שבירת הקסם- שלושים.

תבין,

העובדה שאתה ממשיל עצמך לחזיר\בהמה או לכלב בן כלב\ בהמה בן בהמה, לא עושה את שארית בני ובנות האדם בעולם הזה , מיני בהמות ביחס אליך…

תראה,

אני טוענת שאתה לא יכול להחשב כתורם אם נתנו לך הקלות מס או שהעלמת מס, שאתה משלם מס אתה משלם לעם. זה נסיון להבה ונתחכמה לו לתעל את כספי המיסים לתרומות לעם. שלא לדבר על הקלות בארנונה, אדמות בחינם..

ובחשבון הסופי, המענקים והקלות המס שקיבלה INTEL מהעם היהודי והגר התושב עימנו, הם יותר גדולים מהתרומות שתרמה INTEL בישראל.  כך שהעם תרם ל- INTEL .  לכן, אתם חייבין עד יומא דין ולכן סמאל אפוטרפוסא דה אֱדוֹם, לא יכול לטעון נגד העם היהודי והגר התושב עמנו. והמבין יבין.

תראה, כינוס של בני אדם שיש בו איש השוכב את זכר משכבי אשה, לא יכול להקרא כנסת ישראל. כך שהשליטה שלך על ה- PARLAMENT שיושב בו SHMULI הוא שליטה על קבוצת אנשים שאינם כנסת ישראל, כך שלא השגת שליטה על כנסת ישראל.

כשאני חשבתי על דין מאה כדין פרוטה חשבתי על סכום הכסף המצוי ברשות אדם כשאנחנו שופטים אותו. משמע שדין עשיר גנב אינו כדין עני גנב. דין עני חייב הוא אינו דין עשיר חייב.

קראתי היום בספר ויקרא וכתוב ככה:

וּבִמְלֹ֣את | יְמֵ֣י טָֽהֳרָ֗הּ לְבֵן֘ א֣וֹ לְבַת֒ תָּבִ֞יא כֶּ֤בֶשׂ בֶּן-שְׁנָתוֹ֙ לְעֹלָ֔ה וּבֶן-יוֹנָ֥ה אוֹ-תֹ֖ר לְחַטָּ֑את אֶל-פֶּ֥תַח אֹֽהֶל-מוֹעֵ֖ד אֶל-הַכֹּהֵֽן: וְהִקְרִיב֞וֹ לִפְנֵ֤י יְהוָֹה֙ וְכִפֶּ֣ר עָלֶ֔יהָ וְטָֽהֲרָ֖ה מִמְּקֹ֣ר דָּמֶ֑יהָ זֹ֤את תּוֹרַת֙ הַיֹּלֶ֔דֶת לַזָּכָ֖ר א֥וֹ לַנְּקֵבָֽה:

וְאִם-לֹ֨א תִמְצָ֣א יָדָהּ֘ דֵּ֣י שֶׂה֒ וְלָֽקְחָ֣ה שְׁתֵּֽי-תֹרִ֗ים א֤וֹ שְׁנֵי֙ בְּנֵ֣י יוֹנָ֔ה אֶחָ֥ד לְעֹלָ֖ה וְאֶחָ֣ד לְחַטָּ֑את וְכִפֶּ֥ר עָלֶ֛יהָ הַכֹּהֵ֖ן וְטָהֵֽרָה:

זאת אומרת שאשה עניה משלמת פחות כסף מעשירה כדי לכפר על חטאת. עניה ששילמה שקל ועשירה ששילמה מאה שקל זוכות לאותה כפרה על אותה חטאת.

דין כפי שאנו מבינים אותו יכול להיות גם ענישה וגם כפרה. זאת אומרת שלצורך כפרה על חטאת ענים יכולים לשלם פחות. החטא לא חייב להיות חטא  של כסף , למרות שנדרש לכפר עליו בכסף (צריך כסף כדי לקנות כבש). כי לאשה העניה אין דֵּ֣י לשֶׂה֒ (כבש הוא גם שה לעולה).

ברור לכולם שיש ענין במידתיות.

אדם שגנב מליארד שקל הוא צריך להחזיר מליארד שקל ואדם שגנב אלף שקל הוא צריך להחזיר אלף שקל.

אתה לא יכול לשים אלף שקל מצד אחד של המאזנים ומליארד שקל מצד שני של המאזנים ולהגיע לאיזון. ברור שהצד של המליארד שקל יפול.

אין את המילה פרוטה בתורה, לא מצאתי מילים עם שורש פ.ר.ט.

Copyright © 2022 . All rights reserved.