יפה.

"הממשלה מודה באפליה כלכלית של הערבים – ותשקיע כ-600 מיליון שקל בפיתוח הממשלה צפויה לאשר מחר תוכנית רב־שנתית לפיתוח היישובים הערביים" דה מרקר.היום.

זה דיי מעניין שלעיירות הפיתוח היהודיות יש את אותן בעיות כפי שמתוארות הבעיות של המגזר הערבי.
לדוגמא:

"תחום נוסף שבו נקבעת חובה של הגדלת ההקצאה ליישובים הערביים הוא אזורי תעסוקה עירוניים. משרד הכלכלה מתחייב להציג בתוך 90 יום תוכנית לקידום חלוקת הכנסות מאזורי תעשייה ותעסוקה חדשים, בין רשויות סמוכות ערביות ויהודיות. יתרה מכך, התוכנית קובעת כי רשות מקומית יהודית שתסרב להתחלק בהכנסות עם רשות ערבית סמוכה תיקנס על כך בידי המדינה – זהו צעד חריג שלא ננקט כמותו עד כה בתחום הרגיש של חלוקת גבולות בין רשויות בישראל. " דה מרקר.היום.

"לידנו יושב גם ליטבינוף, המועצה האזורית תמר, עם שטחים נרחבים וגדולים, והיא לוקחת את כל הארנונה של מפעלי כימיקלים לישראל, מלונות ים המלח, תעשייה ונכסים לאומיים, ויש לה פחות מ-1,200 תושבים. כשהאדמה בוערת, ראש רשות מגיע לכל מיני הסדרים עם עיריית דימונה ועיריית ערד, ומעניק להם ארנונה פה ושם, לזה כמה מיליונים בודדים ולשני פחות, והוא אומר: תראו כמה שאני נדיב… ואני אומר: מה זה החוצפה הזאת, מה זה, של אבא של ראש הרשות? מי נתן לתושבי הר הנגב ותמר את זכויות היתר המופלגות האלה? איזו מין חלוקה זו של זכויות בנכסי המדינה?"

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000879043

"בדימונה מסתכלים בקנאה על תזרים הארנונה של המועצה האזורית השכנה תמר, שמשתרעת מעין גדי ועד דרום ים המלח. תמר היא מהמועצות האזוריות העשירות בישראל ובשטחה פועלים, לבד מהמלונות של ים המלח ומפעלי ים המלח, גם אזורי התעשייה תמ"ד (תעשיות מדע), מישור רותם, הקריה למחקר גרעיני (קמ"ג) והאתר להטמנת פסולת "אפעה".

המוסדות הללו משלמים ארנונה למועצה האזורית, שמונה 1,200 תושבים. הכנסות הארנונה לתושב בתמר עומדות על 36.5 אלף שקלים בשנה, פי 135 מבדימונה השכנה, שבה הארנונה העסקית לנפש היא 270 שקלים בלבד. "כעת", אומרים בדימונה, "הגיע הזמן לשנות את המצב".

"מדובר במפעלים שמרוחקים בין 5 ל-10 ק"מ מדימונה ו-70 ק"מ ממרכז המועצה האזורית תמר", אומר כהן, "רוב מוחלט מהעובדים הם תושבי דימונה, ובכל זאת אנחנו לא רואים מהם אגורה".

" דוגמה נוספת למצב דומה, היא זו של עיריית קריית מלאכי ושל המועצה המקומית באר טוביה. עיריית קריית מלאכי עלתה לכותרות לאחרונה בשל מצבה הכלכלי, כשעובדיה לא קיבלו שכר כבר חצי שנה. המועצה האזורית הסמוכה, באר טוביה, לעומתה, נהנית מיבול ארנונה גדול שמספקים לה 5 אזורי תעשייה. אחד מהם נמצא ממש בקריית מלאכי.

"לקריית מלאכי יש 22 אלף תושבים ו-450 דונם של אזורי תעשייה, לבאר טוביה 14 אלף תושבים ו-2000 דונם אזורי תעשייה. המושבים מסביבנו חנקו אותנו", אומר ראש עיריית קריית מלאכי מוטי מלכה. מלכה העביר השבוע מכתב לשר הפנים בו הוא דורש להרחיב את גבולות עירו. "
http://www.haaretz.co.il/misc/1.939351

http://www.zamanelsalam.com/156732/2-9-2014-1
.

אבא של בנימין נתניהו אמר את זה לפניו..

"סתם אין פוצעים והורגים אנשים או שוללים מהם את הזכות להרוויח. צריך שיקיימו כלפיהם את משטר קיום הזכויות בכפרים שלהם שנשלטים על ידינו, שיהיו שם תשתיות וניקיון ותחבורה וחינוך. שיראו שאנחנו מקיימים את משטר הצדק והיושר שלנו בכל השטחים."

"אנחנו צריכים לעמוד על הזכויות שלהם בתוקף, אבל גם על זכויותינו."

בן ציון נתניהו זכרונו לברכה.

Copyright © 2022 . All rights reserved.