בכורי עת השלום- מראשית ועד סוף שנת שישים ושש לקוממיות העם היהודי בארץ ישראל- עריכה.

סלאח שבתי 1.

74

הבעיה של הדיור הציבורי היא סימפטום של שורש הבעיה.
כדי לפתור את בעיית הדיור הציבורי צריך לעקור את שורש הבעיה.
אותה בעיה שיוצרת את ההזדקקות לדיור הציבורי.
הבעיה היא כלל משקית עוגת הכסף של ארץ ישראל שהתקציב הוא חלק מהעוגה.
כ- 19 משפחות מנהלות הון ששווה כמעט לתקציב המדינה.
הם ובכיריהם ועוד כמה מוטבים לוקחים את חלקם מהעוגה,
ועל שאר העוגה נלחמים השאר.
זאת מלחמת הישרדות.
הבעיה שבאיזשהו שלב הנלחמים על חלקם בעוגה מתחילים להילחם האחד בשני
כי מה שנשאר  מהעוגה לשאר האוכלוסיה, לא מספיק לכולם.
זאת מלחמה אכזרית שיש כאלה שלא יעמדו בה.
ויזדקקו לדיור הציבורי. לתקציב המדינה.

הלוחם של שם טוב

החיל של סימן טוב.

עת השלום.

פשע. טרור.

במונחים מקומיים כולנו יודעים להסביר  אייך עוני גורם לפשיעה.

אדם עני, אין לו כסף צריך להאכיל את עצמו וילדיו- יגנוב.

אדם שלא יכול להתפרנס כראוי מעבודה חוקית, יקים ארגון פשע.

יש אוכלוסיה שהמדינה כפתה עליהם עיסוק  שמשמעותו עוני וזאת ע"י הסללה וקביעת שכר מינימום נמוך-

שמשמעותו עוני.

אותו דבר מבחינה גלובלית. עולמית.

"כך נראה אי שוויון // 80 אנשים בעולם עשירים יותר מ-3.5 מיליארד אחרים

דו"ח אוקספם: בשנה הבאה יחזיק המאיון העליון יותר ממחצית מהעושר העולמי" דה מרקר. היום.

http://www.themarker.com/wallstreet/1.2542799

מצ"ב כנ"ל מביא להקמת תאי טרור עולמיים.

כמו תאי  פשיעה מקומיים.

ניתוח השיר- טמבל.

בנימין נתניהו החרא, הוא הטמבל. ואני אסביר. הוא בנימין, נתן להם, לטייקונים, את הכסף, וככה הוא הפך את עצמו לטמבל, למה בנימין נתניהו יודע מה קרה, המנהיגות בישראל איבדה את כוחה המנהיגותי האמיתי ביצירת חברה קפיטליסטית שמעט מידי שולטים על הרבה מידי.

14 קבוצות מובילות את המשק הישראלי. 14 משפחות.

שלום לבבא בובה! רציתי לשאול מה אתה אומר על כך ש14 משפחות הן בעלות ההשפעה הגדולה ביותר במשק הישראלי?

יש לנו את המספר 14 שזה 1 ועוד 4 שווה 5! חמש זה חמסה חמסה חמסה.
מצד שני 14 זה 2 פעמים  7  ו7 זה יום שבת, יענו סטלבט! 2 ועוד 7 ועוד 7 יוצא 16 ו 1 עוד 6 יוצא 7 ! כך שיש לנו 3 פעמים 7 שזה 777 שזה וויסקי משובח!
אז מה יצא לנו? יושבים בסטלבט עם כוסית וויסקי בסבבה. חמסה חמסה חמסה!
ויש לנו גם 14 ועוד 1 ועוד 4 ועוד 5 ועוד2 ועוד 7 ועוד 7 ועוד ועוד 7 ועוד7 ועוד 3 יוצא 57 שזה 12 שאלו 12 השבטים!

הרצוג פוקס נאמן.

"נאמן לחץ – והלשכה התקפלה: ורדה אלשיך תמשיך לשפוט
שופטת המחוזי בת"א ורדה אלשיך תמשיך בכהונתה השיפוטית עד לפרישתה, לא תועמד לדין משמעתי ולא תעמוד להדחה בוועדה לבחירת שופטים – כך סוכם בפגישת התיווך שקיים שר המשפטים יעקב נאמן עם בכירי לשכת עורכי הדין…" גלובס.

טעותו של ליבוביץ'.

הקשבתי קצת לדבריו של לייבוביץ' היום.

אני מבינה על מה הוא דיבר.

אני לא חושבת שמאמיניו הבינו על מה הוא דיבר.

אני מסכימה עם מסקנותיו.

אני לא חושבת שמאמיניו, לפחות אלו שהראו בסדרה של ערוץ 8, הבינו את מהות מסקנותיו ומשכך, נותרו חסרי יכולת להמשיך את דרכו כאדם שקורא תיגר על המערכת, על מדינה, וזאת מתוך המקום ממנו המדינה, מוסדות הדת שואבים את אמונתם- התורה.

ניתוח המצב של לייבוביביץ' נעשה מתוך מקום שבוחן את המציאות באמצעות הידע והכלים שנתנה לו התורה.
הוא לא העביר את דבריו לתלמידיו בדרך כזאת שמלמדת אותם להשתמש בכלי ממנו הוא שאב את ידיעותיו שהביאו אותו לראיית המציאות ומשכך את הדרך בה הוא מסיק את מסקנותיו.
לקהל מאמיניו לא הייתה את היכולת להתווכח עימו באמצעות הכלי בו הוא השתמש ללמדם.

המפץ הגדול.

השבוע הייתי בסרט במוזיאון תל אביב. "מיים". הסרט מתרחש בהודו של שנות השלושים. גנדי בכלא. הבריטים שולטים. בהודו קיים מנהג בו לאישה אשר בעלה מת יש שלוש אופציות: 1) לשרוף את עצמה. 2) לעבור לגור בבית עם אלמנות כמוה ולחיות חיי פרישות. 3) להתחתן עם אחיו הצעיר של בעלה. הסרט נפתח בתמונה בה רואים עגלה עם סוס בדרכה למקום מקודש. בעגלה, זוג הורים, ילדה בת שבע וגבר שעומד למות. לילה. בוקר. האב מעיר את בתו ואומר לה "צ'ויה ביתי, את זוכרת שהתחתנת?" הבת אומרת לו שהיא זוכרת במעומעם.. אז האב אומר לה "בעלך מת, את אלמנה" זוג ההורים לוקח את בתם לבית בו גרות אלמנות ונפרד מהבת.
בני סלע בכותרות. הוא ברח ואנחנו מפחדות.. הגעתי לסרט לבד.. נפגשתי עם אחיי בקולנוע. אחרי שנגמר הסרט ביקשתי מהם שילוו אותי לאוטו כי אני מפחדת.. ועד שלא הנעתי את האוטו לא אישרתי להם לנסוע.

מי הגזען.

— צריך מאוד להיזהר לפני שאומרים שארץ ישראל גזענית. ארץ ישראל לא גזענית. מי שקובע את השכר הוא הגזען. צריך לעשות הבדלה בין עם ישראל לבין מי שיוצר הבדלות כלכליות ביננו, שיוצרים מעמדות ביננו. חשוב מאוד להבין נקודה זו. כי אם ב22 משרדי ממשלה לא מעסיקים אתיופים, הממשלה גזענית. ואם בעל תואר ממוצא אתיופי מרויח פחות ממי שלא ממוצא אתיופי, אז המעסיק גזען.

אבטלה\אטום\סיאנס פיקשן\עולם טוב יותר.

ברמת המודעות העמוקה, כשמדינת ישראל תלחם באיראן בגלל שישראל לא יכולה לסבול שלאיראן יש כור אטומי, היא תלחם במה שהיא יצרה, היא תלחם בעצמה, איך שלא תסתכל על זה, איך שלא תהפוך בדבר, בשורה התחתונה זה המצב, וזה מבאס.

בחשיבה גלובלית כשאנחנו מדברים על שלום ועל מחר טוב יותר אנחנו מדברים על עניין של הרוח. המדע מתמקד בענייני הרוח והחומר בצורה לא מאוזנת, המדע נותן מישקל רב יותר לענייני החומר. המדברים בשפת התורה היהודית יאמרו לך שאין איזון בין רוח לחומר כי על כך מתבססת היהדות.

 הזוי.

אדם לעיתים נקלע לקשיים כלכליים? נקלע.. ואז בודק האדם אפשרויות לכספים שיוכל לשחרר..או אולי הלוואות שתעזור לו לצלוח את התקופה הקשה. ואז באים אליו מחברת הביטוח ואומרים לו "ת'שמע בחור, אם תוציא את הכסף שלך מקרן הפנסיה יקחו ממך 30 אחוז מס, לא חבל? בוא מר בחור, אנחנו ניתן לך הלוואה בריבית שהיא יותר נמוכה מהלוואה שיתנו לך בבנק!" אומר לעצמו הבחור,"וולה, אנשים טובים! איזה יופי" ומלווה הלוואה.
ומה אני שואלת?
מדוע הבחור צריך לשלם ריבית להלוואה שהוא לקח מהכסף שלו? זאת אומרת הוא לקח מעצמו הלוואה ושילם להם ריבית?
הזוי, לא?

מחשבות של ראש השנה פסח וכיפור שהתאחדו להן.

מחשבה שהתחילה בפסח והמשיכה בראש השנה וכיפור…
או אולי, מיהו יהודי?
.

אדם שנולד יהודי תמיד ישאר יהודי. וזאת כאדם הפרטי. אבל, המדינה לא נולדת יהודיה, מה זאת אומרת? חברה יהודית.
אנחנו כיהודים צריכים ליצור, לעשות את החברה והדרך שהיא מתנהלת, יהודיה. והמדינה כפי שהיא מתנהלת ומה שהיא מציעה לעם היהודי היא לא היהדות.
ארגוני הימין מדברים הרבה בשם היהדות כמתוות דרך לפעילותם, לאחרונה אנו עדים לפעילות של ארגוני הימין להצרת צעדיהם של ארגוני השמאל ע"י הגבלת תרומות מחו"ל ואחת מהן היא קו לעובד.
חג הפסח מתקרב ובא ובחג הזה שוב פעם נקרא את ההגדה את המילים שרובינו לא מבינים. לרוב אנחנו לא מתעסקים במשמעות של חג הפסח, אנו מנהלים את הסדר בטקסיות עם סמלים, מצה, מרור, כרפס ושאר ירקות. לא מתעכבים על מהותו האמיתית של החג. ומה המשמעות של חג הפסח. חג הפסח הוא החג החשוב ביותר של עם ישראל והוא החג שמסמל את מהותו של עם ישראל, הוא החג שמסמל הכי הרבה את יופיה של היהדות.
ומה משמעותו? ומה מהותו?
חופש האדם.

הנפקת החברים.

ההנפקה של אי די בי זאת הנפקה בין חברים…זה כמו חתונה, שהאורחים מביאים מעטפות, בטח אחרי ההנפקה ישבו נוחי ואישתו ובדקו את המעטפות..
פתחו את המעטפה של המבורגר, שני מליון שקל.. פתחו את המעטפה של שטראוס, שני מליון שקל…פתחו את המעטפה של שמיר,… שני מליון שקל.. אמרו נוחי ואישתו:
"הם בטח סיכמו בינהם כמה כל אחד מביא"
והמשיכו לפתוח את המעטפות…ושהגיעו למעטפה של תשובה וראו את ה6 מליון שקל, אמרו נוחי ואישתו בינם לביין עצמם:
"פייייי… לארג' תשובה… ככה זה המזרחים.. הם, יש להם כבוד.. הם מביאים הכי הרבה…"

אומנות הבימוי.

ארץ נהדרת עושים יופי של מוסיקת רקע לביבי, ביבי בארץ נהדרת נראה הרבה יותר צעיר מגילו עם הורמונים של פר הרבעה..וזאת מוסיקת רקע שמייצרת תחושה מאוד מסוימת כלפי ביבי. תחושת ביטחון. אותו בס ברקע שהפר הצעיר בנט מידי פעם לוחץ על הפאוזה.. בנט עושה את מה שעושה ערוץ 1 ביחס לערוץ 2.. הוא משתמש בקודים של ביבי, הקשיחות מול העולם ,התבטאויות ביטחוניסטיות תוך שהוא מראה את מעורבתו הפעילה, פניה ברורה לימין, מעורב במידניות חוץ ופעיל בה והאנגלית והחדשנות של ערוץ 2.
בשקט בשקט הוא מתנגד לחוק העסקה ישירה.

 רצח רבין.

יש כאלה שאומרים בימים אלו שבנימין צדק, שאי אפשר לעשות שלום איתם לנוכח הפיגועים..
אני אומרת שרצח רבין יצר מצב שמצדיק את דבריו של בנימין.
אם רבין לא היה נרצח, בנימין לא היה צודק היום..
סביר להיח שהוא גם לא היה ראש ממשלה היום..
רצח רבין יצר את בנימין ראש הממשלה.

לאיפה תיפול אין משמעות לנוכח מה שמחכה לך אחרי שתיפול.

וכן,
לפעמים יחכה לך אותו אדם מכובד.. איש עסקים ידוע.. אדם מכובד..מנהל קבוצת כדורגל…בכלל לא פושע..איש נשוי משפחה טובה..ילדים מחונכים..ממש באותם גילאים של הנער שאב המשפחה המכובדת צורך ממנו שרותי זנות בגן החשמל..בתחנה המרכזית הישנה איפה שהיה פעם גן העצמאות..

2000 שנות.

הקונפליקט הכי גדול הוא נפתלי בנט. הכיפה שלו. הוא מרבה לדבר על ביטחון ויהדותו נמדדת ביחס לא נכון בין הצמדותו לאדמה, לשנאת אוייבנו, לביין בניית חברה ברוח יהודית בארץ ישראל. אין שום ערך לאדמה בה נאחז נפתלי בנט אם הוא מאשר העסקת עובדים באמצעות חברות כח אדם.  העסקת 300 אלף עובדים באמצעות עובדי קבלן היא פגיעה קשה מאוד במרקם החברתי במדינת היהודים וזאת בגלל הסימפטומים החברתיים שנוצרים מסוג העסקה זה. הערך היחיד להצמדותם של נפתלי בנט ובנימין נתניהו באדמה הוא ערך פוליטי לעצמם שמשמעותו כיסא בכנסת. כיסא בממשלה. כח שליטה ממון.  אותה הצמדות של יאיר לפיד לסיסמת השיוויון בנטל מניבה ערך רק לו עצמו ולחבריו למפלגה..כמו אותם  סתיו שפיר ואיציק שמולי שלאחר שנטשו את דפני ליף נצמדו ליאיר לפיד (באותו יום שהצעדה התפצלה לשתיים: שיוויון בנטל- יאיר לפיד, סתיו שפיר, איציק שמולי- גולדה. צדק חברתי- דפני ליף- קריית הממשלה) ולעייני ולדנקנר שנתן תרומה לשמולי ופואד שלקח אותו תחת חסותו.. והופ… לכנסת,, מקום טוב ברשימה של העבודה לכנסת לסתיו ולאיציק שכנראה המתפקדים של פואד אירגנו, חשיפה ותמיכה תקשורתית ליאיר..
וזאת הדרך שהם מגיעים לשם..
כל השאר הצגה, גם המילים הטובות.

האבקנים.

כידוע שכר מנכ"ל אל על הוא 16.8 מליון שקל בשנה.
בואו נחשוב,
כמה כסף יבזבז אליעזר שקדי? מאה אלף בחודש?, מאתיים אלף בחודש? נהיה לארז'ים250 אלף שקל!
זאת אומרת שאליעזר שקדי יבזבז 3 מליון שקל בשנה ואת שאר הכסף, הוא יחסוך. מה זה אומר?
זה אומר שכסף… שיצא מהשוק שאמור לחזור אליו באמצעות צריכה ממוצרי המפעלים במשק , שתגרום למפעלים למכור, שתגרום למפעלים לייצר, שתגרום למפעלים להעסיק עובדים..לא חזר אליו.

מלחמת בני האור בבני החושך.

זאת טעות מיסודה לדבר במושגים של אור וחושך מתוך מקום שרוצה ליצור עולם טוב יותר. חושך ואור הם עניין יחסי. כי לעיתים האור של האחד הוא החושך של השני ולהיפך, החושך של האחד הוא האור של השני. לדוגמא, נוחי דנקנר, הוא האור שלו זה למכור יקר בסלקום למשתכרת שכר המינימום בשופרסל,

הקולות של פיראוס מזכירים את חיפה.

"חשיפת "כלכליסט": כך ויתרה המדינה על תמלוגי הענק של כיל
מכתב ממשלתי מ־1995 חושף כיצד הממשלה העניקה לחברת כיל המופרטת פטור מתשלום תמלוגים על ייצור מוגבר של אשלג, עד שנת 2030 – תמורת ויתור של החברה על התחייבות לסלול כביש למפעלי ים המלח. בעלי התפקידים דאז לא זוכרים מה היה שם. ..בפנייתם לאוצר ציינו באדם טבע ודין כי על פי שטר הזיכיון, המדינה רשאית לגבות מכיל תמלוגים עודפים בשיעור של 10%, במידה שהחברה מפיקה מים המלח יותר ממיליון טונות בשנה – כפי שאכן קורה (כיל הצהירה כך כבר בדו"ח השנתי ל־2003). עם זאת, בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" כי המדינה מעולם לא דרשה מכיל את התמלוגים העודפים." כלכליסט.

"שוב מסתבכת: סטודנטים מוחים על 225 אלף ד' שקלינטון תקבל להרצאה באוניברסיטה"

"הקריאות לקלינטון לוותר על שכרה נשמעו לאחר שבתחילת השבוע הודיעה אוניברסיטת נבאדה-לאס וגאס כי קלינטון תהיה הדוברת המרכזית באירוע גיוס התרומות השנתי.
לפי דוברת של המוסד האקדמי, קלינטון תקבל 225 אלף דולר עבור ההופעה, שימומנו על ידי"תרומות פרטיות מצד עמותת האוניברסיטה".
הדוברת הדגישה כי כספים מהתקציב התפעולי של האוניברסיטה לא ישמשו לכיסוי השכר של מי שנחשבת המועמדת הבולטת לרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2016."

באדיבות כלכליסט.

http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3634679,00.html

מבלי להאשים את הילארי קלינטון..

זאת יכולה להיות טקטיקה מתוחכמת למדיי לשלם שוחד לנבחר ציבור בעבור עניינים כמו הפרטת הפנסיות של עם ישראל..
בעבור חוק לטובת בעל אינטרס כמו, תמלוגים נמוכים לעם ישראל..
כמו הסבת ייעוד קרקע לטובת טייקון שתעלה את ערך הקרקע..
כמו מענק ענק לאינטל,
כמו הקלות במס לחברה כזו או אחרת…
כמו הפרטה של נכס ציבורי…

 כיפת ברזל.

"מאחורי הגב של שרי הממשלה, דחפו כבר ב-2006 בכירי משרד הביטחון את כיפת ברזל ■ שר הביטחון עמיר פרץ זיהה את חיוניות המערכת, אך בלא ההתערבות של מחליפו אהוד ברק והמימון האמריקאי המסיבי – הפרויקט, שעלותו עד כה מוערכת ב-4 מיליארד שקל, לא היה מתממש"
ארבעה מליארד שקל הוציאו עד כה על כיפת ברזל. זה נותן סוג של אינדקציה על מהות הקלות המס בעבור הרווחים הכלואים, הקלה שמוערכת בכעשרים ושבעה מליארד שקל שלא יגיעו לקופת האוצר.

דרך ארץ.

דרך ארץ אינה קודמת לתורה אם מי שקובע אותה הם אלו שמתחזקים ממנה.
.
בשלב מסויים יפזול הטייקון הממוצע לעסקים בחו"ל.
כשהטייקון ירויח בוחטות, במקום להעלות את שכר עובדיו,הטייקון יצבור שומנים על גבם.
בזכות השכר הנמוך, הקלות מס ומענקים מהממשלה,יצבור הטייקון שומנים.
הוא יחלק את השומנים לשלושה חלקים:
1)דיווידנד לו למשקיעיו.
2) שכר גבוה לנוגשיו.
3) והשקעות בחו"ל.

באר נחמה.

אלוהים כשברא את הבריאה היה ככה בורא, הסתכל על מה שברא, אמר סבבה והמשיך לברוא ואחרי כל בריאה מסתכל ורואה כי טוב וממשיך לברוא. עד שהגיע לאדם. ולא אמר כלום. לא ראה כי טוב. אבל במבט כללי כשהסתכל על כל מה שברא ראה כי טוב. וזה סוג של נחמה.

חורבן הבית.

אַל-תַּקְשׁוּ לְבַבְכֶם, כִּמְרִיבָה; כְּיוֹם מַסָּה, בַּמִּדְבָּר.
אֲשֶׁר נִסּוּנִי, אֲבוֹתֵיכֶם: בְּחָנוּנִי, גַּם-רָאוּ פָעֳלִי.
תהילים.

האומנם התיחסה הציונות הדתית אל התנועה הציונית כמנוף להרמת קרנה של היהדות בעולם וביחוד בארץ ישראל? או שהפכה את היהדות למנוף להרמת קרנה של הציונות עד שזו האחרונה הפכה ל "דת", כשהתורה וחוקיה משתעבדים לה, ומשרתים אותה. בשאלה מרכזית זו עוסק הספר דת הציונות.
פולסא דה נורה. זהו מעשה שיעבוד התורה. חובר חברים מחוכם, הוא שיעבוד התורה.
קצת לפני חורבן ביית שני שיעבדו כוהני הדת עצמם לבעלי ההון של אותה תקופה. היום אנחנו יכולים לראות זאת בצורת פינטו והרנטגן. חטא גדול שהביא לחורבן בית שני. נקווה שבייתו של נוחי דנקנר וחבר מרעיו יחרב ולא בנין הבית של עם ישראל לאחר 2000 שנות גלות ואמרו אמן!

יחסי צי-בור.

מעשה שהיה כך היה..
נפתלי פירסם תמונות מצרפת לציבור מאמיניו..
תמונות מבית הכנסת ..
הגבתי לתמונה עשיתי שיתוף.. העלתי את התמונה כדי לעשות סטיקר …
עשיתי סטיקר והלכתי להציב אותו בדף הפייסבוק ואז ראיתי שהשיתוף נמחק מדף הפייסבוק,
נפתלי מחק את התמונה ואיתה תגובתי שאותה שמרתי מבעוד מועד בשביל הסטיקר..
כנראה שנפתלי מסכים עם דעתי עליו, אחרת לא היתה לו סיבה למחוק…

יונתן גפן. או אולי, למה אביב גפן יקבל שכר מערוץ 2, מעידן עופר, תשובה יצחק ועופרה שטראוס.

" הקלות הבלתי נסלחת של החרם מאז ילדותי אני מתנגד לחרמות. תמיד עדיף שהרוע, ההסתה והטיפשות ייראו, מאשר יופצו במחתרת. וידויו של סרבן קוטג'". יונתן גפן בעתון מעריב מסביר למה הוא לא תמך במחאת הקוטג'.

מר גפן מתהדר בבנו המהפכן שלא שירת בצבא… אגב, גם אני לא הייתי משרתת בצבא היום רק בגלל שאני יודעת ששמונים אחוז מהמדינה שייכת לבעלי ההון ולא בא לי לשרת למענם… מר גפן לא מבין שמהפכת הקוטג' זה הסיסטר רוזה שלנו… אגב בנו של גפן וגפן עצמו כבר לא מהפכנים שהיו האחד לא יכתוב על הבנק שהוא מפרסם או על בעל העיתון שהוא כותב אצלו בעל שופר סל המרויח מליארדים על גבינו וגב עובדות הקופה המרויחות שכר מינימום ונקנסות על חוסרים בקופה, והשני , כבר נהיה מזמן בורגני קטן שיצירה בארץ לא מעניינת אותו… ויושב תחת גפנו ותאנתו נתמך ע"י בעלי הון שהשתלטו גם על תעשיית המוסיקה, זאת הסיבה שאין מחאה אמיתית במוסיקה היום, למה אם יכתבו מחאה לא יפרסמו אותם בתקשורת בבעלות בעלי הון…

1987.

רְאֵה כָל-גֵּאֶה, הַכְנִיעֵהוּ;    וַהֲדֹךְ רְשָׁעִים תַּחְתָּם.
טָמְנֵם בֶּעָפָר יָחַד;    פְּנֵיהֶם, חֲבֹשׁ בַּטָּמוּן.

עֲצָמָיו, אֲפִיקֵי נְחֻשָׁה; גְּרָמָיו, כִּמְטִיל בַּרְזֶל.
הוּא, רֵאשִׁית דַּרְכֵי-אֵל; הָעֹשׂוֹ, יַגֵּשׁ חַרְבּוֹ.
כִּי-בוּל, הָרִים יִשְׂאוּ-לוֹ; וְכָל-חַיַּת הַשָּׂדֶה, יְשַׂחֲקוּ-שָׁם.
תַּחַת-צֶאֱלִים יִשְׁכָּב– בְּסֵתֶר קָנֶה וּבִצָּה.
יְסֻכֻּהוּ צֶאֱלִים צִלְלוֹ; יְסֻבּוּהוּ, עַרְבֵי-נָחַל.
הֵן יַעֲשֹׁק נָהָר, לֹא יַחְפּוֹז; יִבְטַח, כִּי-יָגִיחַ יַרְדֵּן אֶל-פִּיהוּ.
בְּעֵינָיו יִקָּחֶנּוּ; בְּמוֹקְשִׁים, יִנְקָב-אָף.
תִּמְשֹׁךְ לִוְיָתָן בְּחַכָּה; וּבְחֶבֶל, תַּשְׁקִיעַ לְשֹׁנוֹ.
הֲתָשִׂים אַגְמֹן בְּאַפּוֹ; וּבְחוֹחַ, תִּקֹּב לֶחֱיוֹ.
הֲיַרְבֶּה אֵלֶיךָ, תַּחֲנוּנִים; אִם-יְדַבֵּר אֵלֶיךָ רַכּוֹת.
הֲיִכְרֹת בְּרִית עִמָּךְ; תִּקָּחֶנּוּ, לְעֶבֶד עוֹלָם.
הַתְשַׂחֶק-בּוֹ, כַּצִּפּוֹר; וְתִקְשְׁרֶנּוּ, לְנַעֲרוֹתֶיךָ.
יִכְרוּ עָלָיו, חַבָּרִים; יֶחֱצוּהוּ, בֵּין כְּנַעֲנִים.
הַתְמַלֵּא בְשֻׂכּוֹת עוֹרוֹ; וּבְצִלְצַל דָּגִים רֹאשׁוֹ.
שִׂים-עָלָיו כַּפֶּךָ; זְכֹר מִלְחָמָה, אַל-תּוֹסַף.
איוב.

 מע"מ 0.

"בועת הנדל"ן מגדילה את האי־שוויון: היא מעבירה כסף מעניים לעשירים ומהפריפריה למרכז ■ התוכנית של יאיר לפיד לאפס מע"מ לא תתרום להורדת מחירים, וההטבה תזרום בעיקר לקבלנים ■ מיכאל שראל, הכלכלן הראשי באוצר שהתפטר לפני שלושה חודשים, מסביר למה" דה מרקר.:

http://www.themarker.com/markerweek/thisweek/1.2347697

אני אסביר זאת במילים פשוטות.

ההורדה במע"מ לא מורידה את מחיר הדירה מבחינת התקבולים לקבלן. המע"מ אינו פרמטר לחישוב רווחיו/ה של :

-דניה סיבוס/לב לבייב אפריקה ישראל/לב לבייב.
-שיכון ובינוי/שרי אאריסון/בנק פועלים .
-דלק נדל"ן/תשובה יצחק- אלעד תשובה/בנק לאומי.
-אקירוב/אקירוב/בנק לאומי.

משמע: הבועה עדיין קיימת.

עצומה.

לגייס לקרבי בצה"ל רק ילדי משפחות בעלות הכנסה של 20,000 שקל ומעלה, ילדי משפחות המכניסות 10,000 שקל ומטה, יהיו זכאים לפטור משרות בצה"ל.
לילדי המשפחות המכניסות בין 10,001 ל- 19,999 ש"ח לחודש יהיה פטור משרות בקרבי.   

יאיר לפיד אמר- מי שנותן יותר, יקבל יותר.
אני אומרת, מי שמקבל יותר- ייתן יותר. גם אם מדובר בחיי ילדיו.

הזוי.

"ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (חמישי) בביקור בבית העצמאות בתל אביב כי בכוונתו להוביל חקיקת חוק יסוד "שיבטיח עיגון חוקתי של מעמדה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי"". הארץ.

הזוי..
מה זה לא ברור שארץ ישראל זאת מדינת הלאום היהודי/הישראלי?
נכון, אני חושבת שצריך להחזיר חלק משטחי הארץ.
אבל ארץ ישראל היא ארצו של העם היהודי/ישראלי.
מה? זה לא היה ככה עד עכשיו?

פסוליא.

יש מצב שבעוד כמה חודשים נראה את אולמרט לופוליאנסקי ודנקנר יושבים באגף שבע בכלא באר שבע עם סרבל כתום שרים את שירו של דוד שושי- פסוליה!

וכן אולמרט ישיר לאישתו עליזה שירי געגועים מאגף 7 בכלא באר שבע:

הַהֵימִיר גּוֹי אֱלֹהִים, וְהֵמָּה לֹא אֱלֹהִים; וְעַמִּי הֵמִיר כְּבוֹדוֹ, בְּלוֹא יוֹעִיל. ישֹׁמּוּ שָׁמַיִם, עַל-זֹאת; וְשַׂעֲרוּ חָרְבוּ מְאֹד, נְאֻם-יְהוָה. תורה.

ב 2011 עם ישראל יצא להפגין. דפני ליף הייתה היוזמת. וזה תפס.
התקשורת שנשלטת ע"י בעלי הון פירגנה. פירגנה? נניח.. היא יצרה שליטה על נראות ההפגנה.. זאת אומרת שמסרי ההפגנה עברו דרכה. באיזשהו שלב נכנס יאיר לפיד לתמונה. והתקשורת פירגנה ליאיר לפיד. יאיר לפיד הוצג כאדם שמזדהה עם ההפגנה אך היה לו מימד נוסף שהתקשורת העמידה לרשותו. הנראות בעיני הציבור כמנהיג מול דפני ליף.
אחד הדברים שהדהימו אותי היה פיצול אחת ההפגנות האחרונות. בסוף כל הפגנה הייתה התכנסות לנאומים. התכנסות אחת. כשיאיר לפיד נכנס לתמונה התהלוכה אותה תהלוכה שהתכילה ברוטשילד, פוצלה לשתיים. אחת להתכנסות של יאיר לפיד והשניה של דפני ליף.
מישהו קרא שיוויון בנטל לכיוון גולדה, דפני ליף לכיוון קריית הממשלה. גולדה? עגל זהב..
אז מה קרה כאן בעצם? מה שקרה בעצם זה לקחת את הרוח ולהעביר אותה לאדם שפועל כרצונך. שפועל בתוך המסגרת של השיטה. זאת אומרת, להעביר את זה לזה אחר שמנהיג מטעמך. או לשלוט על זה באמצעות אותו מעגל של חבר החברים המחוכם..יאיר לפיד לא ידרוש להעלות את השכר במשק.
כי השכר הוא מוקד השליטה האמיתי.

נלסון מנדלה.

ההשוואה של הממסד הישראלי לאפרטהייד אינה יכולה להתייחס רק בהשוואת השחורים באפריקה לעם הפלסטינאי. כישראלית ממוצא מזרחי אני דווקא מייחלת למנהיג כמו נלסון מנדלה. גם אצלנו היו פנתרים שחורים שגולדה אמרה עליהם- לא נחמדים והפגנותיהם נגד אפליה, קיפוח וגזענות כלפיהם בשל צבע עורם מצד הממסד פוזרו תוך שימוש באלימות מצד הממסד.

רצ"ב המצב במשק.
כלל המשק:

2

נשים גברים:

3

כלל המשק ללא שעות נוספות:

4

השתכרות לפי משפחה:

7

מס' משכורות לקניית דירה:

8

סימוכין:

9

המצב במשק.

צער

שיחות עם ישמעאל.

 נוסחה לשיפור המין של מנהלים ונשותיהם..

— אתה יודע ישמעאל אני חשבתי על משהו..

– על מה חשבת?

— אתה זוכר שסיפרתי לך על המפגש שלי עם הבחור בים שבוגד באישתו/אם ילדיו בגלל שביצועיה במיטה לא משהו?

– החרא..

— חתיכת חרא… אבל אתה יודע ישמעאל, זאת תופעה שמנהלים בכירים מזיינים את העובדות שלהם, אנחנו קוראים על כך בעתונים רבות.. ושומעים על כך רבות ומה אני חשבתי..

– מה חשבת?

— הם צריכים להביא את שיטות העבודה הבייתה, לחיי המין שלהם..

– מה זאת אומרת?

— תראה בעסקים מציבים יעדים..ומפקחים על עמידה ביעדים וככה כל סוף חודש עושים מצגת ומציגים את הביצועים מול היעדים, לא עמדת ביעדים אין בונוס.. עמדת ביעדים, יש בונוס.. ככה שורה תחתונה..

 את חפירה.

העולם נבנה באמצעות את החפירה , וככה העולם חופר וחופר.. מוציא זהב, מוציא יהלומים, מוציא גז, מוציא נפט..ובונה שבילים ובונה דרכים סלולות.. וחופר וחופר ומה אני אגיד לך ישמעאל, זה קטע שהעולם ככה חופר וחופר ולא שאלתי בדבר עד כה….כי עכשיו הגיעו לירח, ומה הדבר הראשון שעשו? חפרו.. ואני חשבתי על זה..אני, כשהייתי ילדה קטנה קטנה, כמו הרבה ילדים הייתי חופרת בחול.. אין ילד שאין לו תמונה בה הוא מצולם שהוא חופר בחול הים.. וחפרנו עמוק בחול הים, לעיתים הגענו לשכבה שיש מיים בתוך האדמה.. ומהאדמה שהוצאנו באמצעות החפירה בנינו כל מיני ארמונות בחול…ומה אני אומרת ישמעאל?

– מה את אומרת מיכל?

— חפירה זה אינסטינקט.

דן חסכן, דן קמצן.

–אתה יודע ישמעאל, אלהים בא אלי בלילה בחלום וסיפר לי איך נוחי דנקנר נהיה עשיר כל כך..

-איך?

–כשהוא היה ילד, זאת הייתה תקופת הקופות של דן חסכן, זוכר?

-בטח שזוכר! זאת הייתה תקופה בה ארץ ישראל הייתה עדיין בחיתוליה… רצו ללמד את הילדים לחסוך…

— ובכן, ישמעאל.. באותה תקופה כשנוחי היה ילד כשכל הילדים חסכו בקופת דן חסכן, נוחי חלם שכל הכסף של הילדים במדינת ישראל שחוסכים בקופת דן חסכן יהיה שלו!

– מה, לא חלם להיות כבאי, טייס, נהג אמבולאנס כמו כל הילדים?

— לא, נוחי חלם שכל הכסף שהילדים חוסכים בקופת דן חסכן יהיה ברשותו… ועברו השנים וחלם וחלם וחלם עד שיום אחד בא בנימין נתניהו והגשים לו את החלום!

אגורא.

–מיכל!
– ישמעאל..
— נו, מה את אומרת על הסרט אגורא?
– חרא סרט, הביא לי ת'חורעה… רק בגלל שאני מכבדת יצירה ותרבות לא יצאתי החוצה באמצע הסרט…
— וולה, למה  הביא לך ת'חורעה?
– הביאו  אישה  יפיפיה… שחבל על הזמן, חכמה שחבל על הזמן, חוקרת, משכילה, מורה! עדינה… בתולה קדושה, ובהתחלה אתה מה זה מתאהב בה, אתה אומר לעצמך, מלאך.. איזו אישה.. ואיזה גילוים מדעיים!! כמה ידע… הצד הפמיניסטי שלי התעורר לחיים! צ'רקסיה כפולה רקדתי למראה האישה המופלאה הזאת! הרגשתי איך הלב שלי מקפץ בצעדים צ'רקסיים….

 בעיא..

— נו ישמעאל.. מה אתה אומר על הצעתו של לינדנשראוס לאסור על מנהיגים או נושאי תפקידים ציבוריים להפגש עם בעלי הון ביחידות?

– בעיה…

— נכון..

– כי תחשבי על כך מיכל, מר אהוד ברק יורד במעלית?

— יורד..

– יפגוש ביחידות שכן בעל הון במעלית?

עד כאן.

והכי קטע שהייתי עם אמא שלי בהפגנה.. אמא שלי היא שמאלנית מרץ ועוד טיפה שמאלה. אני שמאל מתון מרכזי.. התיישבנו במדרגות בסוף הכיכר.. לאמא שלי קצת קשה לעמוד הרבה זמן.. לידנו התיישבה אישה.. היא הציעה לנו מסטיק.. אנחנו הצענו לה מים.. והתידדנו.. אממה.. האישה ימנית.. הרחתי את הסכנה.. אני מכירה את אמא שלי.. עם אמא שלי נכנסים לוויכוח ולא יוצאים ממנו עד שאת אומרת לה "טוב בסדר, את צודקת" עשיתי ככל יכולתי למנוע שיחה בעלת אופי פוליטי.. למה הייתי באמצע.. בינהן.. ובסוף זה קרה.. אמא שלי אמרה "הכיבוש הזה הרס אותנו" והאישה אמרה "אם ניתן להם עוד הם ירצו עוד וזה לא ייגמר"… התחלתי להזיע.. היה נחמד עד עכשיו חשבתי בליבי.. מה היא הייתה צריכה להזכיר עכשיו את הכיבוש.. את חייבת לעשות משהו ומהר המשכתי לחשוב בליבי..

מי שהצילה אותי הייתה אישה נחמדה שבאה להחתים אותנו על עצומה למען 2000 חוסים במקלטים שהמדינה רוצה להפריט אותם.

בפיך ובלבבך לעשותו.

— כמה אנשים ניתן להציל ב- 200 מליון שקל בערך?

– אני אגיד לך את זה ככה.. לכמה אנשים יוכל הטייקון שירכוש כרטיס טיסה להעלות את שכר המינימום במקום לשאוב ולשאוב דיבידנדים מהחברות בהן הוא שולט…

— אני אגיד לכם את זה ככה…

לֹא בַשָּׁמַיִם הִוא,  לֵאמֹר: מִי יַעֲלֶה לָּנוּ  הַשָּׁמַיְמָה וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ, וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ, וְנַעֲשֶׂנָּה.
וְלֹא מֵעֵבֶר לַיָּם הִוא, לֵאמֹר: מִי יַעֲבָר לָנוּ אֶל עֵבֶר הַיָּם וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ, וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ, וְנַעֲשֶׂנָּה.
כִּי קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר, מְאֹד: בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ, לַעֲשֹׂתוֹ.
דברים ל; יא-יד.

– זה בורא עולם אמר..

חלומות של אתמול…

– ישמעאל!
— שומע!
– אם בחלומות עסקינן, אז אל תשאל איזה חלום היה לי אתמול בלילה…. בעצם היום בלילה… מ 12 בלילה זה נחשב היום, נכון? ולפי הדת היהודית מהשקיעה מתחיל יום חדש…? אז אל תשאל איזה חלום היה לי היום בלילה…
— ספרי…
– בלילה בחלום חיפשתי עבודה וככה עברתי על הצעות העבודה ואז ראיתי מודעה, "דרוש נהג", והרי המקצוע והנסיון שלי הוא לא בעבודה כנהגת אז המשכתי הלאה לעבור על המודעות בעיתון… אבל משום מה המודעה משכה את תשומת ליבי ואמרתי לעצמי בחלום, מיכל, מה אכפת לך, תנסי, אולי יהיה נחמד…? אז התקשרתי, ענתה בחורה נחמדה "קבוצת דנקנר שלום, מדברת סיוון, מה אפשר לעזור?" אמרתי לה, "שלום סיוון, מדברת מיכל ואני מתקשרת בקשר למודעה בעתון, היה רשום שדרוש נהג, ואני מציעה את עצמי לתפקיד בתור נהגת!" אז היא קבעה לי פגישה וביום המיועד הגעתי לפגישה, מה מסתבר?
— מה?
– הם חיפשו נהג לדנקנר בכבודו ובעצמו!

 העולם מצחיק, אז צוחקים.

– ישמעאל!
— שומע!
– איזה קטעים, היה היום…. אל תשאל….
— ובכל זאת…
– הייתי בסרט נחמד היום וקניתי דיסקים וזה… אז אמרתי לעצמי, מיכל, נקנח את היום עם איזה פנקייק ואיזה קפה בסבבה!
— וולה?
– וולה…. אז נסעתי ככה בכייף מתל אביב לפנקייק של נתניה עם המוסיקה…. אחלה מוסיקה, ראש טוב, תענוג!
— ו…
–  הגעתי לפנקייק, הזמנתי את הפנקייק והקפה… הגיע הפנקייק, הטבעתי אותו בסירופ מייפל ואכלתי בסבבה בעודי קוראת עיתון ואז אני קוראת כתבה, קטעים, אל תשאל!
— ובכל זאת…
– אני אומרת לך ישמעאל, היו ווחד קטעים שבאמצע הכתבה צחקתי , מה צחקתי… התפקעתי מצחוק כמו שאומרים…. ולא היה נעים, למה ישבתי לבד ואתה יודע…אנשים מסתכלים… אבל לא יכולתי שלא לצחוק…וככל שאני קוראת יותר ויותר , נתקפתי בפרץ צחוק כזה… שחבל על הזמן…
— נו כבר, ספרי! את מותחת אותי,על מה הייתה הכתבה?
– כתבה של פרופסור דיויד גילה!!

 מכונת הזמן.

— ווי ישמעאל אל תשאל איזה קטעים…

  • ספרי ספרי…

— אלהים בא אלי בחלום אומר לי,

" מיכל, מזל טוב!" אז אמרתי לו,

"לכבוד מה?"  אז הוא אמר לי,

"יום הולדת שמח" אז אמרתי לו,

" מה, היום יז' בתמוז?" אמר לי ,

"לא, אבל בואי נעשה בכאילו " אז אמרתי לו

 פייייייי 60 אלף דולר הרצאה… פי…

— ישמעאל…

– מיכל…

— עכשיו הבנתי איך לבנימין יש הרבה כסף לקנות בית בקיסריה…אבל לא הבנתי איך לאוניברסיטאות יש כל כך הרבה כסף להעניק כל כך הרבה כסף למרצה..

– כמה כסף?

— 200 אלף שקל!

– כמה??!!

— 200000 שקל…מאיפה יש להם כסף לאוניברסיטאות לשלם 200000 שקל להרצאה…

– אני אגיד לך…את זוכרת את החלום עם השלטים של העשירים במבנים הציבוריים…

— כן…

– אז ככה באוניברסיטאות יש תורמים והם תורמים לאוניברסיטאות… וככה ברחבי האוניברסיטה יש שלטים… וככה לאוניברסיטאות יש כסף…

— אהההה…

 העולם מצחיק, אז צוחקים.

– ישמעאל!
— שומע!
– איזה קטעים, היה היום…. אל תשאל….
— ובכל זאת…
– הייתי בסרט נחמד היום וקניתי דיסקים וזה… אז אמרתי לעצמי, מיכל, נקנח את היום עם איזה פנקייק ואיזה קפה בסבבה!
— וולה?
– וולה…. אז נסעתי ככה בכייף מתל אביב לפנקייק של נתניה עם המוסיקה…. אחלה מוסיקה, ראש טוב, תענוג!
— ו…
–  הגעתי לפנקייק, הזמנתי את הפנקייק והקפה… הגיע הפנקייק, הטבעתי אותו בסירופ מייפל ואכלתי בסבבה בעודי קוראת עיתון ואז אני קוראת כתבה, קטעים, אל תשאל!
— ובכל זאת…
– אני אומרת לך ישמעאל, היו ווחד קטעים שבאמצע הכתבה צחקתי , מה צחקתי… התפקעתי מצחוק כמו שאומרים…. ולא היה נעים, למה ישבתי לבד ואתה יודע…אנשים מסתכלים… אבל לא יכולתי שלא לצחוק…וככל שאני קוראת יותר ויותר , נתקפתי בפרץ צחוק כזה… שחבל על הזמן…
— נו כבר, ספרי! את מותחת אותי,על מה הייתה הכתבה?
– כתבה של פרופסור דיויד גילה!!

 יש סימנים ויש סימנים…

— אתה יודע ישמעאל, אני קראתי קצת אתמול על התקופה של לפני חורבן בית שני …
– ו?

— שים לב…

קיטוב פנימי: החברה היהודית בארץ ישראל לקראת סוף תקופת הבית השני הייתה חברהמסוכסכת בינה לבין עצמה, ובינה לבין סביבותיה; חברה אשר איבדה את עצמאותה וסבלה מקיטוב חברתי וכלכלי חמור.
העם היהודי היה מפולג בין הצדוקים (בני המעמד העליון, האצולה, הכוהנים ובעלי הממון, שנהגו לפרש את המצוות הכתובות בתורה ככתבן), הפרושים (סיעה עממית שקיימה מצוות לפי פרשנות ה"תורה שבעל פה" שהועברה מדור לדור), האיסיים (שהאמינו בחיים של טוהר ופרישות), והיהודים הנצרנים (הנוצרים הראשונים). כת נוספת הייתה הסיקריים הקיצוניים, שהאמינו כי אין לקבל שלטונו של איש, אלא את שלטונו של האל; שיטתם הדתית של הסיקריים הייתה דומה לזו של הפרושים, מלבד שאיפתם הגדולה והפעילותם האקטיבית לחירות.

"קידוח".

פעולת הקידוח צריכה להעשות בשלבים.
כדי שהקידוח לא ייסדק..יתפוצץ.. ואז החלל יהיה גדול מידי ויותיר חלל לפורצים זרים..כדי שהמקום בו אני קודחת יוכל להכיל נכונה את מלוא דברי אותם אני רוצה להביא לתודעתכם, אני עושה תחילה חדירה חלקית..  כניסה.. נסיגה..ריכוך..כניסה.. ריכוך.. עד לחדירה המלאה.
זה יהיה הרגע בו תהיו יכולים להכיל נכונה בתודעה שלכם את מלוא דברי. ברגע הפריצה. הכל יפתח. בדיוק כמו השלב הזה שהמים פורצים מבטן האדמה בסוף הקידוח..

רדיו זמן השלום.

 מחשבה.

pink floyed- time intro

תארו לכם שהיום לא יום שני .

תארו לכם שהיום בעצם יום שבת.

כשאלוהים ברא את העולם הוא ברא אותו ביום ראשון.

ואז הגיע יום שני שלישי רביעי ואז ביום ביום השביעי נגמר השבוע..

ושוב פעם ראשון שני שלישי וכן הלאה ושבוע חדש.

ועברו השנים והמאות והאלפים ויש מצב כך אומרים המליונים..

ואתם יודעים קרו דברים בעולם והיו תקופות בהם לאדם לא היו הכלים לספור ושלא לדבר על לנהל מעקב…

יש מצב שלפי ספירת הבריאה היום יום שבת ולא יום שני או בכלל כל יום אחר רק לא יום שני…

יש מצב שהדוסים שומרים שבת ביום חמישי…

רדיו זמן השלום-שפה- מצלמה.

anouar brahem-le pas du chat noir

מצלמה.
נבחן תחילה את השימוש בשורש המילה צ.ל.מ בשפה העברית :

וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ, בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ: זָכָר וּנְקֵבָה, בָּרָא אֹתָם.

משכך, מעשה בריאת האדם היא בצלם בורא עולם.

גַּם כִּי-אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת, לֹא-אִירָא רָע– כִּי-אַתָּה עִמָּדִי; תהלים.
כאן מיוחסת למילה צֶלֶם הקשר של מות צֶלֶם.

יֹשְׁבֵי, חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת; אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל.

 רדיו זמן השלום-שפה-"תעודת זהות".

Trio ifriqya-Ya qalbi khalli al hal -intro

תעודת זהות.
כשהאדם נולד הוא מקבל מהוריו שם
ומהמדינה- מספר.
במשך השנים הוא לומד להגדיר את כל מה שכתוב בתעודה זו- כזהותו.
וכשישאלו אותו לזהותו הוא ינקוב במספר שנתנה לו המדינה.

וַיַּעֲמֹד שָׂטָן, עַל-יִשְׂרָאֵל; וַיָּסֶת, אֶת-דָּוִיד, לִמְנוֹת, אֶת-יִשְׂרָאֵל. וַיֹּאמֶר דָּוִיד אֶל-יוֹאָב, וְאֶל-שָׂרֵי הָעָם, לְכוּ סִפְרוּ אֶת-יִשְׂרָאֵל, מִבְּאֵר שֶׁבַע וְעַד-דָּן; וְהָבִיאוּ אֵלַי, וְאֵדְעָה אֶת-מִסְפָּרָם. וַיֹּאמֶר יוֹאָב, יוֹסֵף יְהוָה עַל-עַמּוֹ כָּהֵם מֵאָה פְעָמִים–הֲלֹא אֲדֹנִי הַמֶּלֶךְ, כֻּלָּם לַאדֹנִי לַעֲבָדִים; לָמָּה יְבַקֵּשׁ זֹאת אֲדֹנִי, לָמָּה יִהְיֶה לְאַשְׁמָה לְיִשְׂרָאֵל.

 סיריזה.

מה שקרה בארופה מאז האיחוד קרה בכל העולם.
האיחוד הארופאי פעל בשיטתיות ליצירת כלכלה שנשלטת ע"י אצולה שבאופן שיטתי השתלטה על אוצרות העולם.
כ- 80 מליארדרים מחזיקים בהון השווה להונם של חצי מהאנושות, של החמישה העשירונים מהמעמד הכלכלי הנמוך.
התהליך היה תהליך שיטתי שבו ממשלות העולם יצרו ממשלה עולמית נסתרת שהם פעלו למענם. לצורך העניין איין כאן ימין ושמאל. בייגה שוחט מהשמאל הוביל מהלכים לטובת שליטת כיל- משפחת עופר, בדיוק כמו שבנימין נתניהו הוביל.

 רדיו זמן השלום- צרפתית.

Les Promesses-intro- Debout sur le Zinc

th21TV2G3I

אני "פרנקופילים".
יש קבוצה של אנשים באוכלוסיית העולם שהם "פרנקופילים"
ואני שייכת לקבוצה הזאת.
אני אוהבת כל מה שבא מצורפת
אני אוהבת את השפה
את המוסיקה
את האוכל
את הסרטים
את הפילוסופיא
וכן, אני אוהבת שמלות שחורות קטנות..

Pierre Lapointe – La boutique fantastique

 רדיו זמן השלום- קרמל בונבון ושוקולה- אחד.

Damien SAEZ  –  ton nom

"אחת הדרכים לשנות את המצב הקיים היא לפנות לנשים ולנערות.
קל למצוא אלף גברים שמצדדים במלחמה קשה למצוא חמש נשים הנוטות לכיוון זה."
עזאלדין אבו- אלעיש.

YVES  MONTAND  & quot; LE CHANT DES PARTISANS &; himno de la Resistencia francesa

הקיום שלי הוא אחד לאחד עם קיום המדינה.
המדינה מתה, אני מתה.
אם המדינה תמות, אין לי ארץ אחרת.
לבנימין יש.

Leonard Cohen – The Partisan

 רדיו זמן השלום- קרמל בונבון ושוקולה- שניים.

Anne-Marie David ~ Tu Te Reconnaitras

Jane Birkin et Serge Gainsbourg – Je T'aime,Moi Non Plus-intro

הטכנולוגיה מאפשרת לי לעשות הרבה פעולות חדשות מהמיטה.
אפילו לשדר תוכנית רדיו. מהמיטה.
לשכב ככה במיטה.. עם המיקרופון ועם היכולת לומר לחארות שהם חארות מהמיטה כשכל המוסיקה שבעולם עומדת לרשותי בלחיצת כפתור, כי חייבים מוסיקה בין המילים…

L'ETE INDIEN- JOE DASSIN

רדיו זמן השלום- מועד ראשון של חודש שביעי אחד שניים ומה נהיה.

אורי זוהר – אהובה לי- 1972

מיכל כהן 06/12/2012

מחשבות בעניין העגבניה והמלפפון. זה ברור לנו שאם העגבניה והמלפפון היו מומצאים היום, היה הממציא דורש על העגבניה והמלפפון זכויות יוצרים. וככה כל עגבניה או מלפפון שהיו נמכרים היה מופרש חלק מסכום המכירה של העגבניה והמלפפון לטובת היוצר. תחשבו על כך, כל סלט בישראל היה מפריש סכום של כסף לטובת היוצר של העגבניה והמלפפון! הוא היה דופק בוחטות! אם נעמיק את החשיבה אז ככה אותו דבר לגבי כל שימוש ביצירת הבריאה ליצור כל דבר.. אפילו כותב שירה או מוסיקה היה צריך להפריש דמי זכויות יוצרים למי שברא / יצר לכותב את המח!
ליידיס אנד ג'נטלמן: אלהים!.

להקת שבעת המינים –  גזר- (girl של הביטלס)- שנות ה-60 .

רדיו זמן השלום-שפה-ספה.

היום אדבר על המילה – ספה.
המילה ספה בהקשר של פינה לישיבה היא אינה מילה מהתורה.

Dire Straits – Money For Nothing

עצמו את העיניים.
תארו לכם ערב רגיל בבית הישראלי הממוצע.
אבא, אמא, 3 ילדים.
יושבים בסלון על הספה צופים באח הגדול.
מאזיני ומאזינות רדיו זמן השלום,
מה שאתם רואים זאת משפחה שנספתה בשואה , בשואה היום יומית
שנקראת ערוץ 2.

החברים של נטאשה – חדשות.

פרוש המילה ספה במילון מילוג-
"
סַפָּה
רהיט מרופד ובעל משענת המיועד לשינה או לישיבה של יותר מאדם אחד
"
http://milog.co.il/%D7%A1%D7%A4%D7%94

נבחן תחילה את השימוש בשורש המילה ס.פ.ה בתורה.

הוֹי בָּנִים סוֹרְרִים, נְאֻם-יְהוָה, לַעֲשׂוֹת עֵצָה וְלֹא מִנִּי, וְלִנְסֹךְ מַסֵּכָה וְלֹא רוּחִי–לְמַעַן סְפוֹת חַטָּאת, עַל-חַטָּאת.

 רדיו זמן השלום- אחרית הימים.

אחת הבעיות של עידן עופר, שרי אריסון, אלעד תשובה, וכל הפמיליה של מלכות אדום/החזיר לפני מעבר לסדר העולמי החדש בעת הזאת היא שהם אוחזים בהון שהושג באמצעות חטאיהם וחטאי אבותיהם.
למרות  שכתוב בתורה – איש בחטאו יומת. אומר הרשב"ם:
"אבל הקב"ה פוקד עון אבות על בנים, כשאוחזים מעשה אבותיהם בידיהם, וכדכת' אבות יאכלו בוסר ושיני (ה)בנים תקהינה, לאבד נחלת אבות. אבל לא על ידי בית דין"  הרשב"ם.

באדיבות וויקיפדיה.

עצבים.

לֹא לָנוּ יְהוָה, לֹא-לָנוּ: כִּי-לְשִׁמְךָ,
תֵּן כָּבוֹד–עַל-חַסְדְּךָ, עַל-אֲמִתֶּךָ.
לָמָּה, יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם: אַיֵּה-נָא, אֱלֹהֵיהֶם.
וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם– כֹּל אֲשֶׁר-חָפֵץ עָשָׂה.
עֲצַבֵּיהֶם, כֶּסֶף וְזָהָב; מַעֲשֵׂה, יְדֵי אָדָם.

תהלים קטו.

פרוש המילה עצבים בתורה הוא- אלוהים אחרים.
אם כך, מדוע בחרו מחדשי השפה העברית להשתמש במילה הזאת
כמילה שמשמעותה החדשה שהקנו לה, מייצרת שימוש יום יומי בה בפי רוב בני האדם בישראל..
מילה שמשמעותה עבודה זרה,
כמו אותן דתות שנוהגים לזבוח ולהתפלל לפסלים.

רדיו זמן השלום- שבוע שני.

השיר שנשמע בעוד כמה רגעים,

הוא קונספירציה.

המנון האישה הנבגדת.

השיר מדבר על תחינתה

של אישה לאישה

שלא תיקח לה את הבעל.

ברור לכולנו שהסיפור מצוץ מהאצבע.

אבל השיר נתן לגיטמציה למחשבה

שאישה היא זאת שלוקחת את הבעל

מאישה אחרת.

רדיו זמן השלום- שבוע ראשון.

אני יודעת לזהות אותה..
את היד הנעלמה.
אני יודעת לזהות אדם שמכר את עצמו,
אני יודעת על היכולת לסלול אדם למצב
שימכור עצמו..
אני יודעת לזהות פגישה מקרית שאינה מקרית
אני יודעת לזהות מילה מקרית שאינה מקרית
שנאמרת בזמן מקרי שאינו מקרי.
אני יודעת על היכולת הזאת להפעיל
ליצור מצב שיכול להוביל למצב..
באמצעות הטכנולוגיה הכסף והבלש העומד לרשותך..

youtube 1.

ברור לכולנו שכשצפניה אמר ואת הנדחה אקבץ.. הוא לא התכוון  לקיבוץ של ימיינו.
אותו קיבוץ שומרת שדחה את הנאנסת וקיבל את בני המשק האונסים..
ברור לכולנו שצפניה לא התכוון לנטלי שנאנסה בקיבוץ כברי והמשק דחה אותה ושמר על בן המשק.. ברור לכולנו שצפניה לא התכוון לקיבוצים של ימנו שעשו תיספורת כוללת של 20 מליארד שקל לכספי עם ישראל.. כמו תשובה יצחק..כמו מימן חבר של פרס ..

"כמעט 30 שנה עברו מאז הפעם הראשונה שבה נטלי זמיר הותקפה מינית, לדבריה בידי נער בן קיבוצה – קיבוץ כברי. הדרך הארוכה שעברה מאז כללה התמודדות עם אנורקסיה קשה ועם חברי קיבוץ שהיו מעדיפים שתשמור לעצמה את המקרה. כעת, לאחר שעבדה עם נוער בסיכון והבינה שלא תוכל להדחיק עוד את סיפורה, היא דורשת מהקיבוץ להכיר בסבלה ולפצות אותה. רק כדי לשמוע: “את אשמה”" הארץ.

youtube-2.

שעיר לעזאזל.
או אולי בעצם.. מאסה ראש הפינה בבונים.

at some point…

הם הבינו את טעותם,

טעותם הבסיסית שמקורה

בבחירתם.

תיקון.

נדרש תיקון.

שעיר לעזאזל.

נדרש שעיר לעזאזל.

קורבן.

מצאו קורבן.

at some point she begun to anderstand

הם הכינו את הקרקע.

מילה פה

מילה שם

דיבוב פה

דיבוב שם…

במלאכת מחשבת הם יצרו את הקורבן..

עד שהגיע הרגע…

הרגע בו יתחילו במשחק הגדול

בו הם, יוכלו לשוב הבייתה בחזרה.

"יש הזדמנות להיות טובים שוב"

מעיף העפיפונים.

you tube- 3.

אני לעולם לא מפסיקה לאהוב.
אם אני אוהבת אדם,
אני אוהב אותו לעולם.
יש אנשים שאהבתי,
שמתו לי בדרך.
למרות שהם חיים,
הם מתים.
זה כמו אותו חוף ים
שאהבתי ללכת אליו,
פתאום שינו אותו,
אהבתי את מה שהוא היה,
אני תמיד אוהב את מה שהוא היה.
אני לא אוהבת את מה שהוא נהיה.
אני לא הולכת אליו יותר.

 youtube- 4.

Tom Waits: Little Drop Of Poison

שיר- געגועי ליונה וולך- מיכלינקה.

לפני זמן רב נתבקשתי לרדת לכדור הארץ,
אמרו לי מיכל, את מרחפת.. וקראו לי:
מיכל, תרדי לכדור הארץ, וירדתי..
כן… ירדתי..
ומה אני אומר ומה אגיד,
מסריח.
כמו המיים המופלרים של ארץ ישראל.
אפילו ששמים נטרוג'ינה, עדיין אפשר להריח את הריח המסריח של הכוס המתייבש של מדינת ישראל..
בדיוק כמו שעוברים במפרץ, עשו תוספת ריח לריח המסריח,
ועדיין מסריח.
עיצה לנוהגים:
רבע שעה לפני שאתם מגיעים למפרץ תסגרו את החלונות של האוטו ותלחצן על הכפתור שמושך אוויר מפנים האוטו.
עיצה להולכים ברגל,
קחו אתכם מסכת אב"כ
עיצה לראש הממשלה:
תרכוש בחזרה את בתי הזיקוק והעבר אותם לנגב, לפחות יהיה משהו בנגב והשב את נכסי העם לעם, מי יודע אולי יבוא הגשם לארץ ישראל, לעם ישראל עם הזין הרופס שאתה מנהיג. אם החוקרים המלומדים יחקרו הם בטח יגלו שאימפוטנציא זאת מחלה מדבקת שכנראה מלחמות והעבדת עבדים נותנים סוג של נחמה למחלה הקשה של העבדים, אחוות לוחמים, אתה יודע..

Michael Nyman Band & Hilary Summers– איף.

 you tube-5.

L'Onironaute – Au Palais.

מתנחל עם כיפה- מיכלינק'ה.

ראיתי מתנחל עם כיפה,
אותו מתנחל שהפגין בכיכר ציון,
אותו מתנחל שתלה על המרפסת את הפוסטר הזה..
אותו הפוסטר הזה בו הוצג רבין כשהוא לובש בגדי נאצים..
אותה מרפסת שעליה נאם בנימין נתניהו..
כן, ראיתי מתנחל…..
אותו מתנחל של שנת 1995 שצעק מוות לערבים …
אותו מתנחל שנוסע עכשיו בוולקס וואגן לבנה..
אותו וולקס וואגן שצעק מוות ליהודים בגרמניה של 1939.
אותו נאצי ששרף בתי כנסת וסיפרי תורה.
כן, ראיתי מתנחל.
אותו מתנחל ששורף מסגדים וסיפרי קוראן.

Nicolas Jaar – Encore.

תורה.

וְעָשׂוּ לִי, מִקְדָּשׁ; וְשָׁכַנְתִּי, בְּתוֹכָם. – פרשת תרומה.

כֵּן תַּעֲשֶׂה
וְעָשִׂיתָ
תַּעֲשֶׂה
תַּעֲשֶׂה
תַּעֲשֶׂה
וְעָשִׂיתָ
תְּצַפֶּה
וְצִפִּיתָ
וַהֲקֵמֹתָ
וְעָשִׂיתָ
מַעֲשֵׂה חֹשֵׁב יַעֲשֶׂה אֹתָהּ.

אללה הוא אכבר- אלהים גדול.

נכנסנו למסעדה ואז הגיע המלצר, שאלתי אותו על מהות הצום ומה זה בכלל חודש הרמאדאן אז הוא הסביר שהם צמים כדי להרגיש את הרעב שמרגישים עניים בחיי היום יום שלהם ובחודש הרמאדן הם עושים השתדלות גדולה לעזור לזולת להקפיד על דרך ארץ, לא לקלל, לא לרכל, לא לפגוע וכו.. וזה שזה חודש זה סוג של אימון שבתקווה יחלחל ליום יום.. וחודש של תחושת רעב תיצור הזדהות רבה יותר עם החלש והנזקק..

אמרתי לו שזה מזכיר מאוד את חודש הסליחות שלנו, שאני מנסים לשפר את דרכינו ושמים לב למעשנו.. ומרבים בצדקה ומעשים טובים.. ספרתי לו שבחו"ל חשבו שאני מוסלמית רק בגלל שאני לא אוכלת חזיר..

צחקנו ואמרתי לו, תגיד, איך זה שיש לנו כל כך הרבה דברים דומים ואנחנו לא מסתדרים ביננו? אז הוא אמר לי "אנא עארף..?" אמרתי לא שגם אני לא ערפה.. (-:

 שתי תורות.

ספר תהלים הוא ספר המתאר את מאבקו של דוד המלך באויביו.
אם בספר שמואל מדובר על קורות חייו של דוד המלך, אלו שמעל פני השטח,
ילדותו, משיחתו , מעשה גבורתו,  מאבקו בשאול , מלחמתו נגד הפלישתים.
שאלו סוג של קורות חיים של מנהיגים כאלו או אחרים שקראנו עליהם בעבר.
ספר תהילים מתאר את מאבקו הרוחני של דוד המלך.
מלחמתו של דוד המלך בתהילים היא בזדים שהליצוהו בפועלי האוון ביורדי הדומא
במכשפים, בחובר חברים מחוכם שראשו ראש פתנים אכזר..
בספר תהלים מתאר דוד המלך את הפעולות הרוחניות שנעשו עליו
ע"י אותם שדים שחידדו עליו לשונם..שחרשו חרשים על גבו..שהתוו את חייו..
שצירם אינם צירנו.. שמגפן סדום גפנם. שחמת תנינים יינם.

חוֹשֵׂךְ שִׁבְטוֹ – שׂוֹנֵא בְנוֹ.

אני הבנתי את ליבוביץ'. הרי מה לייבוביץ' אמר בעצם למנהיגי מדינת ישראל בדורו? הוא אמר להם,  אתם לא נמצאים בתודעה המתאימה לשלוט על עם אחר בארצכם. אנחנו רק לפני כמה דקות הגענו מהגלות.. מלא אנשים ממלא מקומות בעולם שהיהדות היא רק חלק מהמכלול ממה שהבאנו איתנו, עדיין לא התוודענו… אין מצב שנצליח לקיים את מצוות הגר המוטלות עליינו כעם השולט על עם אחר. ואלו מצוות חמורות ביותר. אלו המצוות העיקריות שעוסקות בנו, כעם. יש מצוות שביין אדם לחברו. יש מצוות שבין אדם לאלוהיו. ויש מצוות של בין עם, לעם אחר. ואלו מצוות הגר. אלו מצוות שאם לא נעמוד בהן, כל העם משלם את המחיר. זה מה אמר לייבוביץ'.

מי הוא האלהים.

"נחזור: אלוהים "חייב" להיות מעבר לעולם, משני טעמים. טעם ראשון, אם יהיה בעולם או יתערב בנעשה בעולם, הרי שככל יתר הדברים בעולם, הוא יהיה נתון, בעיקרון, להכרה ולידיעה האנושית – ואזי, כאמור, יהפך לעובדה חסרת ערך כשאר העובדות בעולם. והטעם השני, אם האל יתערב בעולם הוא "יתדבק" במקריות העולם. לפיכך אל הנמצא בעולם ומתערב בו, אל מוּכר או שיכול להיות מוכר לאדם, נהפך לאליל, ועבודתו היא עבודה זרה. " הארץ מצטטים מדבריו של לייבוביץ'.

http://www.haaretz.co.il/literature/study/.premium-1.2425155

לייבוביץ' דיבר שטויות. דבריו של לייבוביץ' הם האדרת האל והפיכתו לבלתי מושג בדרך שהיא הפיכת אלהים יהוה למושג שמהותו עליונות ללא ערך. וזאת עבודה זרה שלעצמה.

וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים אֶל-מֹשֶׁה, אֶהְיֶה אֲשֶׁר אֶהְיֶה; וַיֹּאמֶר, כֹּה תֹאמַר לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל, אֶהְיֶה, שְׁלָחַנִי אֲלֵיכֶם. תורת ישראל.

המילה אהיה כשם תואר שיסביר לעם ישראל מי שלח את משה, ממחישה את נוכחותו, את היותו, את מקריותו של יהוה במקרה העולם הזה. מתוך מקום שלא מבקש שיזכיר את שמו אלא את מהות שליחותו של משה להביא להיות דבר יהוה בעולם הזה.

שפה.

 ציבור.

אם תקלידו את המילה ציבור במנוע החיפוש של ספר התנ"ך, לא תמצאו את המילה ציבור.
אם נחלק את המילה ציבור להברות נקבל את שתי המילים- צי , בור.
אנחנו יודעים מה זה בור. אנחנו יודעים מה זה צי.
זאת אומרת שקוראים לעם ישראל – צי בור. המילה ציבור מקבלת משמעות אחרת לגמרי.
אין הסבר הגיוני להיווצרותה של המילה ציבור מבחינת המשמעות שלה.

יום הזכרון.

מי שמכיר אותי יודע שעד לפני כמה שנים כל יום עצמאות היית קונה שניים או ארבעה דגלים של ארץ ישראל ושמה על החלון של האוטו וככה נוסעת ברחבי הארץ.
היו שנים שבפוזה של פמליית ראש הממשלה הייתי שמה שני דגלים על המכסה מנוע..
בשנים האחרונות כמו רוב עם ישראל חלה בי התעוררות בנושאים כלכליים חברתיים שלנוכח תופעת ההון הריכוזי שפשטה בארצנו והתופעות שהיא מחלחלת לחברה שלנו שבמקום תאוריית החילחול של הקפיטליזם שאומרת חילחול כסף ממוקדי עושר לשאר העם במקום לחלחל כסף היא חילחלה תופעות חברתיות שאני מאוד מתנגדת להם. כאדם שמבין את גודל המעמד של אנו באנו ארצה אחרי 2000 שנות גלות לבנות ולהבנות בה.
היום עמדתי בצומת בסביבות השעה 11 בבוקר וניגש אלי ילד בן 10 בערך..ביקש ממני לקנות ממנו דגל. אמרתי לו לא מעוניינת. שאל אותי למה? אז אמרתי לו בגלל שאתה עומד כאן בצומת ומוכר דגל ישראל אני לא מוכנה לקנות דגל ישראל.
אם היה לי כסף אז סביר להניח שהייתי קונה ממנו דגל ובמהלך הנסיעה הייתי זורקת אותו לכביש.

יום הזכרון של ימי הגאולה.

התוכנית:

עושה רושם שהעולם מתהפך, וזה טוב.

נוחי דנקנר– נפל.
יוסי מימן חבר של פרס– נפל.
בן דוב– נפל.
מוטי זיסר– עומד למות.
אולמרט נשפט ל 6 שנים מאסר– בושה.
דני דנקנר נשפט לשנת מאסר– בושה.
פואד נחשד  בקבלת שוחד– בושה.
נקקשווילי ובן זקן הבן של altman מהערב רב, נחשדים במתן שוחד-בושה.(חפר ויבש בלי משיח בשמן)
גבי אשכנזי, הרמטכ"ל, בא במשפט– בושה.(חפר ויבש בלי משיח בשמן)
דוד עזריאלי– מת ביום הראשון למבצע צוק איתן
שלמה שמלצר שלמה 6, יבואן הקארמות– מת ביום הראשון למבצע צוק איתן.
האיש ההוא, מקרן מרקסטון– מת.

האיש ההוא- שלמה ארצי.

מכתבים לחברי הפרלמנט.

חמי פרס.

אם בשיוויון הזדמנויות עסקיינן..

חמי פרס- בנו של שמעון פרסקי.
יודעת אָנֹכִי כי שמעון פרסקי הוא שם קודש בעבור חלק מהיושבים בכנסת..
אָנֹכִי עוסקת בעת הזו בלנפץ פרות קדושות.

חמי פרסקי- קורות חיים:

"פרס נשכר כמנהל פיתוח עסקי בחברת DSI, חברת היי טק העוסקת בפיתוח תוכנה לשוק הצבאי והאזרחי. הוא פרש מהחברה ב-1992, כדי להקים את קרן הון הסיכון "מופת", אחת מהקרנות הראשונות בישראל שהוקמה כחלק מתוכנית יוזמה. הקרן זכתה להצלחה, והביאה אותו לחבור אל רמי קליש, ולגייס כספים עבור קרן פולריס, שהצלחתה הביאה להקמת קרנות המשך, והפיכתו של פרס לאחד מאנשי הון הסיכון הבולטים בישראל." וויקיפדיה.

28.6.2014 מכתב לחברי הכנסת. צפנת פענח.

"שוב מסתבכת: סטודנטים מוחים על 225 אלף ד' שקלינטון תקבל להרצאה באוניברסיטה"

"הקריאות לקלינטון לוותר על שכרה נשמעו לאחר שבתחילת השבוע הודיעה אוניברסיטת נבאדה-לאס וגאס כי קלינטון תהיה הדוברת המרכזית באירוע גיוס התרומות השנתי.
לפי דוברת של המוסד האקדמי, קלינטון תקבל 225 אלף דולר עבור ההופעה, שימומנו על ידי"תרומות פרטיות מצד עמותת האוניברסיטה".
הדוברת הדגישה כי כספים מהתקציב התפעולי של האוניברסיטה לא ישמשו לכיסוי השכר של מי שנחשבת המועמדת הבולטת לרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2016."

באדיבות כלכליסט.

http://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,L-3634679,00.html

מבלי להאשים את הילארי קלינטון..

זאת יכולה להיות טקטיקה מתוחכמת למדיי לשלם שוחד לנבחר ציבור בעבור עניינים כמו הפרטת הפנסיות של עם ישראל..
בעבור חוק לטובת בעל אינטרס כמו, תמלוגים נמוכים לעם ישראל..
כמו הסבת ייעוד קרקע לטובת טייקון שתעלה את ערך הקרקע..
כמו מענק ענק לאינטל,
כמו הקלות במס לחברה כזו או אחרת…
כמו הפרטה של נכס ציבורי…

קצרצרים.

 שפיות.

"אתה מבין ישמעאל,

אני,
המשגעת
השרוטה
המוזרה
ההזויה
המחופפת
המעופפת
המרחפת
אני,
הבאתי לה
שפיות.

תגיד ישמעאל,
מה זה שפיות?"

מיכל כהן+ ישמעאל הלוי.

כי לי תבל ומלואה…

הוא רוצה שהמילים האלה יצאו מתוכו.
ויישמעו על ידו.
הוא רוצה לעשות את זה.
בשביל זה, הוא יעשה הכל!
אפילו אם זה אומר לעשות
ההיפך ממה שזה אומר.
עד שזה יהיה בידיים שלו.
ושזה יהיה בידיים שלו.
אז הוא יפסיק.

 doei ya mazika!

היא מסתכלת עליו עכשיו
מסתכל עליה לפני ארבעים שנה.
מבט עיניו והבעת פניו
מלמדים אותה שהוא ידע,
כבר אז,
לפני ארבעים שנה,
הוא הסתכל עליה
וידע.

חושך ואור.

הוא אמר לי,

האור שלך,
זה החושך שלי.

אז אמרתי לו,

האור שלך,
זה החושך של מליארדים.

 סיקסטיז, סבנטיז, אייטיז..

חשבתי מה יקרה אם הסיקסטיז יחזרו לאופנה? אם בניינטיז הפיבטיז חזרו לאופנה ומאז אנו עדים לתופעת הציצים מהסיליקון, אז מה יקרה אם טוויגי תחזור לאופנה? איזה ניתוח טרנדי יפותח באותה עת שהסיקסטיז יחזרו לאופנה? האם קופת חולים תשתתף במימון הניתוח להסרת הסיליקון … והאם תמשיך להיות מדינת ישראל, עמק הסיליקון של המזרח התיכון?

 פוליטיקה.

פוליטיקה בשורה התחתונה זה כמו משחק כדורגל שיש בו שתי קבוצות, נצחונות הפסדים וכו'. יש מצב שהמשחק מכור.

 להזכירכם:

"הבן של קדאפי, הבת של גאידמק והבן של רקאנטי לא מחליפים מסרים ברשתות חברתיות המוניות באינטרנט. חוג הסילון הצעיר מעדיף למכור איים פרטיים, לתפוס טרמפ במטוסי מנהלים או לגייס מיליונים לסטארט-אפ ב"asmallworld", רשת חברתית סגורה לעשירים ולמצליחנים בלבד. כתבנו הסתנן אליה, וגילה שזה אכן עולם קטן מאוד"
הארץ.

כשאוייביינו קמים עלינו להורגנו.

יש שלב שהימין והשמאל מטשטשים. יש שלב שבו אנחנו קודם כל ישראלים. כי ביננו, טיל של חמאס לא ישאל אותך אם אתה שמאלני או ימני לפני שהוא יפגע בך. כמובן שנשאלת השאלה מה היה קורה אם היה בא אלייך הבייתה טיל מכוכב אחר? האם הוא ישאל אותך אם אתה מוסלמי או יהודי? האם הוא ישאל אותך אם אתה פלסטינאי או ישראלי? זה ברור לכולנו שבמצב כזה החיזבאללה וגולני יילחמו ביחד.. שכם אל שכם! כתף אל כתף!

לוביסטים.

נגיד תשובה, הוא רוצה הקלה במס, הוא יש לו כסף להעסיק אנשים כדי לשכנע חברי כנסת שיאשרו לו הקלה במס.. תשובה, הוא בא מלוב, לכן קוראים לאנשים האלה שמשכנעים את חברי הכנסת לתת לתשובה הקלה במס- לוביסטים.

 מגש הכסף.

ביבי הוא אותו אדם שהגיש לטייקונים על מגש של כסף את מדינת ישראל.

רוח חדשה…

מתחיל להגיע שלב אנרגטי לעולם בו האדם לא ירצה במלחמות יותר השיר "מי שקראו לו וצעד בראש כולם" כבר לא יהיה כזה שוס.. כשיקראו לאדם להילחם הוא יהיה דווקא יותר בעניין של השיר "עזוב אותי באמא'שך" שזה שיר שנכתב ברגע זה ממש. וזה מצב די מביך למנהיגים מסוימים בעידן הנוכחי. .

הטוב והרע.

אני חשבתי על העם הגרמני השבוע. ביום השואה הבינלאומי. יום אחרי המלחמה התעורר העם הגרמני בבוקר. מה חשב העם הגרמני על עצמו באותו בוקר של אחרי מלחמה? פתאום כל העולם שלהם השתנה. כל העולם הטיח האשמות כבדות כלפי הנאצים שכבר לא שלטו על העם הגרמני. המושגים של טוב ורע כבר לא היו ברורים לעם הגרמני. הטוב והרע של יום שלפני סיום המלחמה היו כפי שהנאצים החדירו להם מה זה אומר טוב ורע ויום אחרי המלחמה, בא העולם ואומר לעם הגרמני שמה שהנאצים גרמו להם לעשות זה רע, זה לא טוב.

 המשוואה.

אני חושבת שהצלחתי ליצור משוואה חדשה עם נעלם אחד שפתרונה ראיית מציאות העולם הזה. מציאות שנראית הזויה אך לא ניתן להפריכה.

 מימוש עצמי.

תכונות, אופי, אינסטינקטים, יכולות, הם סוג של כח. השאלה לאיזו מטרה אתה מניע אותן, לעיתים תכונת אופי, תשרת ותעצים מטרה שתכונת האופי במהותה והמטרה לשמה היא נוצרה, נוגדת לה. משמע: מימוש עצמי יכול להתקיים אך עדיין יהיה את התיסכול, למרות שמימוש עצמי אמור לבטל תחושה של תסכול.

 wrong places.

you serching in the wrong places.
the place that you have to serch
is beyond your mind
beyond your reach.

as you allready see im not exist

sorry for the spelling
but you know what i mean
.

if.

"
"
if you love it 1
i will love it 2
if you love it 3
i will love it 4
if you love it 5
i will love it 6

i will love it 10
i will love it 100
i will love it 1000
i will love it milion!

its mine!
mine!
only mine!
mine!
"
"

יש שאלות שלא שואלים.

לא, בעצם , לא.

אל תסביר לי.

אני יודעת.

חלומות..

בחלומי ראיתי סירה,

ועל הסירה היית אתה,
וככה בין קוקטייל לקוקטייל
נפלת לים,
ואז בא כריש ענק,
וטרף אותך!
אחרי שעתיים,
הוא חירבן אותך,
וככה החרא צף על המיים..
עברו יום , עברו יומיים,
וביום השלישי נסחפת לחוף..
ובחוף פסעו אמא וילד,
ואז הילד אמר לאמא שלו,
אמא, תראי! חרא!

זה שעולה, או זה שיורד.

בגרף המצורף ניתן לראות את הנתונים הבאים:
ירד ירד, עלה, ירד, עלה עלה, ירד ירד ירד ירד ירד ירד, עלה, ירד ירד, עלה עלה עלה עלה עלה , ירד ירד עלה ירד עלה ירד עלה, ירד ירד ירד ירד, עלה ירד עלה ירד עלה ירד, עלה עלה, ירד ירד ירד , עלה ירד.

 אבסורד.

עד כמה שזה ישמע אבסורד. צביעת שיער, ולא משנה מה מגדר הצובע, זאת פעולה שהיא די טבעית. אמנם צביעת השיער היא פעולה ליצירת צבע ממקור חיצוני לגוף, אך המניע לפעולה הוא ממקום שבא מטבע האדם. הפעולה היא פעולה טבעית.

 טרומפלדור.

בתל חי אמר יוסף טרומפלדור – טוב למות בעד ארציינו. היום אני שואלת את עצמי אם ארציינו היא ארציינו. מי את ארציינו, האם את ארציינו רק כשאוייביינו קמים להורגנו. או שכשראש הממשלה קם להרוג את אויביינו. כי טרומפלדור, אמר את הדברים כשהשיר " פה בארץ חמדת אבות תתגשמנה כל התקוות. פה נחיה ופה ניצור חיי זוהר חיי דרור" היה שוס..

כשרומני לא נבחר למרות שביבי ציפה…

הם חשבו שזה יהיה הרגע.
שהנה הרגע מתקרב ומגיע.
והם חיכו
וחיכו
לרגע.
הם חשבו שהנה,
עכשיו הוא מגיע,
הרגע.
הוא לא הגיע.

אבל משהו כן הגיע.
הגיע רגע אחר.
אחר ממה שהם ציפו לו.
עכשיו שקט.
הם לא מדברים על זה.

משקל.

מחשבות הגותיות בענין משקל.
חשבתם פעם על העובדה שכמעט כל דבר בעולם נשקל? השקילה שייכת לשבט המדידה, זאת סוג של מדידה. והיא כנראה גם שייכת לקבוצת המדידות העתיקות. השקילה היא מדד מימי קדם והיא אחת מכלי המדידה שמשתמשים בו בכל דבר כמעט. אפילו בבישול. אפילו במחול מעבירים משקל מצד אל צד..

האמת.

אתה יכול להרוג את השליח של האמת, אבל אתה לא יכול להרוג את האמת. הריגת השליח אולי תעכב את האמת, אבל היא תמיד תתפרץ. יש שלב שבור נפער וכל מה שתעשה רק יציף יותר ויותר את האמת זה השלב בו אתה צריך לסגת. להיכנע, לחדול ממעשייך.

נס.

יש האומרים שמדינת ישראל היא נס. אני די מסכימה עם סברה זו. העובדה שבעלי ההון הריכוזי לוקחים הרבה,אבל הרבה יותר לבייתם, לא אומרת שהם עשו יותר למען יצירת נס זה . הרי בלי העובדים כל מה שישאר לבעלי ההון לעשות, זה לשבת על כיסא המנהלים ולאונן. יכול בעל ההון הממוצע להתחכם ולאמר אייצר רובוטים במקום העובדים. אבל אז לא יהיה מי שיקנה את מה שייצרו הרובוטים. כי רובוטים לא קונים. הבעיה בישראל היא יותר המגמות המסתמנות מאשר העבר שיצר אותן. עשרה אחוז מהאוכלוסיה שולטים על ההון שמייצרת תשעים אחוז מאוכלוסיית העולם. משמע, עשרה אחוז מבני האדם שאינם נבחרי ציבור שולטים בעולם וזאת מגמה לקיבוע עבדות מודרנית פר אקסלאנס…

סדר.

לא משנה באיזה מצב אתה, תמיד תשמור על סדר. לא משנה באיזה מצב. תשמור על סדר. אם אתה חייב לוותר לעצמך בנקודה כל שהיא, אז אל תסדר את הארון.

.

Copyright © 2021 . All rights reserved.