פסטיבל הג'אז בים התיכון.

גאז 1

המוסיקה:

רשימות שידור:

ג'אז ערב ראשון

גם: Majid Bekkas – Bouregreg

ערב שני ערב שלישי- קדימון ערב שלישי ערב רביעי הכנה ערב רביעי....

סדנאת אומן:

יהודה אפנדי

סיכום פסטיבל הג'אז בים התיכון:

.

בית כיסא

באיזשהו שלב באו היושבים בבית הכיסא ואמרו-

ת'שמעו אמנם האלהים שלכם ברא את המריחואנה, אבל אני פה שולט על העניינים,

אני יודע שבסופו של יום תצרוך סוטול, אבל אני האלוהים פה ואני רוצה שתצרוך את הסוטול שלך מבעל ההון יצרן האלכוהול שתרם לי לבחירות.

ואם תצמיח בביתך בנחלתך את הזרעים שבורא עולם ברא, אני אכריז עליך כפושע…

אתה מ'בין.

באיזשהו שלב, תמיד בא השלב הזה, הם לא שמים לב שהמלחמה שלהם הפכה להיות מלחמה נגד בורא עולם. החוזקות שהם מפעילים עלינו סותרות את אלהיותו של בורא עולם על האדם בפרט והבריאה בכלל…

המריחואנה, הוא משל לצורך העניין…

.

באיזשהו שלב מישהו החליט שאיברהים מאלוף הוא מוסיקת נישה אתנית ולא מוסיקת ג'ז ונתן הוראה להשמיע את איברהים מאלוף בתוכניות סטייל על הדבש ועל הכיפאק. מבחינה רוחנית, גם מ 88 אף אם וגם מגלגל"ץ מנשבות אותן רוחות. 88 נהנת לחשוב על עצמה כתחנה שלא משדרת מוסיקה פופוליסטית ומשכך איכותית יותר מגלגל"ץ, ופה ההטעיא אם תבחנו את רשימות השידור של 88 ושל גלגל"ץ תבחינו וודאי ששתי התחנות נותנות מקום גדול יותר למוסיקה מערבית. ומשכך שתי התחנות הן חילות בצבא המערב, הן חלק ממערכת משומנת  של הון שלטון תקשורת שהמכלול שלו יוצר חברה שחלק ממנה חזקים. לא בגלל שהם טובים יותר, בגלל שהחלשה של קבוצות שאינן נמנות עימה מייצרת את החוזקה שלה. המוסיקה היא כלי משמעותי לצורך ייצור  דיעה – מה נחות, מה עליון. כך שהויכוח מי איכותי יותר, 88 או גלגל"ץ הוא ויכוח עקר, כי לא "פה קבור הכלב".. ו"זהו" בהחלט לא "עצם העניין". (דני סנדרסון).

השלב בו התלונה שלי הפכה לכעס לזעם, היתה באותו יום שראיתי ילד מקרית מלאכי שפעלו על התודעה שלו בדרך כזו שהוא בעצמו התחיל להאמין בשנות ה- 2000 שהלבן\האשכנזי יותר טוב ממנו. ואתם יודעים, האשכנזים ממועצה אזורית באר טוביא גזלו את כספי הארנונות ממנו ומהחברים שלו, אותו גזל שהעניק לילדי באר טוביא העשירים הרבה יותר כסף להשכלה ולפיתוח מקומותיהם. בדיוק מה שעשה ליטבינוף וקיבוץ עין גדי ממועצה אזורית תמר כשגזלו את כספי הארנונות של ילדי דימונה.   

ומה אני אומרת , אבישי כהן הקונטרה בסיסט שנחשב ה"טופ" כמו שאומרים, לעולם לא יגיע לנקיון של צינורות ההשראה שיוצרים את מוסיקת הג'אז של איברהים מאלוף. צינורות השראה מאוד נקים יש לאיברהים מאלוף. אני לא אוהבת לדבר ברמות, ובכל זאת, היוצרים המזרח תיכונים הרבה יותר מתקדמים ממורי ותלמידי תלמה ילין ורימון לדורותיהם… אם אבישי כהן ירצה להוסיף נשמה למוסיקה שלו, הוא יצטרך לא להסתפק בלדינו ובעוד של הופמן אתם יודעים. משפחת  אליאב, שלמה בר.. זה שיתוף הפעולה שהוא צריך לבקש.. נכון, הוא לא יראה כוכב בצילם של משפחת אליאב אבל אולי הוא יגיע לתוצאה נכונה אתם יודעים…

בתחרות השיר שהכי אהבתי זכה ברוב קולות השיר של להקת הרחוב מא'סכנדריא, מצרים. שיר קטן, שיש בו את השורשים החיננים של המצרים, כמו ה-נו של הרוסים…קוראים לזה – דלע.. מתפנק משהו, כמו החתול שאתם רואים ברחוב ככה מתפנק לו..היא אומרת שם : ana albi mazika mafatich… בתרגום לעברית- הלב של פתוח למוסיקה.. זאת להקה שעושה בדרך כלל מוסיקת מחאה עם מילים מאוד קשות, ההופעות שלהם בסגנון מאוד מיוחד הקראת שירת מחאה עם מוסיקה אני אשמיע בהמשך, הם ישתלבו טוב עם תרז סלימן ורועי חסן מישראל.

עשיתי פוטו לחתול ביום חם מאוד כשהרחוב מלא אדם מיוזעים הולכים בו, והחתול החכם בחר ככה לנוח בצל בחוסר מעש.. ככה בכיף אתם יודעים.. זה הסוטול של הקיץ שהחתול מיצה אותו עד תומו..

24.7.2015 010

נקודה למחשבה. מבחינה חומרית אין דבר כזה צפון דרום מזרח מערב. כי אתם יודעים אילת היא הצפון של סיני, ותל אביב היא הצפון של חולון והדרום של הרצליא. ארבע רוחות שמים זה הענין. לצורך הענין קרית שמונה,חצור, מגדל העמק, נצרת, שלומי, קריות, מעלות וכו' והקיבוצים סביב להם פועלים ברוחות הדרום. לעניות דעתי בכל הארץ מנשבות רוחות דרום מערביות.

בסופו של יום, 88 משחיתה את המוסיקה של הפינק פלויד. היא מקדמת באמצעות רוג'ר ווטרס את כל מה שרוג'ר ווטרס, וגם סיד ברט עליו השלום- התנגדו לו. כל הג'אז שהשמעתי, ולעניות דעתי גם המוסיקה הבוכרית והפרסית צריכים להיות בפרונט של מוסרות מדינה שמתיימרים לא להשמיע מוסיקה פופוליסט. להשמיע את רוב הלועזי שאתה משמיע שהוא בכיוון מערבי גם אם הם לא פופולארים בתחנות המתחרות, זה לעשות מיוצרי המערב- פופולארים .וזה כבר במילים עדינות פוליטיזציא של המוסיקה בכיוון של מה נחות מה עליון ללא קשר למה היוצר אומר. זה הבה ונתחכמה לו…לעבד אתה יודע..שמתחבר למה שג'ון לנון אמר. כך שמה שאתה עושה זה לקחת את הרוח ולתעל אותה לטובת כל האנשים שג'ון לנון התנגד להם באמצעות ג'ון לנון ופינק פלוייד… כי בסופו של יום קידמת את הלובן\אפרטהייד של שרי אריסון ושרון יצחק תשובה, בורוביץ'\אל על  ועושי דברם(כן, יש גם שחורים בינהם גם בדרא"פ)….

.

הפרומו:

ג'אז

בדרך לפסטיבל הג'אז…

על הדרך על הדרך - טורקית

טורקית

.

[wpvideo 1FRCyRCF]

.

Write a Comment

Copyright © 2021 . All rights reserved.