגרמני וסגן הקנצלרית זיגמר גבריאל אתמול (ד') ביקורת על אתונה במונחים בוטים חריגים, על עצירת ההפרטות ללא התייעצות, והזהיר את ציפראס שמרחב האירו יכול לשרוד ללא יוון. "אנחנו כבר לא צריכים לפחד כפי שפחדנו אז", אמר גבריאל בתשובה לשאלה אם מרחב האירו ייכנס להדבקות בפאניקה אם יוון תפרוש מאיחוד המטבע."
גלובס 29.1.2015 .

"ארה"ב לוחצת על ישראל למצוא פתרון למשבר הגז
שר החוץ האמריקאי ג'ון קרי שוחח בנושא משבר הגז עם נתניהו ודחק בו למצוא פתרון ■ ארה"ב הביעה ביקורת מרומזת על ישראל: "חשוב שיהיה למדינות אקלים עסקי חזק הכולל מסגרת רגולטורית עקבית…" כזכור, בשבוע שעבר החליט הממונה על ההגבלים העסקיים, דיויד גילה, כי הוא חוזר בו מהצו המוסכם המתיר לשותפות "לוויתן" להשאיר בבעלותם את מאגרי הגז הגדולים "לוויתן" ו"תמר" בתמורה למכירת המאגרים הקטנים יותר "כריש" ו"תנין"" גלובס 30.12.2014

"הפלת משטרו של סדאם עשויה להביא לגידול חד בשווי חברת בתי הזיקוק (בז"ן) בהפרטה" – כך העריך אתמול שר האוצר, בנימין נתניהו. לדבריו, "בז"ן יושבת על השיבר העולמי של הנפט העיראקי"
דה מרקר 15.4.2003.

"על פיצול בין שני בתי הזיקוק והפרטתם הוחלט במספר החלטות ממשלה: החלטה 126 מיום 22/8/1999, החלטת ועדת השרים לענייני הפרטה מס.מח2/ מיום 20/10/1999, החלטת ממשלה 2796 מיום 25/11/2002 והחלטה 787 מיום 15/9/2003." וויקיפדיה.

אהוד ברק- משטרו פעל בין ה- 6/7/1999 ועד 7/3/2001 .
בייגה שוחט- שר אוצר בין ה- 6/7/1999 ועד 7/3/2001 .
סילבן שלום- שר אוצר- 7/3/2001 ועד 28/2/2003
בנימין נתניהו- שר אוצר – 28/2/2003 ועד 9/8/2005

בהמשך מונה בייגה שוחט לחבר דריקטורין כיל שבשליטת האחים עופר.

"חשיפת "כלכליסט": כך ויתרה המדינה על תמלוגי הענק של כיל
מכתב ממשלתי מ־1995 חושף כיצד הממשלה העניקה לחברת כיל המופרטת פטור מתשלום תמלוגים על ייצור מוגבר של אשלג, עד שנת 2030 – תמורת ויתור של החברה על התחייבות לסלול כביש למפעלי ים המלח. בעלי התפקידים דאז לא זוכרים מה היה שם. ..בפנייתם לאוצר ציינו באדם טבע ודין כי על פי שטר הזיכיון, המדינה רשאית לגבות מכיל תמלוגים עודפים בשיעור של 10%, במידה שהחברה מפיקה מים המלח יותר ממיליון טונות בשנה – כפי שאכן קורה (כיל הצהירה כך כבר בדו"ח השנתי ל־2003). עם זאת, בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי המדינה מעולם לא דרשה מכיל את התמלוגים העודפים. על פי חישוב "כלכליסט", תחת הנחות שמרניות בנוגע לכמויות האשלג שמפיקה כיל מים המלח ולמחירו בשוק, עולה כי בשמונה השנים האחרונות לבדן ויתרה המדינה על תמלוגים בסכום כולל של 180 מיליון דולר לפחות. השערורייה אינה עוצרת כאן: בדו"חות התקופתיים שלה כיל מציינת שהוויתור על גביית התמלוגים העודפים היה מתוכנן מראש. כיל מציינת בפשטות כי עקרונית המדינה אכן הייתה רשאית לגבות ממנה תמלוגים בשיעור של עד 10% – אילולא ויתרה על כך כבר ב־1995. מהדוחות מתברר כי במכתב שנשלח לכיל באותה שנה, הודיעה הממשלה לחברה שהיא מוותרת על גביית התמלוגים העודפים – גם רטרואקטיבית וגם לשנים הבאות, עד תום תקופת הזיכיון, כלומר עד שנת 2030. עוד מציינת החברה כי בשנת 2010 תוכל המדינה לדרוש לקיים דיון מחודש בנושא גובה התמלוגים. על המכתב, שהגיע לידי "כלכליסט", חתומים שניים: שר המסחר והתעשייה דאז מיכה חריש, ושר האוצר דאז אברהם (בייגה) שוחט" כלכליסט 2010.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3418534,00.html

"גם ויקטור מדינה, המכהן כיום כדירקטור בכיל, התקשה להיזכר בהחלטת הממשלה מ־1995. "15 שנה הן המון זמן", אמר. כלכליסט.

ויקטור מדינה:

."בשנת 1990 מונה על ידי משה ניסים, שר התעשייה והמסחר, ליו"ר דירקטוריון כימיקלים לישראל וכיהן בתפקיד במשך כחמש שנים, במהלכן עברה החברה הפרטה. במאי 1995 מונה ליו"ר בנק מזרחי ובאוגוסט 1995 מונה למנכ"ל הבנק, הוא כיהן בתפקיד עד מאי 2004," וויקיפדיא.

בנק מזרחי:

"רק בשנת 1995 החלה הפרטת הבנק וקבוצתעופרורטהיים רכשה 26% ממניותיו. לאחר מכן הגדילה הקבוצה את אחזקותיה בבנק ורכשה 51% ממניותיו, והמדינה מכרה את יתרת אחזקותיה בבנק לעובדי הבנק (9%) ולציבור הרחב." וויקיפדיא.

"בפברואר 2007 הופרטו בתי הזיקוק בחיפה בשני שלבים, בשלב הראשון נמכרו 44% מהמניות למשקיעים מוסדיים (קופות גמל, קרנות הון סיכון וקרנות פנסיה) ו-46% נמכרו לחברה לישראל שבשליטת האחים עופר שחברה ל משפחת פדרמן תמורת כ 702 מיליון דולר, ובשלב השני נמכרו שאר המניות במסגרת הנפקה בבורסה של תל אביב. " וויקיפדיה.

אהוד אולמרט- משטרו פעל בין ה 4/1/2006 ועד 31/3/2009 .
שר אוצר- הירשזון.

.

http://www.zamanelsalam.com/156732/פייייייי-60-אלף-דולר-הרצאה-פי

.
מתוך מכתבי לחברי הכנסת ולעיתונאים:

From: מיכל כהן. [mailto:mc@zamanelsalam.com]
Sent: Saturday, June 28, 2014 3:34 PM
To: aagbariya@knesset.gov.il; aatias@knesset.gov.il; abraverman@knesset.gov.il; aderey@KNESSET.GOV.IL; ahason@knesset.gov.il; akol@KNESSET.GOV.IL; alavie@KNESSET.GOV.IL; aliberman@knesset.gov.il; amargalit@KNESSET.GOV.IL; amarh@knesset.gov.il; amichaeli@knesset.gov.il; amncohen@knesset.gov.il; atibi@knesset.gov.il; avertzman@KNESSET.GOV.IL; binyaminb@knesset.gov.il; btoporovsky@KNESSET.GOV.IL; cohenmeir@KNESSET.GOV.IL; dazulay@knesset.gov.il; dhanin@knesset.gov.il; dlifman@KNESSET.GOV.IL; drotem@knesset.gov.il; dtzur@KNESSET.GOV.IL; ebendehan@KNESSET.GOV.IL; fkirshenbaum@knesset.gov.il; gbasel@knesset.gov.il; ggamliel@knesset.gov.il; gsaar@knesset.gov.il; hkatz@knesset.gov.il; hswaid@knesset.gov.il; iaharon@knesset.gov.il; ieichler@knesset.gov.il; ifarig@KNESSET.GOV.IL; isarsur@knesset.gov.il
Subject: צפנת פענח.

חברי/חברות כנסת, עיתונאים/עיתונאיות יקרים/יקרות.

"שוב מסתבכת: סטודנטים מוחים על 225 אלף ד' שקלינטון תקבל להרצאה באוניברסיטה"

"הקריאות לקלינטון לוותר על שכרה נשמעו לאחר שבתחילת השבוע הודיעה אוניברסיטת נבאדה-לאס וגאס כי קלינטון תהיה הדוברת המרכזית באירוע גיוס התרומות השנתי.
לפי דוברת של המוסד האקדמי, קלינטון תקבל 225 אלף דולר עבור ההופעה, שימומנו על ידי "תרומות פרטיות מצד עמותת האוניברסיטה".
הדוברת הדגישה כי כספים מהתקציב התפעולי של האוניברסיטה לא ישמשו לכיסוי השכר של מי שנחשבת המועמדת הבולטת לרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2016."

באדיבות כלכליסט.

http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3634679,00.html

מבלי להאשים את הילארי קלינטון..

זאת יכולה להיות טקטיקה מתוחכמת למדיי לשלם שוחד לנבחר ציבור בעבור עניינים כמו הפרטת הפנסיות של עם ישראל..
בעבור חוק לטובת בעל אינטרס כמו, תמלוגים נמוכים לעם ישראל..
כמו הסבת ייעוד קרקע לטובת טייקון שתעלה את ערך הקרקע..
כמו מענק ענק לאינטל,
כמו הקלות במס לחברה כזו או אחרת…
כמו הפרטה של נכס ציבורי…

מה נראה לכם, יש מצב שהילארי קלינטון משוחדת?
איזה אינטרס יש לעמותה פרטית לתרום להרצאה של הילארי?

אם נשווה את הרפובליקאים לדמוקרטים מתוך המשלה לימנים ולשמאלנים בארץ ישראל,
אז ברור לכולנו שבעניינים כלכליים, אין דבר כזה ימין שמאל…

מי באמת קובע את תוכנית הלימודים?
"המודלים קורסים // "איך כלכלנים מסיימים תואר בלי שנגעו באף דילמה חברתית?".קבוצת הצעירים הלומדים לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת חיפה, פרט ללניר הלומד לתואר שני, מודעת לכך שהיוזמה הבינלאומית הקוראת לשינוי בדרכי לימוד הכלכלה היא בעלת משמעות רבה מעבר לאקדמיה. כפי שאומר מגל, "אנחנו מוטרדים. לדרך שבה לומדים כלכלה יש השלכות גדולות על המציאות, ואי אפשר להשאיר את המצב כפי שהוא"." דה מרקר.
יופי של מאמר לחגי עמית, אתפלפל ואומר:
אולי זה בגלל מה שכתב רולניק במאמר הקודם שהתענגתי עליו:
"רק לאחר 50 שנה, אחרי המשבר הפיננסי, הם קיבלו את הכינוי "ברונים שודדים". בחלק גדול מתקופת שלטונם הם זכו לכבוד וליוקרה. גם כיום, 100 שנה אחרי, הציבור מחבר את שמותיהם עם פילנתרופיה והון גדול בזכות מכבסת המלים: תרומותיהם האדירות ושמותיהם מתנוססים מעל רוב המוזיאונים, האוניברסיטאות ומוסדות התרבות בארה"ב – רוקפלר, ג׳יי.פי מורגן, קרנגי, אסטור, ונדרבילט." דה מרקר.
אכן, עונג שבת!

http://www.themarker.com/markerweek/1.2316289

.

אתם מבינים שמדובר באחווה עולמית, נכון?
מדינת ישראל (לא עם ישראל) היא חלק מכת "הסדר העולמי החדש".
חותמת על העניין.

לעג בחירות.

.