עיד אל פיטר.

20.7.2015 003

.

אסלאם, עיד אל-פיטרערבית: عيد الفطر, בתעתיק מדויק: "עיד אלפטר" – "חג שבירת הצום", מכונה גם العيد الصغير, "החג הקטן") הוא החג המציין את סיומו של חודש הרמדאן, חודש הצום המוסלמי, והוא מצוין בשלושת הימים הראשונים של חודש שוואל, החודש העשירי בלוח המוסלמי….אחת המסורות מייחסת לחג את המועד שבו הסתיימה כתיבת הקוראן. בנוסף לכך, עיד אל-פיטר הוא חג של מחילה, שלום, קהילתיות ואחווה. לכן במהלך החג המוסלמים מרבים לבקר את חבריהם וקרוביהם, וזוהי הזדמנות ליישוב מריבות ומחלוקות." ויקיפדיא.

המדינה פירגנה לתושבי פלסטין "אפטר" בים לכבוד עיד אל פיטר. אחרי עיד אל פיטר "ממנוע לבוא לים"..

20.7.2015 007

בחוף התל אביבי אליו אני נוהגת לבוא להנות מיופיה של הבריאה, החליטו לסגור את הים..

שלא יהיה לבני דודנו המוסלמים מקום לשבת מול המסעדה של המליונרים…שגרים ב- chart il malyoner…

20.7.2015 018

(בדרך כלל יש מול המסעדה כיסאות)

20.7.2015 014

וככה הכווינו את החוגגים- דרומה, כדי שלא יפריעו לסועדים בחלק הצפוני.

20.7.2015 011 20.7.2015 012

כשהלנתי על העניין אצל מנהל המסעדה, נאמר לי בסופה של שיחה עימו שהוא לא ירצה לארח אותי במסעדה (קראתי לו- נאצי), אמרתי לו שגם לא ארצה לבוא למסעדה של גזענים.

אני יהודיה- אסור לי לבוא למקום כזה. 

אפרטהייד- שוקן.

זה היה די צורם לעין הריק הזה שהם יצרו מול המסעדה כשהם החליטו לא לפתוח כיסאות. מנהל המסעדה במנטה ריי, אמר שהם גנבים הערבים.. לא נראה לי שהם יכולים לגנוב לו כיסאות. וכייסים בים יש כל יום. לא רק בעיד איל פיטר. הרבה פעמים המציל מבקש לשמור על החפצים בלי קשר לעיד איל פיטר.

אני חייבת לציין שבחוף ירושלים\בלו בירד, היו בסדר עם עניין התיירות, יש להם בחור בעונת התיירות שמסדר את הישיבה שיהיה טוב לכולם, למרות שחיפשתי אותו בציציות כמו שאומרים לנוכח התקרית במנטה ריי הוא לא עשה איפה ואיפה והוא התנהג עם התיירים מגרמניא כמו שהוא התנהג עם התיירים מפלסטין וגם עם ישראלים שנראה לו שעשו בעיות…

שמעתי שיש ירידה בתיירות הנכנסת בישראל. נראה שתושבי פלסטין אם יפתחו את השערים יוכלו לעזור לתעשיית התיירות . יש להם ארבע ימים בשנה ים. נראה לי שירצו לבוא יותר לים…

Write a Comment

Copyright © 2021 . All rights reserved.