רדיו זמן השלום- תוכנית החודש העשתי עשר, בשנת ארבע ושבעים.

אני עורכת תוכנית רדיו כל חודש.

המועדים שאני חיה על פי הם, הם מועדים יהודים על סמך תורת ישראל.

לוח מועדי חודש זה:

אני עורכת את התוכניות עם דבר התוכנית במשך החודש במנות קטנות ובסוף החודש אני מעלה את התוכנית המלאה לאתר הראשי של רדיו זמן השלום. הקוראים והמאזינים מוזמנים לקרוא ולהאזין בעת העריכה. עם עריכת התוכנית אני גם כותבת את מחשבותי שלא תמיד נאמרות בתוכנית.תוכניות חודש עשתי עשר ושנים עשר יהיו תוכניות מכמה וכמה עמים. במשך שנה זאת עשיתי תוכניות לפי נושאים מיוחדים, אזורים בעולם, ולפי עמים וסוגי מוסיקה. אני מוצאת לנכון לעשות עד סוף השנה תוכניות שיהיו כמו סיכום לשנה זאת. בשנה זאת הכרתי יוצר צעיר מ- PAKISTAN, בשם USMAN RIAZ ואיתו אפתח את התוכנית לחודש עשתי עשר.

תוכנית חודש עשתי עשר– היחידה השלמה:

.

.לתוכנית המלאה שמתי גם שיר של:

להקת- E SHARA ממצרים.

ושיר מהסרט BLUE –

Zbigniew Preisner – Song For The Unification Of Europe.

תוכנית חודש עשתי עשר– חלק ראשון:

המילה STAN בפרסית פירושה- מדינה, כך שהשם של ארצו של USMAN RIAZ הוא PAKI.

Nikolas Asimos avec haris alexiue – To Papaki.

.

תוכנית חודש עשתי עשר– חלק שני.

בחולון היה פעם רחוב שקראו לו טמטב.

טמטאב היא עיר אפריקאית שהיה לה ברית עם העיר חולון.

ויום אחד שינו את השם של הרחוב לרחוב רחבעם זאבי.

ברור לכל שאין ערך למשמעות היות זאבי בעולם הזה לשוכנים ברחוב.

הבית כנסת של פלפל עדין שם והאנשים אותם אנשים, יש גם בתים חדשים ושוכנים חדשים ברחוב, שאין להם קשר עם היותו של רחבעם זאבי בעולם הזה.

זֹאתנַחֲלַת מַטֵּה בְנֵייְהוּדָה—לְמִשְׁפְּחֹתָם.  וַיִּהְיוּ הֶעָרִיםמִקְצֵה לְמַטֵּה בְנֵייְהוּדָהאֶלגְּבוּל אֱדוֹםבַּנֶּגְבָּהקַבְצְאֵל וְעֵדֶרוְיָגוּרוְקִינָה וְדִימוֹנָהוְעַדְעָדָהקֶדֶשׁ וְחָצוֹרוְיִתְנָן.  זִיף וָטֶלֶםוּבְעָלוֹתוְחָצוֹר חֲדַתָּה וּקְרִיּוֹתחֶצְרוֹן הִיא חָצוֹראֲמָם וּשְׁמַעוּמוֹלָדָהוַחֲצַר גַּדָּה וְחֶשְׁמוֹןוּבֵית פָּלֶט.  וַחֲצַר שׁוּעָל וּבְאֵר שֶׁבַעוּבִזְיוֹתְיָהבַּעֲלָה וְעִיִּים,וָעָצֶםוְאֶלְתּוֹלַד וּכְסִילוְחָרְמָה.  וְצִקְלַג וּמַדְמַנָּהוְסַנְסַנָּהוּלְבָאוֹת וְשִׁלְחִיםוְעַיִן וְרִמּוֹן:  כָּלעָרִים עֶשְׂרִים וָתֵשַׁע,וְחַצְרֵיהֶןבַּשְּׁפֵלָהאֶשְׁתָּאוֹל וְצָרְעָהוְאַשְׁנָהוְזָנוֹחַ וְעֵין גַּנִּיםתַּפּוּחַ וְהָעֵינָםיַרְמוּתוַעֲדֻלָּםשׂוֹכֹהוַעֲזֵקָהוְשַׁעֲרַיִם,וַעֲדִיתַיִםוְהַגְּדֵרָהוּגְדֵרֹתָיִם:  עָרִים אַרְבַּעעֶשְׂרֵהוְחַצְרֵיהֶן.  צְנָן וַחֲדָשָׁהוּמִגְדַּלגָּד.  וְדִלְעָן וְהַמִּצְפֶּהוְיָקְתְאֵללָכִישׁ וּבָצְקַת,וְעֶגְלוֹןוְכַבּוֹן וְלַחְמָסוְכִתְלִישׁ.  וּגְדֵרוֹתבֵּיתדָּגוֹן וְנַעֲמָה וּמַקֵּדָה:  עָרִים שֵׁשׁעֶשְׂרֵהוְחַצְרֵיהֶן.  לִבְנָה וָעֶתֶר,וְעָשָׁןוְיִפְתָּח וְאַשְׁנָהוּנְצִיבוּקְעִילָה וְאַכְזִיבוּמָרֵאשָׁה:  עָרִים תֵּשַׁעוְחַצְרֵיהֶןעֶקְרוֹן וּבְנֹתֶיהָוַחֲצֵרֶיהָמֵעֶקְרוֹן,וָיָמָּה:  כֹּל אֲשֶׁרעַליַד אַשְׁדּוֹדוְחַצְרֵיהֶןאַשְׁדּוֹד בְּנוֹתֶיהָ וַחֲצֵרֶיהָעַזָּה בְּנוֹתֶיהָ וַחֲצֵרֶיהָעַדנַחַל מִצְרָיִםוְהַיָּם הגבול (הַגָּדוֹל), וּגְבוּלוּבָהָרשָׁמִיר וְיַתִּירוְשׂוֹכֹה.  וְדַנָּה וְקִרְיַתסַנָּההִיא דְבִר.  וַעֲנָב וְאֶשְׁתְּמֹהוְעָנִיםוְגֹשֶׁן וְחֹלֹן,וְגִלֹה:  עָרִים אַחַתעֶשְׂרֵהוְחַצְרֵיהֶןאֲרַב וְרוּמָהוְאֶשְׁעָןוינים (וְיָנוּםוּבֵיתתַּפּוּחַוַאֲפֵקָהוְחֻמְטָהוְקִרְיַת אַרְבַּע הִיא חֶבְרוֹןוְצִיעֹר:  עָרִים תֵּשַׁעוְחַצְרֵיהֶןמָעוֹן כַּרְמֶלוָזִיף וְיוּטָּהוְיִזְרְעֶאל וְיָקְדְעָםוְזָנוֹחַהַקַּיִןגִּבְעָה וְתִמְנָהעָרִים עֶשֶׂרוְחַצְרֵיהֶן.  חַלְחוּל בֵּיתצוּרוּגְדוֹרוּמַעֲרָת וּבֵיתעֲנוֹתוְאֶלְתְּקֹן:  עָרִים שֵׁשׁוְחַצְרֵיהֶן.
קִרְיַתבַּעַלהִיא קִרְיַת יְעָרִיםוְהָרַבָּה:  עָרִים שְׁתַּיִםוְחַצְרֵיהֶן.  בַּמִּדְבָּרבֵּיתהָעֲרָבָהמִדִּיןוּסְכָכָה.  וְהַנִּבְשָׁן וְעִירהַמֶּלַחוְעֵין גֶּדִי:  עָרִים שֵׁשׁוְחַצְרֵיהֶןוְאֶתהַיְבוּסִי יוֹשְׁבֵי יְרוּשָׁלִַםלֹאיוכלו (יָכְלוּבְנֵייְהוּדָה לְהוֹרִישָׁם;וַיֵּשֶׁב הַיְבוּסִי אֶתבְּנֵי יְהוּדָהבִּירוּשָׁלִַםעַד,  הַיּוֹם הַזֶּהיהושע.

.

וַיָּקוּמוּ רָאשֵׁי הָאָבוֹתלִיהוּדָה וּבִנְיָמִןוְהַכֹּהֲנִיםוְהַלְוִיִּםלְכֹל הֵעִיר הָאֱלֹהִיםאֶתרוּחוֹלַעֲלוֹת לִבְנוֹתאֶתבֵּית יְהוָה אֲשֶׁר בִּירוּשָׁלִָםוְכָלסְבִיבֹתֵיהֶם חִזְּקוּ בִידֵיהֶםבִּכְלֵיכֶסֶף בַּזָּהָב בָּרְכוּשׁ וּבַבְּהֵמָה וּבַמִּגְדָּנוֹתלְבַד,עַלכָּלהִתְנַדֵּב.  וְהַמֶּלֶךְ כּוֹרֶשׁהוֹצִיא אֶתכְּלֵי בֵיתיְהוָהאֲשֶׁר הוֹצִיא נְבוּכַדְנֶצַּר מִירוּשָׁלִַםוַיִּתְּנֵם בְּבֵית אֱלֹהָיו.וַיּוֹצִיאֵםכּוֹרֶשׁ מֶלֶךְ פָּרַסעַליַדמִתְרְדָת הַגִּזְבָּרוַיִּסְפְּרֵםלְשֵׁשְׁבַּצַּרהַנָּשִׂיאלִיהוּדָהוְאֵלֶּהמִסְפָּרָם:  אֲגַרְטְלֵי זָהָב שְׁלֹשִׁיםאֲגַרְטְלֵיכֶסֶף אָלֶףמַחֲלָפִיםתִּשְׁעָה וְעֶשְׂרִיםכְּפוֹרֵי זָהָבשְׁלֹשִׁים—  כְּפוֹרֵי כֶסֶף מִשְׁנִיםאַרְבַּע מֵאוֹת וַעֲשָׂרָהכֵּלִים אֲחֵרִיםאָלֶףכָּלכֵּלִים לַזָּהָב וְלַכֶּסֶףחֲמֵשֶׁת אֲלָפִים וְאַרְבַּע מֵאוֹתהַכֹּל הֶעֱלָה  שֵׁשְׁבַּצַּרעִם הֵעָלוֹת הַגּוֹלָהמִבָּבֶללִירוּשָׁלִָםעזרא.

מַחֲלָפִיםתִּשְׁעָה וְעֶשְׂרִיםלשון זכר.

וּבְנֵי יִשְׂרָאֵל לְמִסְפָּרָם רָאשֵׁי הָאָבוֹת וְשָׂרֵי הָאֲלָפִים וְהַמֵּאוֹת וְשֹׁטְרֵיהֶם הַמְשָׁרְתִים אֶתהַמֶּלֶךְ לְכֹל דְּבַר הַמַּחְלְקוֹת,הַבָּאָה וְהַיֹּצֵאת חֹדֶשׁ בְּחֹדֶשׁלְכֹלחָדְשֵׁי הַשָּׁנָה:  הַמַּחֲלֹקֶתהָאַחַתעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף

עַל הַמַּחֲלֹקֶת הָרִאשׁוֹנָהלַחֹדֶשׁ הָרִאשׁוֹןיָשָׁבְעָםבֶּןזַבְדִּיאֵלוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף.  מִןבְּנֵיפֶרֶץ,הָרֹאשׁ לְכָלשָׂרֵי הַצְּבָאוֹתלַחֹדֶשׁ הָרִאשׁוֹן

וְעַל מַחֲלֹקֶת הַחֹדֶשׁ הַשֵּׁנִידּוֹדַי הָאֲחוֹחִי וּמַחֲלֻקְתּוֹוּמִקְלוֹתהַנָּגִידוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף.  

שַׂר הַצָּבָא הַשְּׁלִישִׁי לַחֹדֶשׁ הַשְּׁלִישִׁיבְּנָיָהוּ בֶןיְהוֹיָדָע הַכֹּהֵן רֹאשׁוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶףהוּא בְנָיָהוּ גִּבּוֹר הַשְּׁלֹשִׁיםוְעַלהַשְּׁלֹשִׁיםוּמַחֲלֻקְתּוֹעַמִּיזָבָד בְּנוֹ

הָרְבִיעִי לַחֹדֶשׁ הָרְבִיעִיעֲשָׂהאֵל אֲחִי יוֹאָבוּזְבַדְיָה בְנוֹאַחֲרָיווְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף.  

הַחֲמִישִׁי לַחֹדֶשׁ הַחֲמִישִׁיהַשַּׂר שַׁמְהוּת הַיִּזְרָחוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף.  

הַשִּׁשִּׁי לַחֹדֶשׁ הַשִּׁשִּׁיעִירָא בֶןעִקֵּשׁ הַתְּקוֹעִיוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף.  

הַשְּׁבִיעִי לַחֹדֶשׁ הַשְּׁבִיעִיחֶלֶץ הַפְּלוֹנִי מִןבְּנֵי אֶפְרָיִםוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף

הַשְּׁמִינִי לַחֹדֶשׁ הַשְּׁמִינִיסִבְּכַי הַחֻשָׁתִי לַזַּרְחִיוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף.  

הַתְּשִׁיעִי לַחֹדֶשׁ הַתְּשִׁיעִיאֲבִיעֶזֶר הָעַנְּתוֹתִי לבנימיני (לַבֵּן יְמִינִי); וְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף

הָעֲשִׂירִי לַחֹדֶשׁ הָעֲשִׂירִימַהְרַי הַנְּטוֹפָתִי לַזַּרְחִיוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף

עַשְׁתֵּיעָשָׂר לְעַשְׁתֵּי עָשָׂר הַחֹדֶשׁבְּנָיָה הַפִּרְעָתוֹנִי מִןבְּנֵי אֶפְרָיִםוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָה,אָלֶף.

הַשְּׁנֵים עָשָׂר לִשְׁנֵים עָשָׂר הַחֹדֶשׁחֶלְדַּי הַנְּטוֹפָתִי לְעָתְנִיאֵלוְעַלמַחֲלֻקְתּוֹעֶשְׂרִים וְאַרְבָּעָהאָלֶף. דברי הימים.

וַיֹּאמֶר עֵשָׂו אֶל-אָבִיו, הַבְרָכָה אַחַת הִוא-לְךָ אָבִי–בָּרְכֵנִי גַם-אָנִי, אָבִי; וַיִּשָּׂא עֵשָׂו קֹלוֹ, וַיֵּבְךְּ. וַיַּעַן יִצְחָק אָבִיו, וַיֹּאמֶר אֵלָיו:  הִנֵּה מִשְׁמַנֵּי הָאָרֶץ, יִהְיֶה מוֹשָׁבֶךָ, וּמִטַּל הַשָּׁמַיִם, מֵעָל. וְעַל-חַרְבְּךָ תִחְיֶה, וְאֶת-אָחִיךָ תַּעֲבֹד; וְהָיָה כַּאֲשֶׁר תָּרִיד, וּפָרַקְתָּ עֻלּוֹ מֵעַל צַוָּארֶךָ. וַיִּשְׂטֹם עֵשָׂו, אֶת-יַעֲקֹב, עַל-הַבְּרָכָה, אֲשֶׁר בֵּרְכוֹ אָבִיו; וַיֹּאמֶר עֵשָׂו בְּלִבּוֹ, יִקְרְבוּ יְמֵי אֵבֶל אָבִי, וְאַהַרְגָה, אֶת-יַעֲקֹב אָחִי. בראשית.

BENJAMIN NETANYAHU מנסה להחיל על העם היהודי את סיפור עשו.

וּבְעֹשְׁקֵי שְׂכַר-שָׂכִיר אַלְמָנָה וְיָתוֹם וּמַטֵּי-גֵר, וְלֹא יְרֵאוּנִי–אָמַר, יְהוָה צְבָאוֹת. כִּי אֲנִי יְהוָה, לֹא שָׁנִיתִי; וְאַתֶּם בְּנֵי-יַעֲקֹב, לֹא כְלִיתֶם. לְמִימֵי אֲבֹתֵיכֶם סַרְתֶּם מֵחֻקַּי, וְלֹא שְׁמַרְתֶּם–שׁוּבוּ אֵלַי וְאָשׁוּבָה אֲלֵיכֶם, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת; וַאֲמַרְתֶּם, בַּמֶּה נָשׁוּב. הֲיִקְבַּע אָדָם אֱלֹהִים, כִּי אַתֶּם קֹבְעִים אֹתִי, וַאֲמַרְתֶּם, בַּמֶּה קְבַעֲנוּךָ: הַמַּעֲשֵׂר, וְהַתְּרוּמָה. בַּמְּאֵרָה אַתֶּם נֵאָרִים, וְאֹתִי אַתֶּם קֹבְעִים–הַגּוֹי, כֻּלּוֹ. הָבִיאוּ אֶת-כָּל-הַמַּעֲשֵׂר אֶל-בֵּית הָאוֹצָר, וִיהִי טֶרֶף בְּבֵיתִי, וּבְחָנוּנִי נָא בָּזֹאת, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת:  אִם-לֹא אֶפְתַּח לָכֶם, אֵת אֲרֻבּוֹת הַשָּׁמַיִם, וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה, עַד-בְּלִי-דָי. וְגָעַרְתִּי לָכֶם בָּאֹכֵל, וְלֹא-יַשְׁחִת לָכֶם אֶת-פְּרִי הָאֲדָמָה; וְלֹא-תְשַׁכֵּל לָכֶם הַגֶּפֶן בַּשָּׂדֶה, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת. וְאִשְּׁרוּ אֶתְכֶם, כָּל-הַגּוֹיִם: כִּי-תִהְיוּ אַתֶּם אֶרֶץ חֵפֶץ, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת. 

ברור לכל מה אתה חייב לקיים כדי לקבל את זה:

וְאִשְּׁרוּ אֶתְכֶם, כָּל-הַגּוֹיִם: כִּי-תִהְיוּ אַתֶּם אֶרֶץ חֵפֶץ, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת. מלאכי.

תוכנית חודש עשתי עשר– חלק שלישי.

JANE- OUT IN THE RAIN.

.

תוכנית חודש עשתי עשר– חלק רביעי.

בתהלים כתוב על אויבי דוד-
יחלקו בגדי להם ועל לבושי יפילו גורל. זה די מעניין שגם אחרי מותו של דוד יש אנשים שמבקשים לבגוד את בגדיו. ברור לכולנו שידיעותך והבנה בתחום החלודה בענף הפלדה, לא מעידה על תבונתך והעובדה שבענף הפלדה יש הרבה חלודה, לא מעידה על ענף הפלדה כמגרש של יושבי חלד והיות הבעלים שלך קרח לא עושה את מקומתיו, מקומות של בני קורח. וברור לכולנו שאתה לא דוד. דוד מת ובתהלים כתוב, לא המתים יהללו-יה ולא כל יורדי דומה. ברור לי ולך שהעובדה שאני בזה לך ושמי מיכל, לא עושה אותך דוד. אני תמיד אומרת שאני מיכל בת יהודה, לא בת שאול. גם בתורה יש פעמים דבורה. דברה המינקת של רבקה ודבורה הנביאה. ונכון דברה המינקת של רבקה כותבים בלי ו' ודבורה מספר שופטים כותבים עם ו'
תראה, אמרו שנעמי שמר העתיקה את הלחן של ירושלים של זהב מלחן ספרדי, כך שלא מפליא הדבר שבנה כותב שיר אהבה לברלין. העובדה שאתה יכול להיות בשלום עם גרמניא, מעידה על שני דברים. אתה יודע שהעם הגרמני בסדר ומשכך העובדה שאתה צועק מוות לערבים מעידה שאתה לא חושב טובות על מוסלמים למרות שהם היו טובים ליהודים ומשכך ברור לי ולך שאני ואתה לא אותו עם. בשורה התחתונה, יש שלום בארופה והכלכלה מאוד יציבה בגרמניא אחרי שהוציאו את עדתך משם. וגם לך, יש תשוקה ל- AUDI יותר משיש לך תשוקה לאשתך..

.

תוכנית חודש עשתי עשר– חלק חמישי.

I HATE YOU.

MICHAL AVEC JANE BIRKIN  AVEC SERG GAINSBURG – JE TAIME MOI NON PLUS.

תוכנית חודש עשתי עשר– חלק שישי.

 תוכנית חודש עשתי עשר– חלק שביעי:

.

.fela kuti- unknown soldire.

שירת הג'אז במקורה היא תפילת העני, גם בשירת דוד ואסף בתהלים יש הרבה מזמורים שהם תפילת העני, שירת המחאה נגד פרעונים, ספרטנים, אפרטהייד וטייקונים במקורה היא מהיהדות. מעם ישראל. מתוך הנקודה הזאת נחשוב על כך שמשוררים הפועלים בישראל גם אלה שמנגנים ג'אז בעת הזאת, לא כתבו את שירת מחאת העני בעת מחאת שנת 2011 לפי הספורות  הנוצריות.

אין התאמה בין רוח העם לכותבי השירים הידוענים בישראל. עושה רושם שאנשים אלה מנותקים מהעם. אני טוענת שהדבר מהעובדה שהאומנים לומדים ומשדרים מוסיקה בערוצי הטייקונים..

האומנים האלה יכולים לשיר מה שהם רוצים, רק חשוב לזכור שהם אינם משוררי ישראל. פורטיס היה הכי הגון כשהעיד על עצמו שהוא ליצן. שהחתול מפלצת לא מסתתר מאחורי המסכה..

ברור לכל שלטייקון שמעריך את ניגוני הג'אז והקלאסית והמזרחית,

תשלום בעבור קריאה והאזנה,
PAY FOR READING AND LISTENING.

לחודש: 21 שקל/ILS.
לשישה חודשים-: 99 שקל/ILS.
לשנה: 179 שקל/ILS.

.paypal.me/zamanelsalam

mail@peacetimeradio.com

.

Copyright © 2022 . All rights reserved.