פרה קדושה.

.

דרך חים

.

מה שעשיתי בעניינך זה לא לנפץ פרה קדושה. היה חשוב לי לומר לך שאתה פרה קדושה. היה צריך לברר את העניין הזה אתה'מבין.

פרומו שני

דוד וגוליאת.

שלמה

אני חושבת שיותר מכל, הבאת מוסיקה מה- seventies ממקורות שאתם לא כל כך מכירים, וזה ברור לכולנו שמדובר בעשיית seventies  כפי שאתם מכירים אותו, גורמת לחלק מכם תחושת אי נוחות.  מה שמפריע לך זה שאתה מזהה עוד צליל, הצליל החסר שמקורו בצינורות סוטול שונים משלך. זה הצליל שמסביר לך למה לא היית באמת ב- seventies.. וזה יכול לייצר בעיא תדמיתית קשה מאוד בשבילך גם בעיני עצמך.

.

המבורגר

זה די מעניין יהיה לראות את אולמרט צועד לכלא לשש שנות מאסר, שלצידו דני דנקנר לשלוש שנות מאסר- כפי שנגזר עליהם. לדני דנקנר מחכה עוד גזר דין שהוא עדיין לא ישב בכלא בגינו, צריך להזכיר וזאת כדי שלא יחשבו שהוא כבר ריצה את מלוא עונשו רק בגין המשפט בו נגזר עליו רק 8 חודשים עם ניכוי שליש על התנהגות טובה. יש עוד משפט.

.

חלק שני

.

איך שאני רואה את העניין, הבעיה היא בשילומים..אסור היה לך לקחת שילומים. שילומים לפי התורה שלנו זאת פעולה שבזכותה מכפר החוטא על חטאיו. אני חושבת שזאת הסיבה שההיסטוריא מתרחשת בדרך כזאת שבסופו של יום הפכת ממאשים לנאשם כי באותה חבילת עיתון מוצגים הפגנת האנושיות של מרקל לצד החרמת מוצרים של מתנחלים שנציגם הוא בנט בעמדה בכירה בשלטון בישראל כתודעת העולם, מתנחלים שפוגעים בזכויות אדם כתודעת העולם. אנחנו חים בהיסטוריא אתה יודע, ככתוב בספר תהלים – אלף שנים בעינך כיום אתמול. אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שגרמניא מקיימת את היותה ארץ חפץ ככתוב בספר מלאכי בדרך כזאת שגם מאשרת אותה בעמים ככתוב בספר מלאכי שגם מבורכת היא ככתוב והריקותי לך ברכה עד בלי די, בדרך כזאת שיש להם את היכולת לחלוק עם הגויים שנוהרים לגרמניא. אתה מבין שברשתות החברתיות העולמיות שמרקל היא- אמא מרקל מגרמניא. זה יחס שהוא הרבה יותר עמוק מיחס הוקרת תודה להפגנת הומניות כמו שאומרים.

שפלות נפש

מתקיים סוג של צעדת החיים לגרמניא. זה סוג של rewind …

.

מה שאתה תראה בקטע מהמאמר המצורף בעיתון של אדלסון, זאת עבודה תודעתית מצויינת, על גבול הגאונות של מרקל להסרת רגשות האשמה שיש לעם הגרמני בגלל השואה בפרט ומלחמת העולם השנית בכלל, מרקל מאצילה לטובת הענין את האנושיות שבעזרת  הגרמנים לפליטים הסורים. ברור לכולנו שבמעשה זה היא גם מונעת את האשמת העם הגרמני בימים אלו כעם אנטישמי וכו' – היא מסירה מהתודעה העולמית את התודעה הרווחת שהגרמנים אנטישמים, עם אכזר וכו'. היא מסירה עול מעל גבו של העם הגרמני, אתה'מבין..

6.9.2015 005

כך שהתנגדות של דן מרגלית (הפרשן של אדלסון הספונסר של בנימין נתניהו) להצעתו של הרצוג לקלוט פליטים סורים, מאוד עוזרת לעבודה התודעתית שעושה אנג'לה מרקל לטובת בני ובנות עמה.

.

טייקון

הפרומואים הבאים יעסקו בגרעין הקשה של המוסיקה הטורקית. המוסיקאים השמאלנים של הטורקים לצד המוסיקה העממית הטורקית במקשה אחת. השמאלנים של טורקיא והעממים של השכונה הם אותו עם עממי,זה כולל גם ג'אז להבדיל מהג'אז המתנשא של ארץ ישראל שיודע  מי הקהל המרכזי שלו. אני לא חותמת על כך במאה אחוז, אבל בטוחה ב 99 אחוז שסלדה לא פירסמה את בנק לאומי של טורקיא. משנות השבעים ועד היום סלדה היא גרעין שמאלני קשה מאוד של טורקיא. זה ברור לכם שאני לא מתכוננת לחבב את משפחת עופר מבנק מזרחי רק בגלל שארקדי מקדם את תחושות האהדה של העם לטובת משפחת עופר השולטים על הבנק. יש מצב שולדימיר ויסוצקי אם היה חי, היה מזמין את ארקדי לדו קרב וזאת רק בגלל שארקדי מנסה לתעל את אהבתנו לויסוצקי לטובת משפחת עופר.

העם הטורקי מאוד מרשים אותי בכך שהקשיבו לשיר הזה כ- מליון ושבע מאות אלף איש ואישה:

.

כמו בנימין נתניהו שהבין באיזשהו שלב שהמלחמה נותנת לו הזדמנות להיות חזק, כך אסתר המלכה הבינה בסופו של יום שקיומם של המן הרשע והאחשוראש הם תנאי הכרחי למלכותה. כי בלי המן הרשע ובלי האחשוראש, לא היה צריך את אסתר המלכה. 

ברור לי שיש נשים בשם אסתר שמאוד תתנגדנה באופן אישי להטלת הספק שאני מטילה במגילת אסתר, אני יכולה להבין את העניין, גם לי יש רגשות מיוחדים לשיר מישל של חיפושיות הקצב וברור לכולנו שהשיר עופרה בביצוע אבנר גדסי הוא להיט בבית של עופרה שטראוס, אני חותמת לכם שאחרי שעופרה עושה עיסקה מוצלחת היא עולה לאוטו ובדרך הבייתה היא שומעת את עופרה בביצוע של אבנר גדסי בפול ווליום. 

.

שם

מר אדלסון,

השאלה הנשאלת היא מה יעזור לי לדעת שמריל סטריפ נערת רוק. לא חבל על המקום שאתה תופס לקוראיך בזכרון עם המידע הזה שאתה מספק להם. זה משהו כמו 10 קילו בית מיותרים במח. 

5.9.2015 102

מאוד חשוב לבחון אם המורים יודעים מי היה נורדאו ומי היה קלמן כצנלסון. (ברור לכולנו שהציון יהיה נכשל, ברור לכולנו שלא שואלים שאלות על חומר שאינו נלמד ומשכך זה אינו הגון לשאול מורים אם הם יודעים מה הם חמישה חומשי תורה וכמובן להתנחם בעובדה ששבעים אחוז ידעו מה הם חמישה חומשי תורה, וזה מוכיח שיופי של שנים היו ה- seventies).

5.9.2015 099

אם בחוק נגד גזענות עסקיינן, החוק אומר שאסור שיהיה רחוב ע"ש נורדאו ואגב, גם ע"ש בן גוריון. כל עוד יש רחוב ע"ש נורדאו אני יכולה לומר לך- לבן בהמה ושאתה גזע נחות שסופו הכחדה ואני יכולה לעשות זאת קבל עם ועדה ואתה לא יכול להעמיד אותי לדין על כך. אני חושבת שזה מפהום לכולנו.

 וכמו שאמרתי, אסור להוריד את שם הרחוב נורדאו, כמו שאמר דוד המלך:

אַל-תַּהַרְגֵם, פֶּן יִשְׁכְּחוּ עַמִּי–הֲנִיעֵמוֹ בְחֵילְךָ, וְהוֹרִידֵמוֹ: מָגִנֵּנוּ אֲדֹנָי.

חמישי

אתם צריכים להבין, אני אישה שמסתכלת על העולם ואומרת לעצמי , הכל של אבי, אבי ברא הכל והכל שלו, אפילו המחשבות שלכם שייכות לאבי- בורא עולם. יהוה שמו. אחרי שאבי מולידי נפטר אני אימצתי את בורא עולם,  בורא עולם הוא אבי במשרה מלאה.

ברור שיש אנשים שלא אוהבים בלשון המעטה את הדרך בה אני רואה את המציאות כמו שאומרים.., הם חושבים שהעולם של האבא שלהם..

.

אבן חן

אני חושבת שברור גם לגיא רולניק שהאוניברסיטאות\מוסדות הלימוד במדינה הן סוג של קואופרטיב של טייקונים שיוצר "מלומדים" בסטייל הנ"ל.

זיין גי זונט

כמו באמריקה.

אתה חייב להודות שלא כמו הילארי קלינטון בת העם האמריקאי, אבן חן היא בת ישראל מחוטבת, תבנית היכל. צריך לבדוק אם הילארי קלינטון (חברה של סבן, חבר של פרסקי, חבר של מימן, חבר של חוסיין סלאם, חבר של מובראק) נולדה באריזונה.

קרי

קרי הוא בעל מניות בנובל אנרג'י.

.

[wpvideo c9hXWcqx]

.

גביר

.

רדיו זמן השלום טורקיא seventiesפרומו רביעי.

Zafer Dilek – arambay sel ald – 1976 – intro

יש קטע בפוזיציא של לשבת בבית הקפה בדיזינגוף עם עראק ולהסתכל על האנשים הולכים. יש קטע טוב בבחירה לשבת כשכולם רצים, כשכולם ממהרים.

Kourosh Yaghmaei – Khaar

ככתוב בתורתנו הקדושה:

כִּי-עַמְּךָ וְנַחֲלָתְךָ, הֵם, אֲשֶׁר הוֹצֵאתָ מִמִּצְרַיִם, מִתּוֹךְ כּוּר הַבַּרְזֶל. לִהְיוֹת עֵינֶיךָ פְתֻחֹת אֶל-תְּחִנַּת עַבְדְּךָ, וְאֶל-תְּחִנַּת עַמְּךָ יִשְׂרָאֵל, לִשְׁמֹעַ אֲלֵיהֶם, בְּכֹל קָרְאָם אֵלֶיךָ.  כִּי-אַתָּה הִבְדַּלְתָּם לְךָ, לְנַחֲלָה, מִכֹּל, עַמֵּי הָאָרֶץ:  כַּאֲשֶׁר דִּבַּרְתָּ בְּיַד מֹשֶׁה עַבְדֶּךָ, בְּהוֹצִיאֲךָ אֶת-אֲבֹתֵינוּ מִמִּצְרַיִם–אֲדֹנָי יְהוִה. – מלכים.

Arif Sa – Osman Pehlivan 1973

בָּרוּךְ יְהוָה, אֲשֶׁר נָתַן מְנוּחָה לְעַמּוֹ יִשְׂרָאֵל, כְּכֹל, אֲשֶׁר דִּבֵּר:  לֹא-נָפַל דָּבָר אֶחָד, מִכֹּל דְּבָרוֹ הַטּוֹב, אֲשֶׁר דִּבֶּר, בְּיַד מֹשֶׁה עַבְדּוֹ. – מלכים.

Yabanclar – At – 1967

בשורה התחתונה, יש הסכמה ביני לביין יושבי בית הקפה שדוד המלך המלך צדק כשאמר:

בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת–    מְחֻטָּבוֹת, תַּבְנִית הֵיכָל.

במילים של ימנו אנו: בנות ישראל כוסיות הכו שילינג..

Zafer Dilek – arambay sel ald – 1976 

Nekropsi – Yok Var

שיהיה המשך שבוע טוב,

מרדיו זמן השלום.

.

טורקיא פרומו שלישי

.

נפשי

רוחות שמים

.

מבחינה מוסיקלית שמחוברת לזמן, אין דבר כזה seventies ישראלי.

אני זוכרת את הפעם הראשונה ששמעתי את השיר אדם בתוך עצמו הוא גר של שלום חנוך. אני חושבת שזה היה המפגש הראשון שלי עם שלום חנוך.

שידרו אותו במוסרות אני ואבי ישבנו בפינת הישיבה וצחקנו עליו, הוא נראה לנו מוזר.

שלום לא אשם שהקיבוץ חינך אותו כמו שחינך אותו ושההתלבטויות שלו וההתחבטויות שלו לא היו כמו שלנו, שלום חנוך לא אשם שהסיסטם העדיפה אותו.  לא הבנו על מה הוא מדבר. הוא לא דיבר אלינו. אתם מבינים..

כששלום ואריק שרו אני ואתה נשנה את העולם , לא ממש הבנו מה שלום רצה לשנות. הוא לא דיבר ברור..

ואתם יודעים, אבא של אריק היה יושב בכסית..הוא כמו שאומרים הקיבוצניקים – בעל זכויות של בן ממשיך..

ואתם יודעים, אריק היה גם בשבילנו יפה הבלורית והתואר מישראל השלישית שנראה יותר טוב מסלאח שבתי וצאצאיו שאמור היה לסמל אותנו.

מי שכן דיבר אלינו היה ג'ון לנון. עם פאוור טו דה פיפל..

כשג'ון לנון אמר שהוא רוצה לשנות אז הוא אמר את זה ברור- פאוור טו דה פיפל במובן של לעזור לעניים, לפועלים, תנו הזדמנות לשלום והאשה היא השחור של העולם…ג'ון לנון ביקש לשנות את מה שאנחנו רצינו לשנות. אולי בגלל שג'ון לנון גדל בעיירת פועלים, כמו שדרות נתיבות ירוחם מצפה רמון בדרום וקרית שמונה, שלומי, מעלות מגדל העמק בצפון, וכמו השכונות הדרומיות בערים המרכזיות.

גם הפינק פלויד שיצרו את החומה ב- 79 דיברו על אותה חומה שרצינו לשבור..לכן התחברנו אליהם. אני חושבת שמביני עניין יודעים למה התכוונו פינק פלויד כשאמרו שכולנו אבנים בחומה. אבני אדם. זאת לא הייתה חומת ברלין שהם דיברו עליה..למרות שלפינק פלויד היה מיצוב טוב בחומה הם עדין רצו לשבור אותה.. מטחנת הבשר שטוחנת את האדם במוסדות החינוך של המדינה כפי שהציגו אותה פינק פלויד בסרט החומה יוצרת סוג של אדם שהטחינה עירבבה אותו מחדש כיצור בעל תודעת עבד  לשרת הון שלטון תקשורת, את היושבים בקצה הפירמידה,  ככתוב בתורתנו הקדושה:

נִצָּב לָרִיב, יְהוָה; וְעֹמֵד, לָדִין עַמִּים.  יְהוָה בְּמִשְׁפָּט יָבוֹא, עִם-זִקְנֵי עַמּוֹ וְשָׂרָיו; וְאַתֶּם בִּעַרְתֶּם הַכֶּרֶם, גְּזֵלַת הֶעָנִי בְּבָתֵּיכֶם.  מַה-לָּכֶם תְּדַכְּאוּ עַמִּי, וּפְנֵי עֲנִיִּים תִּטְחָנוּ:  נְאֻם-אֲדֹנָי יְהוִה, צְבָאוֹת.

לא משנה באיזו עמדה, טובה יותר כמו המנהל הבכיר, טובה פחות כמו הפועל משתכר שכר המינימום, בשורה התחתונה, שניהם בסופו של יום שניהם נטחנו בדרך כזו שהם ישרתו את היושבים בקצה הפירמידה.

בכל חומה יש אבנים שממוצבות במיקום נחות, ותמיד יהיו קבוצה של אנשים שינותבו למקום זה. זה תנאי הכרחי לקיום השיטה, לקיום השליטה של יושבי קצה הפירמידה\המגדל. מלך אביון חייב אביונים לצורך שליטה, הפער מקיים את עליונותו. באיזשהו שלב תמיד מתרחשת סוג של מלחמה בין האבנים הקטנות על מיצובם כאבן שממוקמת במקום טוב יותר. על כך אמר ג'ים מוריסון- בבילון מתפיידת. תתעוררו. אתם עבדים. אותה מלחמה בין העניים על מקום טוב יותר בחומה היא זו שמאשרת את השיטה. זאת מלחמה שאני לעולם לא אנהל. שמתחילה מלחמה כזאת אני יוצאת. אני לעולם לא אלחם בעני, אפילו שהוא נלחם בי.

להבנת הענין- אפילו ניר גלעד הוא לא יעד לתקיפה, עידן עופר הוא יעד לתקיפה. בדיבור, כמו שלימד אותנו בורא עולם כשביקש ממשה לדבר אל הסלע כדי שיצאו ממנו מים. יש עניינים שגם בנימין נתניהו אינו יעד לתקיפה, שעדיף לתקוף את שרון יצחק תשובה.

פינק פלויד וג'ון לנון לא ידעו שהם אמרו דבר תורה.

לכן אני סבורה שאנשים שקוראים תורה בדרך שנלחמת בתורה לצורך השגת והשבתת כח רוחני הם אלו ששלחו שליח להרוג את ג'ון לנון ולתת לג'ים מוריסון סמים שהורגים.

היום אנחנו יודעים שניתן לטחון אדם שלאחר הטחינה יתקבל אדם חדש כבשר מעובד שניתן להניע אותו לרצוח אדם כזה או אחר.

מי שיצר seventies בישראל שהיה לו נראות היו:

ניסים סרוסי שירון לונדון אמר עליו שהוא מישראל השניה כשאמר- לא לעבוד לעולם, לא לשרת שום אדם. חלומות של עניים אתם יודעים.

מנחם בגין שעשה שלום וכעס על דודו טופז שאמר עלינו שאנחנו צ'חצ'חים..

וכמובן הפנתרים השחורים עליהם אמרה גולדה שהם לא נחמדים.

שלום חנוך ואני הצלחנו להתחבר רק ב eighties עם משיח. עם לבנון והבורסה..שם הוא ואני נהיינו אותו ציבור מטומטם לזמן קצר. ראיתי את ההופעה בפארק הירקון ביחד עם חברי מהפנימיא שקנו לי את התקליט ליום ההולדת.

בסופו של יום אבותיו הקיבוצניקים של שלום לא שילמו אתם יודעים..(פירגנו להם תיספורת בשנות ה-90) לא נתנו להם להיות מטומטמים.

אי לכך ובהתאם לזאת התוכנית הראשונה של ה seventies המוסיקלי בעולם יתחיל עם טורקיא.

שנות השבעים בישראל היו שנות דיכוי מוסיקלי.

אגב, פרנס עשה יופי של עבודה עם מסע הקסם המזרחי. אם תמצאו את התוכניות תקשיבו להן. אולי המתחרים יעשו שידור חוזר של התוכנית, זה יהיה נחמד..

וזה לא סותר את העובדה שאני את אוהבת שלום ואריק ויצירתם. אבל שלום ואריק לא עשו sventies  בשנות השבעים.

גם לא גרוניך, עם רוזה מרציפן…

טורקית-

.

בריאה

אאזרך

מי הזיז את העוף

בשורה התחתונה:

מאוד חשוב שלמפכ"ל הבא לא יהיו עניינים עם הלבנת הון, מלבין הון לא יחקור את הפושעים הלא קלאסים שהפקידו כספים בשוויץ.

ברכה

מי יודע, אולי שחורי העור מאפריקה שעובדים בשדות הכותנה של הקיבוצים יביאו לנו מוסיקת ג'אז אמיתית..שורשית פרי עיטם בארץ ישראל.. אולי הג'אזיסט הכוכב הבא יהיה גם מקיבוץ כברי והפעם שחור עור שעובד במטע הבננות של הקיבוץ…ג'אז אפרוישראלי..

ג'אז 2

נווה צדק היא שכונה חשוכה, היה סוג של תהליך של החשכת נווה צדק  הייתי עדה לחלק מהתהליך. אתמול הייתי שם אחרי שלא הייתי שם הרבה זמן ראיתי את החושך המוחלט. אתה הולך בנווה צדק ושקט. אין אנשים ברחוב הרחוב מואר בתאורה נמוכה, ושקט. אתה לא שומע מוסיקה או קולות של אנשים בוקע מהבתים למרות שאתה הולך מאוד קרוב לחומות שלהם שניתן לראות מעליהם רק את החלונות העליונים.. ושקט. כשיצאתי מנווה צדק יצאתי ישירות לגן צ'רלס קלור וככה פתאום מהשקט של נווה צדק למוסיקה והעשן בניחוח של כבש ככה באוויר והרבה אנשים.. הרגשתי שאני יוצאת מחושך לאור ניתן היה להרגיש בבירור את ההבדלה..

שנות השבעים

ההנחה הבסיסית שלי היא שהיום צריך להיות מחולק לפי ספורות של שבע. כל התורה שלנו מבוססת על מחזוריות של שבע ולא של 6.

לכן היום צריך להיות בן 17 שעות, שעה צריכה להיות בת 70 דקות ודקה צריכה להיות בת 70 שניות, ולהוסיף עוד עשירית שניה לשניה..

ככתוב בתורתנו הקדושה:

בִּינוּ-נָא זֹאת, שֹׁכְחֵי אֱלוֹהַּ: פֶּן-אֶטְרֹף, וְאֵין מַצִּיל.

האבולוציא האנושית צומחת לתודעה שעוד מעט ילמדו באוניברסיטה את המושג- קנאת פות. 

נורדאו

קלמן.

צמיחה

למרות עליה בצריכת האשראי (אותו אשראי שבעבר נתן גיבוי לשכר נמוך לצרוך יותר שזה למעשה גיבוי למפעלים למכור יותר ולשמר צמיחה למרות השכר הנמוך הנהוג בישראל לעומת מדינות אחרות בעולם) לא חלה עליה בצריכה במשק, לא חל גידול במכירות המפעלים\עסקים כבעבר. כך שהמרויחה היחידה היא שרי אריסון. (אשראי שווה כסף). לנוכח הפער הנמוך בין הפקדונות לאשראי, (וזאת מבלי לקחת בחשבון את האשראי החוץ בנקאי שכנראה יקטין מאוד את הפער..) עושה רושם ששרי אריסון לא יכולה להגדיל את האשראי לעם היושב בציון בדרך כזאת שתגדיל את הצריכה, כך שעליות בשערי המניות לא ישקפו נכונה את המצב במשק של התעשיה שמאותתים על מצוקה בעקבות ירידה בצריכה, כך שכל עליות בשערי המניות בזמן הזה הם סוג של ויסות אתם יודעים..סוג של בועה, לא באמת.. 10 קבוצות מחזיקות בחלק נכבד מאוד מעוגת הסחר במניות אתם וודאי יודעים.. במשבר 2008 למדנו שהיו הרבה חברות תעשיתיות הנסחרות בבורסה ששעריהן עלו למרות שחלק מהן היו על סף נפילה כמו שאומרים..

אהדוטווהקאט

 .

כמובן שצריך לבדוק כמה כסף יצא מהשוק ולא חזר אליו באמצעות צריכה.. גם כסף כזה..

"נחשפה הונאת מס בינלאומית בהיקף 120 מיליארד דולרים

תחקיר בינלאומי שופך אור על התנהלות סניף בנק HSBC בז'נווה, שסייע להונאות מס של מלכים, סוחרי נשק, יהלומנים וזמרי רוק. ברשימה מופיעים 6,554 חשבונות בנק הקשורים לישראל, עם הון כולל של כ-10 מיליארד דולרים בין השמות המעורבים בפרשה נמצאים מלך ירדן עבדאללה השני," וואלה.

כ- 9 אחוז מהסכום הכולל קשור לישראל. אתם מבינים שישראל מדינה מאוד קטנה. מאוד מאוד קטנה.

אם ביצוא גז עסקיינן..בתחושה שלי, עוד מעט עבדאללה מלך ירדן יפקיד עוד כספים בשוויץ..מישהו יצטרך לגרום לו להעדיף את הגז של נובל על פני הגז של מצרים או של  BG.

מפאתי מערב.

שׁוּבָה יְהוָה, עַד-מָתָי;    וְהִנָּחֵם, עַל-עֲבָדֶיךָ.
שַׂבְּעֵנוּ בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ;    וּנְרַנְּנָה וְנִשְׂמְחָה, בְּכָל-יָמֵינוּ.
שַׂמְּחֵנוּ, כִּימוֹת עִנִּיתָנוּ:    שְׁנוֹת, רָאִינוּ רָעָה.
יֵרָאֶה אֶל-עֲבָדֶיךָ פָעֳלֶךָ;    וַהֲדָרְךָ, עַל-בְּנֵיהֶם.
וִיהִי, נֹעַם אֲדֹנָי אֱלֹהֵינוּ–    עָלֵינוּ:
וּמַעֲשֵׂה יָדֵינוּ, כּוֹנְנָה עָלֵינוּ;    וּמַעֲשֵׂה יָדֵינוּ, כּוֹנְנֵהוּ.

מזרח

נקודה

Write a Comment

Copyright © 2022 . All rights reserved.