נחמה בְעָנְיִי:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

יש משהו הזוי בסאונד הזה של קול המנוע של האופנוע נכנס לשכונה ואז דימום מנוע וקולות צעדי האדם של מחלק העיתונים כשכולם ישנים וברקע שקט. זה כמו אדם ששר בלי מוסיקת רקע. הקולות האלה כשברקע שקט אלו קולות שהכי קשה להכיל אותם. הם גורמים לך להיות דרוך. אפילו שהם מנוגנים בווליום נמוך זה נשמע לך כמו פול ווליום. וזה מחזק את את דעתי שהשמש היא למעשה מגן מפני האור. היה אור לפני שבורא עולם ברא את השמש כדי להאיר ביום, כך שהשמש עושה סוג של מוסיקת רקע כדי שנוכל להכיל את היום. בדיוק כמו אותה תודעה של אדם שרואה את העדות בפוטו שלהלן וחוזר לסדר יומו עם אותה תודעה שהיתה לו כמה שניות לפני שראה את הפוטו.

שוטרים של נובל

אתם לא באמת מפנימים את עומק הענין בעדות הזו. יש אדם של נובל אנרג'י ביחד עם שוטרים שמכה יהודי שמפגין נגד נובל אנרג'י . נציג של טייקון ביחד עם שוטרים מכה יהודי שמפגין. אז אתם מתפלאים שדנינו וכראדי ושוגון קיבלו משרה אצל טייקונים. אתם לא באמת קולטים את חומרת הענין. וקצת אחרי בנימין נתניהו נלחם לאשר את המתווה שלכולם ברור ש- 5 דולאר זה מאוד יקר לעומת 3-4 דולאר שמשלמים במצרים. וירידות הנפט שאמורות להשפיע על מחירי הגז בתחומים שגם נפט וגם גז נותן מענה שמחיר המתווה כפי שהבנתי לא יושפע באופן מלא מירידות מחיר אם יהיו…זה פוטו שצריך להיות בראש כל עיתון בישראל במשך שנה לפחות.

איך האשכנזים אומרים, נו שויין…יש מלחמה עכשיו למי יש זמן לחשוב על דברים מסוג זה..וסביר להניח שזה יעשה טוב לבנימין אחרי הרפיסות שהוא הפגין מול שרון יצחק תשובה יש לו הזדמנות לשפר תדמית ולהראות עצמו כחזק מול הפלסטינאים. חודש ככה ובנימין שוב הגבר גבר ומי בכלל יזכור את המתווה..ועידן עופר ישדר במהדורה המרכזית ידיעה אודות תרומה נדיבה של שרון יצחק תשובה לחיילים במלחמה…

כמו ששידרו את נוחי ב-2006.

ואיפה נוחי היום אחרי שהרבו את כבוד ביתו.

49

וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ, נֶגֶד מְלָכִים;    וְלֹא אֵבוֹשׁ.
וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְו‍ֹתֶיךָ,    אֲשֶׁר אָהָבְתִּי.
.
זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי:    כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי.

תהלים. דוד עבד יהוה (דוד בלי י').

מגילת עזרא ונחמיה כמו מגילת אסתר מדברים על זמן בו היהודים נמצאו בפרס. במגילות עזרא ונחמיה ניתן ללמוד שבפרס היו ליהודים 2 ספירות כמו פה בארץ שיש ספירה נוצרית וספירה פרסית (מה שאתם קוראים לו ספירה עברית זאת ספירה פרסית), כך בפרס היתה ספירה יהודיה וספירה פרסית.

גם במגילות נחמיה ועזרא החודש השביעי הוא חודש המועדים שאנחנו חוגגים עכשיו, לא מוזכר ראש השנה ולא חודש תשרי. החודש ניסן מוזכר בספר נחמיה, אך שם לא מדברים על חג הפסח שנחוג בחודש ניסן, היהודים בפרס בתקופת נחמיה לא חגגו את חג הפסח בחודש ניסן. כי חג הפסח הוא בחודש הראשון ושמו חודש האביב והוא ראש החודשים. ולא לפי הראש של האח שו ראש.

נו, אפשר להוסיף את ההתפתחות בעלילה של קורות חייו של פישמן לנחמה בְעָנְיִי:

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 

Write a Comment

Copyright © 2021 . All rights reserved.