2000 שנות.

 

 "ביוני 2008, כשאדלסון, מוזס ודנקנר הוזכרו בגיליון ההון־שלטון לצד חיים סבן, מוזי ורטהיים, יוסי מימן, אליעזר פישמן ושאר חברי המועדון, רוב הציבור לא הבין וממילא לא התעניין בדרך שבה עובדות הפוליטיקה והעיתונות. הוא חשב ש"ידיעות אחרונות" הוא עיתון של ״מרכז״ או של ״שמאלנים״, שאדלסון מוציא עיתון ״ימני״ ושהדנקנרים הם ״אנשי עסקים״.  " דה מרקר.

http://www.themarker.com/markerweek/1.2485461   

"אל נא תרע לתמימים, הם אינם יודעים מדוע" שלמה בר.

איפה מהות הבעיה.

בארץ ישראל יש שתיי אוכלוסיות:

האחת- אליטה.
האליטה מורכבת מתת קבוצות שלכאורה אין קשר בינהן. המשותף בין תת הקבוצות באליטה שהם חושבים שהם יותר יהודים, או יותר חכמים, שיש להם זכויות יתר מסיבות כאלה או אחרות. המתנחלים, הקיבוצניקים, האליטה הכלכלית(בעבר האליטה הכלכלית הייתה אשכנזית ואליטה אשכנזית שנותנת עדיפות לאשכנזים. היום האליטה הכלכלית היא אג'נדה, היא קבוצה של אנשים ועושי דבר. לצורך העניין ההסתדרות שייכת לאליטה הכלכלית) והאליטה הצבאית מרכיבים את הקבוצה שחושבת שהארץ יותר שלה משל הקבוצה השניה- שאר העם.   

מה שמתאר גיא רולניק במאמרו המצויין הוא הרבה יותר עמוק ממה בחשיבה המיידית וזה קשור לזהות של עם ישראל ,עם שהגיע לארץ ישראל לאחר 2000 שנות גלות לבנות את ארצו.

אני לא חושבת שהאליטה תוכל להפנים ולהבין את דברי.
כאישה יהודיה, ישראלית, מהות ארץ ישראל  בשבילי היא דבר מאוד עמוק, זה לא מצריים פה, זה לא פולניה פה, זה מדינת היהודים ששבו לכאן לאחר 2000 שנות גלות , זה עמוק.  ולכן הדברים שנעשים בארץ ישראל הם הרבה יותר נוראים אם היו נעשים ברוסיה.
האחריות של מנהיג נבחר להנהיג את עם ישראל היא הרבה יותר עמוקה ממנהיגים אחרים בעולם, להתפס כמנהיג שדואג לבטחון עמו בפאן של אוייבנו בלבד זה לעג לציונות, זה לעג ליהדות. זה לעג למעמד של שיבת עם ישראל לארצו לאחר 2000 שנות גלות.
בנט
הקונפליקט הכי גדול הוא נפתלי בנט. הכיפה שלו. הוא מרבה לדבר על ביטחון ויהדותו נמדדת ביחס לא נכון בין הצמדותו לאדמה, לשנאת אוייבנו, לביין בניית חברה ברוח יהודית בארץ ישראל. אין שום ערך לאדמה בה נאחז נפתלי בנט אם הוא מאשר העסקת עובדים באמצעות חברות כח אדם.  העסקת 300 אלף עובדים באמצעות עובדי קבלן היא פגיעה קשה מאוד במרקם החברתי במדינת היהודים וזאת בגלל הסימפטומים החברתיים שנוצרים מסוג העסקה זה. הערך היחיד להצמדותם של נפתלי בנט ובנימין נתניהו באדמה הוא ערך פוליטי לעצמם שמשמעותו כיסא בכנסת. כיסא בממשלה. כח שליטה ממון.  אותה הצמדות של יאיר לפיד לסיסמת השיוויון בנטל מניבה ערך רק לו עצמו ולחבריו למפלגה..כמו אותם  סתיו שפיר ואיציק שמולי שלאחר שנטשו את דפני ליף נצמדו ליאיר לפיד (באותו יום שהצעדה התפצלה לשתיים: שיוויון בנטל- יאיר לפיד, סתיו שפיר, איציק שמולי- גולדה. צדק חברתי- דפני ליף- קריית הממשלה) ולעייני ולדנקנר שנתן תרומה לשמולי ופואד שלקח אותו תחת חסותו.. והופ… לכנסת,, מקום טוב ברשימה של העבודה לכנסת לסתיו ולאיציק שכנראה המתפקדים של פואד אירגנו, חשיפה ותמיכה תקשורתית ליאיר..
וזאת הדרך שהם מגיעים לשם..
כל השאר הצגה, גם המילים הטובות.

שמולי 2.

אני לא חושבת שאנשים חומריים באיזון לא נכון כמו בנימין ונפתלי וסתיו ויאיר ושמולי יוכלו להבין ולהפנים את עומק הנזק הרוחני שהם עושים לעם ישראל. לציונות, ליהדות. אנשים כמו נפתלי ובנימין שגדלו באמריקה ויש מצב שבלילה הם חולמים באנגלית, לא יוכלו להבין את סוג אהבת הארץ הזו. זה בזיון לעם ישראל שאדם כמו אולמרט הלך לנחם משפחות שכולות כראש ממשלה. אותו אולמרט שחבריו הם – לפיד, המבורגר, נוני, אקירוב, רם כספי וכל הלקוחות שלו..וכו' ואלה לא חברים במובן של חבר מהשכונה שסרח, זה קליקה שמאוד נהנתה מיחסיה עם אולמרט וכנראה מצפה להנות מיחסיה עם דור העתיד של יושבי הכנסת.

1010
נפתלי בנט מדבר על כך שהבית אותו הוא מנהיג הולך להנהגה , אני חושבת שזה יהיה בזיון אם נפתלי בנט ינאם בטקס יום הזכרון שאותה עובדת קבלן ששכלה את בנה בצוק אייתן תהיה נוכחת בטקס הזה.

בנט 2.

.

Copyright © 2021 . All rights reserved.