phsychadelic 3.

    פסי 3     

philp glass:
title
anthem
.
אריק איינשטיין, מיקי גבריאלוב:
אני אתה
.

האיש שבקיר- שמשון בר נוי.
chick corea- the wood

ביום הירצחו של יצחק רבין
הערוץ הציבורי בחר לא לשדר את העצרת.
הם שידרו את קרוקודיל דנדי.
קרוקודיל זה תנין.
מוטי קירשינבאום היה מנהל הערוץ.

וַיהוָה הִסְגִּירָם. כִּי לֹא כְצוּרֵנוּ, צוּרָם;
וְאֹיְבֵינוּ, פְּלִילִים. כִּי-מִגֶּפֶן סְדֹם גַּפְנָם,
וּמִשַּׁדְמֹת עֲמֹרָה: עֲנָבֵמוֹ, עִנְּבֵי-רוֹשׁ–
אַשְׁכְּלֹת מְרֹרֹת, לָמוֹ. חֲמַת תַּנִּינִם, יֵינָם;
וְרֹאשׁ פְּתָנִים, אַכְזָר. הֲלֹא-הוּא, כָּמֻס עִמָּדִי;
חָתוּם, בְּאוֹצְרֹתָי. לִי נָקָם וְשִׁלֵּם,
לְעֵת תָּמוּט רַגְלָם: כִּי קָרוֹב יוֹם אֵידָם.

תהלים.
.
1996- בנימין נתניהו נבחר.
חגיגת ההפרטות החלה..

phlip glass-  Act 3. Scene 1 – Trial – Prison-einstein on the beach.

ג'ים מוריסון.

"הסופר עשירים השייכים ל"קפיטליזם התורשתי" כוללים לא רק את בעלי ההון שהכסף שלהם הגיע אליהם בירושה, אלא גם יושבי ראש ומנהלי תאגידים הקובעים לעצמם את גובה שכרם והמורישים לילדיהם הון עתק ופריבילגיות הנובעות מהיותם חלק מרשת מצומצמת של אליטה חברתית וכלכלית." יוסי דהאן.

"פיקטי העושה שימוש נרחב בנתונים סטטיסטיים, נתונים בין היתר המבוססים על נתונים של עשרות שנים של דיווחי מס ונתונים רבים אחרים, מפריך כמה הנחות בסיסיות שמחזיקים בהם כלכלנים, למשל ההנחה שהתגמול לעובדים מבוסס על יעילותם וכן ההנחה שההחזר על הון לא יכול להיות גדול יותר משיעור הצמיחה כיוון שכאשר ההיצע של ההון גדול ההחזר עליו אמור להיות קטן יותר. אולם זה לא מה שקורה במציאות ולכן התיאוריה הזו היא בלתי רלבנטית.

פיקטי, כפי שמציינים רבים, אינו מרקסיסט, כמו קיינס, המטרה שלו היא להפוך את השוק הכלכלי ליעיל יותר ולרתום אותו לקידום מטרות אנושיות. הוא תומך באג'נדה הפרוגרסיבית הרגילה הכוללת רגולציה פיננסית, יצירת סולם מס פרוגרסיבי שמגיע ל-80%, השקעה ציבורית בחינוך ובתשתיות וסיוע לעניים. הוא סבור שבכלכלה גלובלית למדינה הבודדת אין שליטה על ההון, בין היתר כיוון שהעלאת מיסוי על הון במדינה אחת תגרום לכך שבעלי ההון יעברו למדינה אחרת בה שיעור המיסוי נמוך יותר. הפתרון האולטימטיבי לדעעתו הוא ליצור מערכת מס פרוגרסיבית עולמית על הון פרטי, מערכת שאפשר ליצור באופן הדרגתי." יוסי דהאן.

לב לבייב?
עבר ללונדון.

עידן עופר?
עבר ללונדון.

בני שטיינמץ?
עבר לשוויץ.

"הניתוח של פיקטי ודאי רלבנטי לישראל שבה מדד אי-השוויון הוא מהגבוהים ביותר במדינות המפותחות, ושבה על פי נתוני "תמונת מצב חברתית 2013" שפרסם מרכז אדוה, ב-2012, עלות השכר של מנכ"לי 100 החברות הגדולות ביותר שמניותיהן נסחרות בבורסה התל אביבית ("תל אביב 100") עמדה, בממוצע, על סכום שנתי כולל של 4.519 מיליון ש"ח, או 376.6 אלף ש"ח בחודש, ושעל פי נתוני מינהל הכנסות המדינה המציג נתונים גם עבור הכנסות מהון של עצמאים. הנתון המעודכן ביותר הוא לשנת 2008: באותה שנה עמד סך ההכנסות של עצמאים מהון על סך של 18.3 מיליארד ש"ח, כאשר המאון העליון של העצמאים קיבל 74% מתוך זה – 13.5 מיליארד ש"ח." יוסי דהאן.

מה שאומר תומאס פיקטי, אמר ג'ון לנון, אמרה דפני ליף. אמר מרטין לות'ר קינג. אמר גם איציק שמולי.

את ג'ון לנון רצחו.
את דפני ליף ניטרלו.
את מרטין לות'ר קינג רצחו.
לאיציק שמולי נתן נוחי דנקנר תרומה של 800 אלף שקל.
.

http://www.haokets.org/2014/04/19/%d7%94%d7%9e%d7%94%d7%a4%d7%9b%d7%9f-%d7%94%d7%a6%d7%a8%d7%a4%d7%aa%d7%99-%d7%a0%d7%92%d7%93-%d7%90%d7%99-%d7%94%d7%a9%d7%95%d7%95%d7%99%d7%95%d7%9f/
.

Copyright © 2022 . All rights reserved.