עד כאן.

נכתב קצת אחרי מלחמת לבנון השניה.

אפשר היה לחוות אנרגיה של שלום נהדרת אתמול בהפגנה. ימנים שמאלניים מרכזיים שוליים חילונים דתיים. כל הקשת החברתית הייתה שם אתמול ולכולם הייתה אמירה משותפת: "עד כאן!"

והכי קטע שהייתי עם אמא שלי בהפגנה.. אמא שלי היא שמאלנית מרץ ועוד טיפה שמאלה. אני שמאל מתון מרכזי.. התיישבנו במדרגות בסוף הכיכר.. לאמא שלי קצת קשה לעמוד הרבה זמן.. לידנו התיישבה אישה.. היא הציעה לנו מסטיק.. אנחנו הצענו לה מים.. והתידדנו.. אממה.. האישה ימנית.. הרחתי את הסכנה.. אני מכירה את אמא שלי.. עם אמא שלי נכנסים לוויכוח ולא יוצאים ממנו עד שאת אומרת לה "טוב בסדר, את צודקת" עשיתי ככל יכולתי למנוע שיחה בעלת אופי פוליטי.. למה הייתי באמצע.. בינהן.. ובסוף זה קרה.. אמא שלי אמרה "הכיבוש הזה הרס אותנו" והאישה אמרה "אם ניתן להם עוד הם ירצו עוד וזה לא ייגמר"… התחלתי להזיע.. היה נחמד עד עכשיו חשבתי בליבי.. מה היא הייתה צריכה להזכיר עכשיו את הכיבוש.. את חייבת לעשות משהו ומהר המשכתי לחשוב בליבי..

מי שהצילה אותי הייתה אישה נחמדה שבאה להחתים אותנו על עצומה למען 2000 חוסים במקלטים שהמדינה רוצה להפריט אותם. היא הסבירה לנו שאם זה יקרה אז העובדים שעובדים שם יהפכו להיות עובדי קבלן שמרוויחים משכורת מינימום .. כמובן שחתמנו .
השיחה שהתחילה קודם נקטעה ובמקום זה אמא שלי והאישה דיברו על העניים והזקנים והנזקקים ועל איך שהפקירו את תושבי הצפון במלחמה.. ועל החינוך ועל הערכים… ועל ואהבת לרעך כמוך ועל והדרת פני זקן… ואני? אני נרגעתי.. והקשבתי לאסנת וישינסקי שדיברה על מה שהן דיברו. על יהדות. על ציונות. על ערכים.

.
מיכל הלוי כהן +ישמעאל הלוי כהן, נזכרים בהפגנה אחרי מבצע שכר הולם.- מלחמת לבנון השניה.
.

Copyright © 2022 . All rights reserved.