מוסיקה ישראלית.

זה די מעניין שילדי הדור השני חושבים שהם התנערו מהמוסיקה שהביאו אבותיהם מארופה כשהם הלכו לשיר שירה בציבור ולרקוד ריקודי עם.. זה די מעניין שכשהם שרו וקטיושה אז יצאה לשוח הם חשו שהם שרים שירי ארץ ישראל שורשיים..

אחרי שהבנו שהדור של הוריהם של שלום, אריק, לא עשו מוסיקה ישראלית (כי ביננו וקטיושה אז יצאה לשוח זה לחן רוסי) נשאל, האם שלום חנוך, אריק איינשטיין..שלמה יידוב, יענקל'ה רוטבליט ושלמייל'ה גרוניך ורכטר עשו ועושים מוסיקה ישראלית..

ברור לכולנו שהגיטרה של מיקי, למרות שהוא טורקי, היא אינה גיטרה ישראלית.

רוק, היא לא מוסיקה ישראלית, בדיוק כמו שג'אז היא לא מוסיקה ישראלית. ג'אז זאת מוסיקה ששורשיה אפריקאים ורוק היא מוסיקה ששורשיה הם ארופאים..

האם קיים דבר כזה שירי ארץ ישראל הישנה והטובה..

מוסיקולוגים וודאי יסכימו עימי, שיאיר דלאל ומארק אליהו שלא הוגדרו כיוצרים מזרחיים, (כי מזרחי זה איל גולן, קובי פרץ ושרית חדד והם לא יפתיעו את עידן עופר עם הלכתי ל'שכת עבודה של שנות האלפיים ויסחפו איתם את ההמונים כמו ג'ון לנון שסחף את ההמונים עם power to the people ונרצח. אני טוענת שרצחו את קובי פרץ והוא לא ידע, כמו שאמר ארקדי- היה שם רצח ואין גופה…. עם המאוול שלומי שבת שאם לא טועה גם הוא הודה שכטורקי הוא נאלץ לעשות שלום עם היוונים כדי שישמיעו אותו במוסרות…) וזאת למרות שמבחינה מוסיקולוגית מזרחית יאיר דלאל ומארק אליהו, יותר נאמנים למזרחיות של המוסיקה מאיל גולן וקובי פרץ..

אז למה שלום ישראלי ויאיר דלאל, לא. מוסיקולוגים ודאי יסכימו איתי שאם בעשיה מוסיקלית בסבנטיז עסקיינן.. המוסיקה של שלמה בר הרבה יותר מתקרבת להגדרה מוסיקה ישראלית מהמוסיקה של שלום חנוך..

מבחינה מוסיקלית ומוסיקולוגים וודאי יסכימו איתי, שהשיר תפילה של שלמה בר הרבה יותר עונה על ההגדרה ישראלי מאמא אדמה של שלום חנוך ואריק איינשטיין, הג'ון והפול הישראלים. למרות שאתה לא ממש יודע מי ג'ון ומי פול. למרות שבחשיבה הראשונית שלום חנוך נראה ג'ון לנון. כך שהאדמה שמשיח עימה שלום חנוך היא אדמת לונדון.. שנאמר london calling…

מישהו החליט שלישראלי, לישראליות, לא יהיה קשר לאדמת ארץ ישראל.

כי ביננו, אם בדור הראשון עסקיינן, מוסיקולוגים וודאי יסכימו עימי שהרפרטואר של ג'ו עמאר הרבה הרבה יותר ישראלי מהרפרטואר של שרהל'ה שרון.

וזה לא סותר את העובדה שאני אוהבת את שלום חנוך ואריק איינשטיין.. אבל לחבר'ה ששמעו שלום חנוך לא הייתה הזדמנות להתאהב במשה עזרא.

אחרי שננצח את הטייקונים (ברור לכולנו שהטייקונים והרוח שהם מפיצים בישראל הם תוצר של הנ"ל למרות ששלום ויונתן לא יאהבו קביעה זו. הם, החבר'ה של יאיר לפיד, מאוד אוהבים את שירי ארץ ישראל הישנה והטובה, אתם יודעים..את שלום ואת יודית..) יש מצב שסיפור שחרור דימונה, ירוחם ושדרות בפרט ועיירות הפיתוח (לא הרצליא פיתוח) בכלל, יהיה סוג של הגדת פסח עכשיוית של הדור הבא…

תחשבו על זה.

ערב גאלה

מרכז פרס לשלום

וביננו, ככה בלי שאף אחד ישמע.. הקונטציא שעשה יונתן גפן. בהשתמשו בשואה כדי לתאר את התנגדותו בעיתון של דנקנר למחאת הקוטג' (כשעוד הייתה בשליטת פסגות אייפקס החברים לשעבר של רועי ורמוס..) לחרם…הייתה בדיוק אותה הפחדה שבנימין נתניהו משתמש באיום האיראני בזמני מחאה… ועושה רושם שבנימין נתניהו מתעקש לשמר את איראן והחמאס כקלף הפחדה שהוא שולף מדי פעם…ואם נעמיק בחשיבה, יש מצב שהקוטג'\תנובה\בעלי מניותיא, השתתפו בהנפקת החברים שדנקנר עומד בגינה למשפט…אני חושבת ששמיר.. אני אבדוק את הענין…

.

Write a Comment

Copyright © 2022 . All rights reserved.