מותר האדם מהבהמה.

מותר האדם מן הבהמה. אנשים שחוזרים מהודו די מתרשמים מהעובדה שההודים, למרות עוניים הגדול, הם אנשים דיי מבסוטים.. אני לעולם לא אבקר בהודו. אני אדם יהודי. אני אדם של השורה התחתונה. השורה התחתונה היא שרוב ההודים הם אנשים עניים, אדם שהוא עני ומבס…וט ומקבל את עוניו בהכנעה הוא כסוס כפרד אין הבין. ככתוב בתהילים לב' ט.:
"אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין".
אבל ביננו, מה אפשר לצפות מבני אדם שמאמינים בפסלים? שמשתחווים לעגלי זהב. ככתוב בתהילים קטו' :
עֲ‍צַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם. פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ. אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן. יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם. כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם.:
בהמות.
ההודים הם עם בדרגת בהמה. שכל הרצונות שלהם מתמצים בלאכול עשב להשתין ולחרבן.
מחשבות בעניין העגבניה והמלפפון. זה ברור לנו שאם העגבניה והמלפפון היו מומצאים היום, היה הממציא דורש על העגבניה והמלפפון זכויות יוצרים. וככה כל עגבניה או מלפפון שהיו נמכרים היה מופרש חלק מסכום המכירה של העגבניה והמלפפון לטובת היוצר. תחשבו על …כך, כל סלט בישראל היה מפריש סכום של כסף לטובת היוצר של העגבניה והמלפפון! הוא היה דופק בוחטות! אם נעמיק את החשיבה אז ככה אותו דבר לגבי כל שימוש ביצירת הבריאה ליצור כל דבר.. אפילו כותב שירה או מוסיקה היה צריך להפריש דמי זכויות יוצרים למי שברא / יצר לכותב את המח!
ליידיס אנד ג'נטלמנס, אלוהים!
אממה, בורא עולם דורש ככתוב במלאכי ג'
"הָבִיאוּ אֶת כָּל הַמַּעֲשֵׂר אֶל בֵּית הָאוֹצָר, וִיהִי טֶרֶף בְּבֵיתִי; וּבְחָנוּנִי נָא בָּזֹאת, אָמַר ה' צְבָאוֹת, אִם לֹא אֶפְתַּח לָכֶם אֵת אֲרֻבּוֹת הַשָּׁמַיִם, וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה עַד בְּלִי דָי!"
אז למה טבע לא משלמת מס שיובא לקופת האוצר?כדי שיהיה אפשר לעזור לעני, לחלש, לנזקק ככתוב בתהילים :
"וְנַפְשִׁי, תָּגִיל בַּיהוָה; תָּשִׂישׂ, בִּישׁוּעָתוֹ.
כָּל עַצְמוֹתַי, תֹּאמַרְנָה– יְהוָה, מִי כָמוֹךָ:
מַצִּיל עָנִי, מֵחָזָק מִמֶּנּוּ; וְעָנִי וְאֶבְיוֹן, מִגֹּזְלוֹ."
בארץ ישראל, כמו בהודו ,ביחסיות כזאת או אחרת, מתקיים מצב של עוני גדול לצד עושר גדול מאוד, כאשר בשתיי המדינות יש מספיק משאבים כדי שלא יהיה אפילו עני אחד. הגיע הזמן שניזכר שכל מה שיש כאן שייך לבורא עולם ונתחיל לחלוק את העוגה בצורה הגונה יותר. ולא. אני לא קומוניסטית. אני אומרת קפיטליזם רך זה טוב. קפיטליזם חזירי זה אסור, אם במדינת היהודים עסקיינן…הריי לשם כך נתכנסנו, לא?
http://www.themarker.com/career/1.2191136

                        

Copyright © 2021 . All rights reserved.