משה ופרעה. דוד וגוליאת. בורא עולם ובוני מגדל בבל.

דוד וגוליאת, עם ישראל ופרעה.
דף הבית >> תורה. >> דוד וגוליאת, עם ישראל ופרעה.
מיכל כהן 06/05/2012

פרעה.
אותו פרעה שלא ידע את יוסף, הוא אמנם היה חי במצריים, מזרח תיכון..אפריקה.. אבל הוא היה מערבי בתפישתו, אבל ברבות הימים הוא הפך לקפיטליסט חזיר.  כמובן בהתאם לרוח תקופתו.
אני אומרת שהידע הרב אותו הוא רכש בתחומים שהוא רכש (על אופיים ניתן ללמוד בדרך התמודדותו עם בורא עולם) העביר אותו על דעתו.. זה היה הרגע שהוא הרגיש ליד החלש שלידו, יותר חזק ממה שהוא.

דוד המלך.

דוד המלך ניצח את גוליאת. מי הוא דוד המלך, מי הוא גוליאת? באותם ימים בתקופתו של דוד המלך, לפיזיות הייתה משמעות אחרת ממה שאנחנו מיחסים לה היום. אדם בעל יכולות פיזיות גבוהות היה נחשב לאדם חזק. גוליאת היה אחד כזה. הוא היה חזק, הוא היה ענק, הוא היה גדל מימדים, בהנף אצבע הוא היה מסוגל להרוג בן אדם. ואז בא דוד הקטן והביא לו אותה בול בפוני, הוא פגע בנקודה קטנטנה בגופו של גוליאת גדל המימדים וגוליאת מת. באותה נקודת זמן שהכריז גוליאת על כוחו ויצא לקרבות להוכיח את כוחו ואת עליונותו, זה היה הרגע בו גוליאת הרגיש ליד החלש שלידו, יותר חזק ממה שהוא.

מגדל בבל.

בפרשת מגדל בבל בנו השולטים בנין גבוה גבוה שראשו בשמיים, בניין גבוה מסמל יכולת הסתכלות, יכולת ראיה. ואם בשמיים, הם רצו את טווח הראיה של אלוהים, את טווח השליטה של אלוהים. אנשי מגדל בבל אמרו : הָבָה נִבְנֶה לָּנוּ עִיר וּמִגְדָּל וְרֹאשׁוֹ בַשָּׁמַיִם , וְנַעֲשֶׂה לָּנוּ שֵׁם. זה היה הרגע בו הם הרגישו ליד החלש שלידם, יותר חזקים ממה שהם.

שורה תחתונה- אם גוליאת, פרעה, ובוני מגדל בבל היו חיים היום הם היו עושים- euro one . גוליאת מסמל את הכח, פרעה את הידע, בוני מגדל בבל את כלי השליטה.

עדכון:
4.7.2015.

זה די מעניין שנגד בוני מגדל בבל בורא עולם נלחם באופן ישיר. לא באמצעות שליח.

Write a Comment

Copyright © 2022 . All rights reserved.