מחברת כתיבה חודש האביב בשנת שבעים ושתים להגעת העם היהודי לארצו.

רגש האהבה שלעצמו הוא מנפלאות הבריאה. מפלאי תבל ומלואה.

רדיו זמן השלום – SOUTHSEVENTIES-פרק שני.

כמו כל פלאי התבל שסומנו ככאלה על ידי בני האדם,  גם האהבה היא דבר שכיף לצפות בו.. אתם יודעים, זוג הולך בים לעת שקיעה.. יד ביד.. נשיקה רומנטית בשקיעה… חתן וכלה בגן צ’רלס קלור.. וכן, גם בטלנובלה..

האמת,

אני לא רואה את עצמי בסרט..

זה לא סותר את העובדה שכיף לי לראות אהבה ברחוב.. על הדרך.. גם בחור שקונה זר פרחים לחברה שלו זה רגע של אהבה שרואים על הדרך.. זה יפה.. זה יפה גם שהפרחים הם אלה שנבחרו על ידי האדם כדבר להביע ביחד איתו את אהבתם… מעניין מי היה האדם הראשון שהביא לאשתו  פרחים ליום ההולדת…

(תחשוב על איזו תעשיה יצר האדם הראשון שהביא לאשתו זר פרחים ליום ההולדת).

.

תראה,אני שילמתי ביטוח לאומי לפי 10,000  בחודש פלוס מינוס כמו שאומרים,  למה אני צריכה לקבל שכר בעבור נכות- אובדן כושר עבודה מאה אחוז לצמיתות, בשוק עבודה שמבקש שנהיה עבדים לשולטים עליו (יש לי סכיזו, אתה יודע..).. ואשה ששילמה לפי 5000 מקבלת אותו הדבר כמוני.

מה זה, קומוניזם סטליניסטי פה..

מזמן היתה פרסטרוייקה מר ביבי.

זה לא הגון שאתה מוריד איש או אשה ברמה הכלכלית במקרה ו… ושילמנו למקרה ו.. כדי לא להיות תלויים בחסדים. כדי לא להיות שבויים במקרה ו.. כדי שלא ניפול אם ניפול..

.

תראה אני אשה שאובחנה כסכיזופרנית לפני כעשרים שנה, הוצע לי לקחת כסף מבטוח לפני הרבה שנים, ואני בחרתי להמשיך לעבוד ולנסות להסתדר, בסופו של יום מאוד נאנסתי לבקש את העזרה המגיעה לי בחוק.

.

ותדע לך, עשיתי צבא. TLV GEFEN לא עשה צבא.

הוא שם עליכם זיין..

.

וְלִבְנֵי לֵוִי הִנֵּה נָתַתִּי כָּל מַעֲשֵׂר בְּיִשְׂרָאֵל לְנַחֲלָה חֵלֶף עֲבֹדָתָם אֲשֶׁר הֵם עֹבְדִים אֶת עֲבֹדַת אֹהֶל מוֹעֵד: וְלֹא יִקְרְבוּ עוֹד בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אֶל אֹהֶל מוֹעֵד לָשֵׂאת חֵטְא לָמוּת: וְעָבַד הַלֵּוִי הוּא אֶת עֲבֹדַת אֹהֶל מוֹעֵד וְהֵם יִשְׂאוּ עֲוֹנָם חֻקַּת עוֹלָם לְדֹרֹתֵיכֶם וּבְתוֹךְ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל לֹא יִנְחֲלוּ נַחֲלָה: כִּי אֶת מַעְשַׂר בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אֲשֶׁר יָרִימוּ לַיהֹוָה תְּרוּמָה נָתַתִּי לַלְוִיִּם לְנַחֲלָה עַל כֵּן אָמַרְתִּי לָהֶם בְּתוֹךְ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל לֹא יִנְחֲלוּ נַחֲלָה: וַיְדַבֵּר יְהֹוָה אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹר: וְאֶל הַלְוִיִּם תְּדַבֵּר וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם כִּי תִקְחוּ מֵאֵת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל אֶת הַמַּעֲשֵׂר אֲשֶׁר נָתַתִּי לָכֶם מֵאִתָּם בְּנַחֲלַתְכֶם וַהֲרֵמֹתֶם מִמֶּנּוּ תְּרוּמַת יְהֹוָה מַעֲשֵׂר מִן הַמַּעֲשֵׂר: וְנֶחְשַׁב לָכֶם תְּרוּמַתְכֶם כַּדָּגָן מִן הַגֹּרֶן וְכַמְלֵאָה מִן הַיָּקֶב: כֵּן תָּרִימוּ גַם אַתֶּם תְּרוּמַת יְהֹוָה מִכֹּל מַעְשְׂרֹתֵיכֶם אֲשֶׁר תִּקְחוּ מֵאֵת בְּנֵי יִשְׂרָאֵל וּנְתַתֶּם מִמֶּנּוּ אֶת תְּרוּמַת יְהֹוָה לְאַהֲרֹן הַכֹּהֵן: מִכֹּל מַתְּנֹתֵיכֶם תָּרִימוּ אֵת כָּל תְּרוּמַת יְהֹוָה מִכָּל חֶלְבּוֹ אֶת מִקְדְּשׁוֹ מִמֶּנּוּ: וְאָמַרְתָּ אֲלֵהֶם בַּהֲרִימְכֶם אֶת חֶלְבּוֹ מִמֶּנּוּ וְנֶחְשַׁב לַלְוִיִּם כִּתְבוּאַת גֹּרֶן וּכִתְבוּאַת יָקֶב: וַאֲכַלְתֶּם אֹתוֹ בְּכָל מָקוֹם אַתֶּם וּבֵיתְכֶם כִּי שָׂכָר הוּא לָכֶם חֵלֶף עֲבֹדַתְכֶם בְּאֹהֶל מוֹעֵד: במדבר.

כִּי שָׂכָר הוּא לָכֶם חֵלֶף עֲבֹדַתְכֶם

תראה,

ברור שאם אתה לא משלם לכהנים שכר ככתוב בתורת ישראל אתה לא יכול לדרוש מהם שישאו למענך בעול תפקיד הכהונה. כהן שאינו בחור ישיבה ושאינו רב או ראש ישיבה ומשכך אינו מקבל שכר בעבור שרותי דת לא יכול להיות מואשם שלא עשה את תפקידו למענך ככהן אם לא שילמת לו שכר בעבור שרותי כהונה.

רב ובחור ישיבה שאינם כהנים המקבלים שכר בעבור שרותי דת לא יכולים להיות מואשמים שהטעו אותך באם הטעו אותך. או באם לא נתנו לך שרותי דת נכונים. אדם שאינו כהן משבט הלוי לא יכול לבוא באשמה של כהן משבט לוי אם לא עשה את תפקיד הכהן נכונה.

פרשת לוט ואברם.

וַיִּקַּ֣ח אַבְרָם֩ אֶת־שָׂרַ֨י אִשְׁתּ֜וֹ וְאֶת־ל֣וֹט בֶּן־אָחִ֗יו וְאֶת־כָּל־רְכוּשָׁם֙ אֲשֶׁ֣ר רָכָ֔שׁוּ וְאֶת־הַנֶּ֖פֶשׁ אֲשֶׁר־עָשׂ֣וּ בְחָרָ֑ן וַיֵּֽצְא֗וּ לָלֶ֨כֶת֙ אַ֣רְצָה כְּנַ֔עַן וַיָּבֹ֖אוּ אַ֥רְצָה כְּנָֽעַן׃ פרשת לך לך.וַיֹּ֥אמֶר מֶֽלֶךְ־סְדֹ֖ם אֶל־אַבְרָ֑ם תֶּן־לִ֣י הַנֶּ֔פֶשׁ וְהָֽרְכֻ֖שׁ קַֽח־לָֽךְ׃ פרשת לוט ואברהם.

מלך סדום ביקש לקנות נפש.

אברם ושרי ולוט- עשו נפש.

יש הבדל בין לקנות נפש לבין לעשות נפש.

בהמשך:

וַיֹּ֥אמֶר אַבְרָ֖ם אֶל־מֶ֣לֶךְ סְדֹ֑ם הֲרִמֹ֨תִי  יָדִ֤י אֶל־יְהוָה֙ אֵ֣ל עֶלְי֔וֹן קֹנֵ֖ה שָׁמַ֥יִם וָאָֽרֶץ׃ פרשת לוט ואברם.

לבורא עולם נתכנו עלילות.

אני חושבת מתוך הסתייגות זאת שתשובתו של אברם מסבירה את הסיבה שאברהם עשה נפש.

בדיוק כמו שלמה שביקש מבורא עולם שיתן לֵ֤ב שֹׁמֵ֙עַ֙ לִשְׁפֹּ֣ט אֶֽת-עַמְּךָ֔ לְהָבִ֖ין בֵּֽין-ט֣וֹב לְרָ֑ע לשפוט נכונה את העם

בְּגִבְע֗וֹן נִרְאָ֧ה יְהוָֹ֛ה אֶל-שְׁלֹמֹ֖ה בַּחֲל֣וֹם הַלָּ֑יְלָה וַיֹּ֣אמֶר אֱלֹהִ֔ים שְׁאַ֖ל מָ֥ה אֶתֶּן-לָֽךְ: וַיֹּ֣אמֶר שְׁלֹמֹ֗ה אַתָּ֨ה עָשִׂ֜יתָ עִם-עַבְדְּךָ֙ דָוִ֣ד אָבִי֮ חֶ֣סֶד גָּדוֹל֒ כַּאֲשֶׁר֩ הָלַ֨ךְ לְפָנֶ֜יךָ בֶּאֱמֶ֧ת וּבִצְדָקָ֛ה וּבְיִשְׁרַ֥ת לֵבָ֖ב עִמָּ֑ךְ וַתִּשְׁמָר-ל֗וֹ אֶת-הַחֶ֤סֶד הַגָּדוֹל֙ הַזֶּ֔ה וַתִּתֶּן-ל֥וֹ בֵ֛ן יֹשֵׁ֥ב עַל-כִּסְא֖וֹ כַּיּ֥וֹם הַזֶּֽה: וְעַתָּה֙ יְהוָ֣ה אֱלֹהָ֔י אַתָּה֙ הִמְלַ֣כְתָּ אֶֽת-עַבְדְּךָ֔ תַּ֖חַת דָּוִ֣ד אָבִ֑י וְאָֽנֹכִי֙ נַ֣עַר קָטֹ֔ן לֹ֥א אֵדַ֖ע צֵ֥את וָבֹֽא: וְעַ֨בְדְּךָ֔ בְּת֥וֹךְ עַמְּךָ֖ אֲשֶׁ֣ר בָּחָ֑רְתָּ עַם-רָ֕ב אֲשֶׁ֧ר לֹֽא-יִמָּנֶ֛ה וְלֹ֥א יִסָּפֵ֖ר מֵרֹֽב:  וְנָתַתָּ֨ לְעַבְדְּךָ֜ לֵ֤ב שֹׁמֵ֙עַ֙ לִשְׁפֹּ֣ט אֶֽת-עַמְּךָ֔ לְהָבִ֖ין בֵּֽין-ט֣וֹב לְרָ֑ע כִּ֣י מִ֤י יוּכַל֙ לִשְׁפֹּ֔ט אֶת-עַמְּךָ֥ הַכָּבֵ֖ד הַזֶּֽה: מלכים- מלכות שלמה.

ובורא אמר לו כך:

וַיִּיטַ֥ב הַדָּבָ֖ר בְּעֵינֵ֣י אֲדֹנָ֑י כִּ֚י שָׁאַ֣ל שְׁלֹמֹ֔ה אֶת-הַדָּבָ֖ר הַזֶּֽה: וַיֹּ֨אמֶר אֱלֹהִ֜ים אֵלָ֗יו יַעַן֩ אֲשֶׁ֨ר שָׁאַ֜לְתָּ אֶת-הַדָּבָ֣ר הַזֶּ֗ה וְלֹֽא-שָׁאַ֨לְתָּ לְּךָ֜ יָמִ֣ים רַבִּ֗ים וְלֹֽא-שָׁאַ֤לְתָּ לְּךָ֙ עֹ֔שֶׁר וְלֹ֥א שָׁאַ֖לְתָּ נֶ֣פֶשׁ אֹיְבֶ֑יךָ וְשָׁאַ֧לְתָּ לְּךָ֛ הָבִ֖ין לִשְׁמֹ֥עַ מִשְׁפָּֽט: הִנֵּ֥ה עָשִׂ֖יתִי כִּדְבָרֶ֑יךָ הִנֵּ֣ה | נָתַ֣תִּי לְךָ֗ לֵ֚ב חָכָ֣ם וְנָב֔וֹן אֲשֶׁ֤ר כָּמ֙וֹךָ֙ לֹא-הָיָ֣ה לְפָנֶ֔יךָ וְאַחֲרֶ֖יךָ לֹא-יָק֥וּם כָּמֽוֹךָ: וְגַ֨ם אֲשֶׁ֤ר לֹֽא-שָׁאַ֙לְתָּ֙ נָתַ֣תִּי לָ֔ךְ גַּם-עֹ֖שֶׁר גַּם-כָּב֑וֹד אֲ֠שֶׁר לֹא-הָיָ֨ה כָמ֥וֹךָ אִ֛ישׁ בַּמְּלָכִ֖ים כָּל-יָמֶֽיךָ: וְאִ֣ם | תֵּלֵ֣ךְ בִּדְרָכַ֗י לִשְׁמֹ֤ר חֻקַּי֙ וּמִצְוֹתַ֔י כַּאֲשֶׁ֥ר הָלַ֖ךְ דָּוִ֣יד אָבִ֑יךָ וְהַאַרַכְתִּ֖י אֶת-יָמֶֽיךָ: מלכים- מלכות שלמה.

וְלֹֽא-שָׁאַ֤לְתָּ לְּךָ֙ עֹ֔שֶׁר וְלֹ֥א שָׁאַ֖לְתָּ נֶ֣פֶשׁ אֹיְבֶ֑יךָ וְשָׁאַ֧לְתָּ לְּךָ֛ הָבִ֖ין לִשְׁמֹ֥עַ מִשְׁפָּֽט: 

וַתֹּאמֶר אֶל הָאֲנָשִׁים יָדַעְתִּי כִּי נָתַן יְהוָה לָכֶם אֶת הָאָרֶץ וְכִי נָפְלָה אֵימַתְכֶם עָלֵינוּ וְכִי נָמֹגוּ כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם: כִּי שָׁמַעְנוּ אֵת אֲשֶׁר הוֹבִישׁ יְהוָה אֶת מֵי יַם סוּף מִפְּנֵיכֶם בְּצֵאתְכֶם מִמִּצְרָיִם וַאֲשֶׁר עֲשִׂיתֶם לִשְׁנֵי מַלְכֵי הָאֱמֹרִי אֲשֶׁר בְּעֵבֶר הַיַּרְדֵּן לְסִיחֹן וּלְעוֹג אֲשֶׁר הֶחֱרַמְתֶּם אוֹתָם: וַנִּשְׁמַע וַיִּמַּס לְבָבֵנוּ וְלֹא קָמָה עוֹד רוּחַ בְּאִישׁ מִפְּנֵיכֶם כִּי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם הוּא אֱלֹהִים בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל וְעַל הָאָרֶץ מִתָּחַת: יהושע.

גם רחב עשתה נפש. היא לא קנתה נפש.

וְאֶת רָחָב הַזּוֹנָה וְאֶת בֵּית אָבִיהָ וְאֶת כָּל אֲשֶׁר לָהּ הֶחֱיָה יְהוֹשֻׁעַ וַתֵּשֶׁב בְּקֶרֶב יִשְׂרָאֵל עַד הַיּוֹם הַזֶּה כִּי הֶחְבִּיאָה אֶת הַמַּלְאָכִים אֲשֶׁר שָׁלַח יְהוֹשֻׁעַ לְרַגֵּל אֶת יְרִיחוֹ: יהושע.

אברהם עשה נפש,

מלך סדום ביקש נפש שהוא לא עשה.

זה יפה שהבן של דוד ביקש לב שומע להבין:

וַ֭יִּבְחַר אֶת-שֵׁ֣בֶט יְהוּדָ֑ה אֶֽת-הַ֥ר צִ֝יּ֗וֹן אֲשֶׁ֣ר אָהֵֽב: וַיִּ֣בֶן כְּמוֹ-רָ֭מִים מִקְדָּשׁ֑וֹ כְּ֝אֶ֗רֶץ יְסָדָ֥הּ לְעוֹלָֽם: וַ֭יִּבְחַר בְּדָוִ֣ד עַבְדּ֑וֹ וַ֝יִּקָּחֵ֗הוּ מִֽמִּכְלְאֹ֥ת צֹֽאן: מֵאַחַ֥ר עָל֗וֹת הֱ֫בִיא֥וֹ לִ֭רְעוֹת בְּיַעֲקֹ֣ב עַמּ֑וֹ וּ֝בְיִשְׂרָאֵ֗ל נַחֲלָתֽוֹ: וַ֭יִּרְעֵם כְּתֹ֣ם לְבָב֑וֹ וּבִתְבוּנ֖וֹת כַּפָּ֣יו יַנְחֵֽם: תהלים.

וַ֭יִּרְעֵם כְּתֹ֣ם לְבָב֑וֹ וּבִתְבוּנ֖וֹת כַּפָּ֣יו יַנְחֵֽם:

.

כֹּה אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת עֹד יֵשְׁבוּ זְקֵנִים וּזְקֵנוֹת בִּרְחֹבוֹת יְרוּשָׁלִָם וְאִישׁ מִשְׁעַנְתּוֹ בְּיָדוֹ מֵרֹב יָמִים:  וּרְחֹבוֹת הָעִיר יִמָּלְאוּ יְלָדִים וִילָדוֹת מְשַׂחֲקִים בִּרְחֹבֹתֶיהָ: זכריה.

מחלון חדרי יש קולות ילדים מהרחוב גם בשעות הערב ולפנות ערב. השכנה אומרת שזה בגלל שההורים בבית. ראיתי נשים שלוקחות את הילד בשש בבוקר לגן. ראיתי הורים שלוקחים את הילדים מהגן כשחושך בחוץ… כשחושך בחוץ הילדים בבית. בעת הזאת הרבה הורים חוזרים הביתה בערב וגם בלילה. וברוב המשפחות שני ההורים עובדים משרה מלאה. לכן הילדים יותר בבית בעת הזאת, כי לא נכון לילדים לשחק בשכונה כשההורים לא בבית, צריך השגחה או קרבה לילדים במקרה ו.. לכן הילדים שקועים ב- FACEBOOK וצוקרברג דופק בוחטות… ה- FACEBOOK הוא לא הבעיה. שהילדים בבית, המחשב הוא שמעסיק אותם בעת שיעמום. יציאתכם לעבודה מרובת שעות שמה קולאר על ילדכם וכמו הכלב שמחכה שתחזור ותקח אותו להשתין גם הילד שלך מחכה שאמא שלו תחזור מהעבודה ואולי היא תיקח אותו לאכול בורגר במרכז שם נמצאים החברים שלו…

יכול להיות שהמשבר הזה יהיה גם מתקן לזה. אנשים חושבים בעת כזאת של עצרת ויותר קל לחשוב כשאין את הטילים מלבנון או מפלסטין שיסיחו את הדעת בעת העצרת.

הפתרון המוצע לשר הכלכלה:

אם תהיה אבטלה גדולה לאחר המגפה, אני מציעה הגבלת שעות עבודה לשמונה שעות עבודה ביום עם איסור לעבוד יותר שעות.

וזאת כדי שיותר אנשים יעבדו ויזכו לשכר, הדבר יחלק נכון יותר את עוגת השכר בעת משבר כלכלי.

ואם המשבר יחריף כמו שאומרים, יש לחשוב על הגבלת שעות עבודה להורים, שכל משפחה תוכל לקבל עד 12 שעות עבודה ביום, זאת אומרת שהורה אחד יצטרך לעבוד רק חצי משרה.

יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב: תהלים.

.

וְהָיָ֣ה | שְׁאֵרִ֣ית יַעֲקֹ֗ב בְּקֶ֙רֶב֙ עַמִּ֣ים רַבִּ֔ים כְּטַל֙ מֵאֵ֣ת יְהוָ֔ה כִּרְבִיבִ֖ים עֲלֵיעֵ֑שֶׂב אֲשֶׁ֤ר לֹֽאיְקַוֶּה֙ לְאִ֔ישׁ וְלֹ֥א יְיַחֵ֖ל לִבְנֵ֥י אָדָֽם: מיכה.

טוֹב לַחֲסוֹת בַּיהוָה מִבְּטֹחַ בָּאָדָם: טוֹב לַחֲסוֹת בַּיהוָה מִבְּטֹחַ בִּנְדִיבִים: תהלים.

.

תראה,

ממקרה המכולת ניתן ללמוד על סרט שנעשה כדי לייצר את מוסר ההשכל. זאת אומרת שכדי שיתקבל מוסר ההשכל נבנה הסרט. ברור שאם לא היה הסרט לא היה מוסר השכל. מוסר השכל כזה מייצר את היכולת להאשים וזאת באם יש למישהו אינטרס להאשים ואם המואשם עצמו מקבל את דין החברה אודותיו, גם במשל של אחרי רבים להטות.

אז אם תאשים אותי במשהו מהסרט שיצרת לא אלך אחרי רבים להטות, הרבים יכולים לחשוב מה שהם רוצים, הדבר לא משפיע עלי. 

מוסר ההשכל לא להתכופף בעת בחירת תפוחי אדמה, או שתשלחי את בעלך למכולת (לבעולת בעל הדבר מסוכן) אם צריך לקחת מוצר שיש צורך להתכופף כדי לקחת אותו, כי יש התכנות שבעל המכולת מעמיד עצמו  מולך תוך שהוא מתרץ זאת שהוא נאלץ לעשות משהו באזור הקרטושקה…

יש מצב שנכון להקשיב להוראות שנותן פוטין לעמו ולעשות מה שהם עושים שם, פה. פוטין גם אוסר על יציאה מהבית גם לצורך זריקת אשפה.

(גם במקרה הזה אין לקוראים יכולת לדעת באיזו מכולת הייתי, אלא אם עקב אחרי בלש באותה עת).

.

אשה שמנה הולכת כמו שאשה זקנה הולכת. זאת זקנה מוקדמת. יש מצב שזאת הנוסחה לאמוד חיי שמן, שזקנתו מתחילה בעת שהוא מתחיל ללכת כמו זקן. עייפות הגוף הזאת באה לידי ביטוי אצל שמנים בשנות החמישים לחייהם.

זאת אומרת שימי הזקנה הממוצעים הם בערך מגיל 70 עד 85, זאת אומרת שיש מצב ששנות החיים הממוצעים של השמנים הוא בערך 65 שנים.

(לפי נוסחה זקנה מגיל 50 ועוד ימי זקנה ממוצעים 15).

.

צבע לשיער הוכיח עצמו כמוצר הכרחי ונרכש בעת מצוקה. גם אני קניתי מסוכנות שוורצקוף בעיר צבע לשיער ללא שיתנן.

דברי רחב למרגלים של יהושע:

וַתֹּאמֶר אֶל הָאֲנָשִׁים יָדַעְתִּי כִּי נָתַן יְהוָה לָכֶם אֶת הָאָרֶץ וְכִי נָפְלָה אֵימַתְכֶם עָלֵינוּ וְכִי נָמֹגוּ כָּל יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ מִפְּנֵיכֶם: כִּי שָׁמַעְנוּ אֵת אֲשֶׁר הוֹבִישׁ יְהוָה אֶת מֵי יַם סוּף מִפְּנֵיכֶם בְּצֵאתְכֶם מִמִּצְרָיִם וַאֲשֶׁר עֲשִׂיתֶם לִשְׁנֵי מַלְכֵי הָאֱמֹרִי אֲשֶׁר בְּעֵבֶר הַיַּרְדֵּן לְסִיחֹן וּלְעוֹג אֲשֶׁר הֶחֱרַמְתֶּם אוֹתָם: וַנִּשְׁמַע וַיִּמַּס לְבָבֵנוּ וְלֹא קָמָה עוֹד רוּחַ בְּאִישׁ מִפְּנֵיכֶם כִּי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם הוּא אֱלֹהִים בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל וְעַל הָאָרֶץ מִתָּחַת: וְעַתָּה הִשָּׁבְעוּ נָא לִי בַּיהוָה כִּי עָשִׂיתִי עִמָּכֶם חָסֶד וַעֲשִׂיתֶם גַּם אַתֶּם עִם בֵּית אָבִי חֶסֶד וּנְתַתֶּם לִי אוֹת אֱמֶת: וְהַחֲיִתֶם אֶת אָבִי וְאֶת אִמִּי וְאֶת אַחַי וְאֶת (אחותי) אַחְיוֹתַי וְאֵת כָּל אֲשֶׁר לָהֶם וְהִצַּלְתֶּם אֶת נַפְשֹׁתֵינוּ מִמָּוֶת: יהושע.

וַנִּשְׁמַע וַיִּמַּס לְבָבֵנוּ

צריך לחשוב על כך שהניסים שעשה בורא עולם לישראל, המיסו את ליבה של רחב.

כִּי תִשְׁמַע בְּקוֹל יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ לִשְׁמֹר מִצְוֹתָיו וְחֻקֹּתָיו הַכְּתוּבָה בְּסֵפֶר הַתּוֹרָה הַזֶּה כִּי תָשׁוּב אֶל יְהֹוָה אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשֶׁךָ:  כִּי הַמִּצְוָה הַזֹּאת אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם לֹא נִפְלֵאת הִוא מִמְּךָ וְלֹא רְחֹקָה הִוא: לֹא בַשָּׁמַיִם הִוא לֵאמֹר מִי יַעֲלֶה לָּנוּ הַשָּׁמַיְמָה וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ וְנַעֲשֶׂנָּה: וְלֹא מֵעֵבֶר לַיָּם הִוא לֵאמֹר מִי יַעֲבָר לָנוּ אֶל עֵבֶר הַיָּם וְיִקָּחֶהָ לָּנוּ וְיַשְׁמִעֵנוּ אֹתָהּ וְנַעֲשֶׂנָּה: כִּי קָרוֹב אֵלֶיךָ הַדָּבָר מְאֹד בְּפִיךָ וּבִלְבָבְךָ לַעֲשֹׂתוֹ: דברים.

וַיהוָה לְעוֹלָם יֵשֵׁב כּוֹנֵן לַמִּשְׁפָּט כִּסְאוֹ: וְהוּא יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק יָדִין לְאֻמִּים בְּמֵישָׁרִים: וִיהִי יְהוָה מִשְׂגָּב לַדָּךְ מִשְׂגָּב לְעִתּוֹת בַּצָּרָה: וְיִבְטְחוּ בְךָ יוֹדְעֵי שְׁמֶךָ כִּי לֹא עָזַבְתָּ דֹרְשֶׁיךָ יְהוָה: זַמְּרוּ לַיהוָה יֹשֵׁב צִיּוֹן הַגִּידוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו: כִּי דֹרֵשׁ דָּמִים אוֹתָם זָכָר לֹא שָׁכַח צַעֲקַת (עניים) עֲנָוִים: תהלים.

וִיהִי יְהוָה מִשְׂגָּב לַדָּךְ מִשְׂגָּב לְעִתּוֹת בַּצָּרָה:

וַיֹּאמֶר יְהֹוָה רָאֹה רָאִיתִי אֶת עֳנִי עַמִּי אֲשֶׁר בְּמִצְרָיִם וְאֶת צַעֲקָתָם שָׁמַעְתִּי מִפְּנֵי נֹגְשָׂיו כִּי יָדַעְתִּי אֶת מַכְאֹבָיו: וָאֵרֵד לְהַצִּילוֹ מִיַּד מִצְרַיִם וּלְהַעֲלֹתוֹ מִן הָאָרֶץ הַהִוא אֶל אֶרֶץ טוֹבָה וּרְחָבָה אֶל אֶרֶץ זָבַת חָלָב וּדְבָשׁ אֶל מְקוֹם הַכְּנַעֲנִי וְהַחִתִּי וְהָאֱמֹרִי וְהַפְּרִזִּי וְהַחִוִּי וְהַיְבוּסִי: שמות.

כִּי יָדַעְתִּי אֶת מַכְאֹבָיו: 

חמאה.

מבחינת בריאות עולמית, יש לבדוק אם יש הבדל בין חלב של פרה מישראל לחלב של פרה מסין בבחינת החיידקים המיקרוביוטים.. ואם יש הבדל מה השפעתו של חלב זה על התכנות למחלות..

יש הבדל של חסינות גוף האדם מבחינת מיקום האדם. גוף האדם מפתח לעתים נוגדנים או מזון ואורחות חיים שהם נוגדנים לתחלואי המקום בו הוא חי ומשכך יש מצב שבחלב של פרה מישראל יש חיידקים שמחלים בני אדם שלא מישראל.

צריכים לבדוק אם יש קשר בין יצוא החמאה מישראל למגפת הקורונה בבחינה הזאת.

אם יש יותר חולים באזורים מחוץ לאזור של ישראל שתנובה וטרה מכרו להם חמאה/זבת חלב ואם התפרצות המחלה היא ממקומות אלה.

צריך להבין שאת כל החמאה המיוצרת בישראל, חברות אלה מכרו מחוץ לישראל. זאת כמות משפיעה. זאת צריכה של מליוני בני אדם.

אם זה מקור המחלה, יהיה יותר קל לפתח חיסון.

וְהָיָה כִֽי יְבִֽיאֲךָ יְהֹוָה אֶל אֶרֶץ הַֽכְּנַֽעֲנִי וְהַֽחִתִּי וְהָֽאֱמֹרִי וְהַֽחִוִּי וְהַיְבוּסִי אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַֽאֲבֹתֶיךָ לָתֶת לָךְ אֶרֶץ זָבַת חָלָב וּדְבָשׁ וְעָֽבַדְתָּ אֶת הָֽעֲבֹדָה הַזֹּאת בַּחֹדֶשׁ הַזֶּֽה: שמות.

זבת החלב היא מברכות ישראל. מכירת החמאה משולה למכירת ברכת ישראל לעמי נכר.

“בעקבות מיעוט הנסיעות נרשמה ירידה משמעותית בנפגעים בתאונות דרכים. ברבעון הראשון של 2020 נרשמה ירידה של 26% במספר ההרוגים בתאונות הדרכים בכבישי ישראל ביחס לשנת 2019, ומספרן של תאונות הדרכים הקטלניות ירד ב-24% ביחס ל-2019. מניין התאונות הקטלניות בחודש מרץ 2020 הוא הנמוך ביותר בשלוש השנים האחרנות.” wikipedia.

“בשנת 2016 נהרגו בישראל 373 בני אדם בתאונות דרכים, עלייה של 4.7% לעומת השנה הקודמת. ב-2016 תאונות דרכים היו הגורם ל-0.85% ממקרי המוות בישראל, אשר מתפלגים בקירוב כך: כ-1% ממקרי המוות של גברים וכ-0.5% ממקרי המוות של נשים.” wikipedia.

“בשנת 2009, בה נהרגו 370 בני אדם.” wikipedia.

זאת אומרת כ- 90 הרוגים  ברבעון.

עד השמונה עשר לחודש בחודש האביב- הרוגים במגפה- 103.

בערך פחות הרוגים בתאונות דרכים- כ- 20.

בערך פחות הרוגים במלחמה בקייץ כ- 74.

בשורה התחתונה, אם תקראו את המבוא לאתרי עת השלום, וככה תקראו את דבר לימודי בתורה, תאזינו לתוכניות הרדיו שלי, תקראו את דברי בענייני כלכלה, או מלחמה ושלום, ועוד.. יהיה ברור לך שהיותי פה אינה קשורה לזמנים או לימים שדברתי עמכם כשבקרתי במקומותיכם. ברור לכל שהעת שהייתם נוכחים בחיי היתה עת שביקרתי במקומותיכם..  

אתה יודע..

אתם לא יכולים לאמר לי שאתם רואים את עצמכם באתרי עת השלום..

ותדע לך ששרית הורידה במשקל,

לא שרית אמא של וגם לא שרית הבת של…

שרית , אתה יודע…

ומאוד נחמדה הבלונדינית של  MANO VINO.. לא ההיא של הקיבוצניק..

שחורדינית אתה יודע..

תדע לך..

ומשכך אין כל טעם שתציעו לי חברות. 

וזה בסדר, אני יודעת, לא חשבתם להציע.

לא רציתי שתציעו.

מה לי ולכם.. לא היה את זה ביננו.

כך שלא צריך לדבר על זה שלא קרה.

שלא היה.

.

תוכנית חג הפסח בשנת שבעים ושתיים:

רדיו זמן השלום- חג העצים בשנת השבעים לקוממיות העם היהודי בארצו.

.

יפה לראות בן מביא לאימו צלחת אוכל מארוחת החג שבשנה זאת אימו לא תוכל לשבת בשולחן החג עם בנה.

וככה הבן עם המסכה צעד מהר מהר לפני ארוחת החג.

.

הערכת מצב.

השידור במוסרות הוא שידור מלחמה. זאת המוסיקה הנשמעת להמונים המייצר רגש משותף שיוצר אחידות של רגש  של ההמונים, כולנו יהודים גם העשיר וגם העני. גם הדוס גם החילוני גם הצ’חצ’ח וגם הווז ווז.. גם הפרסי וגם האנגלי. גם האמריקאי וגם הרוסי. יש לנו אויב משותף. חסרון רעש הטילים יוצר את החרדה.  כמו מלחמת המפרץ, ללא האיום העיראקי.

ואתם יודעים, בסוף הסרט נודע שלסדאם לא היה כימי..

נראה שבסרט הזה התסריטאי של השידור הצליח לייצר את אותו מצב פסיכולוגי של של ההמונים כמו במלחמת המפרץ כשהוא חוסך בהוצאות ומוריד את סדאם מהסרט..

יש איום כימי ללא עריץ מאיים, או דיקטטור משוגע..

מסקנה:

אפשר להגיע לאותה הלימה המונית ללא הצורך במלחמה חומרית.

ושיהיה ברור- אני משבט הלוי.

.

יש ריח של אביב והמסכה היא חסם לריח פריחת האביב בשנה זאת.

אני לא רוצה לחשוב על כך במובן של  FOR EVER AUTUMN..

המילה סתיו באנגלית היא כמו המילה אטום.

.

את השידור הזה אתם צריכים לראות רק דרך המוסרות שאתם משלמים את שכרם מכספי המיסים. דרך מוסרות המדינה. כל אדם משלם מס. גם התייר שבא לבקר בארץ משלם מס, כשהוא קונה טבק בפיצוציא הקרובה למלון. וכך גם הגר וגם העובד הזר.

כדי שלא תהיה הלימה שמשנה צורה.

כמובן שכל איש הישר בעיניו יעשה.

גם אשה הישר בעיניה תעשה.

ואני אומרת לך,

אם איל גולן היה קורא לי,

לא הייתי באה.

.

וכעת נדבר על כלכלה… דקה קלה על כלכלה:

.

נקודה למחשבה:

משבר 2008 היה משבר פיננסי עולמי ולא תעשייתי.

המשבר של אחרי המגפה הוא משבר תעשייתי עולמי.

בגלל שבמשבר פיננסי של מצב גאות, אין קשר ישיר בין פעילות החברה התעשייתית הנסחרת בבורסה לבין הסחר בה בבורסה, משבר פיננסי ללא משבר תעשייתי  הוא לא משבר שקשה לעלות ממנו חזרה וגם מייצר הגבהה של חלק מהעולים ממנו.

התעשיות היצרניות הן אלה שמזינות את שוק ההון .

ברור שתהיה ירידה מתמשכת במחזורי פעילות תעשייתית מסחרית.

זאת אומרת שבגלל שהמשבר הזה הוא משבר תעשייתי שלירידות שבו תהיה השפעה מכרעת על המחזורים בבורסה ובבנקים,  יש ההתכנות גם למשבר פיננסי אפילו יותר קשה ממשבר 2008.

.

** נקודת קצה הירידה לא תקבע בתום המגפה. כרגע השוק מושבת, זה לא זמן למדוד ירידה, הירידה בפעילות הכלכלית הנכונה למדידה היא רק לאחר המגפה, לא ניתן לדעת כרגע מתי תעצר הירידה בפעילות הכלכלית וכמה תהיה הירידה בפעילות הכלכלית לאחר המגפה.

.

יהיו הרבה אנשים שיהיה להם פחות כסף לקנות.

כדי שחברות ימכרו כמו שמכרו לפני המגפה צריך לדאוג שהצרכנים יקנו אחרי המגפה כמו שקנו לפני המגפה ואף למעלה מכך וזאת אם רוצים להראות גידול במכירות בסוף הישיבה.

.

נקודה למחשבה- יש הרבה כסף בבנקים בשווייץ, בקיימן וכו’.. לרוב ריווחי יתר של אנשי עסקים שלא הגיעו לעובדים כשכר פחות נמוך ולא הגיעו  לקופות האוצר ושלא משמש לצריכה.

ברור לכל שאם הכסף הזה היה אצל עניים, הם היו קונים , הם היו מגדילים את הצריכה את מחזורי המכירה, מחזורי פעילות כספית.. בכל התחומים.

כסף ששוכב בבנק זה כמו במשל האדים שעולים השמימה ולא מורידים מטר ארצה..

תראה,

ידוע לכל שלעומת העם השבדי החוזק הכלכלי של משק הבית בישראל הוא כזה שלא רק משתכרי שכר מינימום חיים עם הראש מעל המים. לעם בישראל אין את השומנים בבנק במשמעות של אם משכורת אחת או שתיים לא נכנסת הם יוכלו להסתדר כמו שאומרים. רוב העובדים בישראל חיים על המינוס כמו שאומרים… בעת פיטורין יהיו הרבה אנשים שלא יוכלו לשלם שכר דירה או משכנתא החל מהחודש הראשון או השני שלא יקבלו שכר.

.

.

שכר.

.

אומרים שצרת רבים חצי נחמה,

תראה, בעת הזאת שגם לכם הורעלו כל בארות הנחמה, יש לי חצי נחמה.

האדם שאמר זאת צדק. אני מודה.

.

תראה אם המשק יקרוס ומחירי הדירות ומחירי שכירות הדירות ירדו בתשעים אחוז, זה יהיה טוב בשבילי.

הרע של משקיע הנדל”ן בישראל, גם של המשקיע מצרפת וגם של המשקיע מארצות הברית וגם של המשקיע מהארץ הזאת שמשכיר דירה קטנה  בשכונה בה אני גרה ב- 5500 ש’ (יותר ממשכורת מינימום), זה טוב לי ולאנשים כמוני.

משקיע הנדל”ן הוא אויב של אנשים כמוני.

אתה לא יכול לדרוש שאתפלל  שיהיה טוב לאויבי.

.

ובשורה התחתונה,

העיקר הבריאות. נשרף  הכסף, נפל העסק, וגם אם אבדת את הבית- כפרת עוונות. כסף בא והולך, העיקר הבריאות שלנו, של הנשים שלכם, של הבעלים שלכם של האמהות שלנו של הסבתות שלכם, ושל הילדים שלכם ואם הבנק יעקל לך את הבית ואת העסק ואם העסק יפול, כפרת עוונות. העיקר הבריאות..

זה מה אני אומרת.

העיקר הבריאות.

.

לפני המגפה צבא ההומואים של אביב כוכבי התגרה בחמאס ובחיזבאללה דרך סוריא.

ללא המגפה ברור לכולנו מנסיון של עיתות קודמות לזאת שהיתה התכנות גדולה למלחמה.

למגפה זאת יש את מצב המלחמה מבחינת המשק ומבינת שהילדים והאמהות בבית.

ברור לכל שלא נכון לעשירי המלחמה לנסות לפתוח במלחמה לאחר המגפה.

החמאס וחיזבאללה הוכיחו עמידות לאורך זמן גם בפעולות כתישה.

במלחמת צוק איתן חמאס עמד איתן במשך 50 יום והמלחמה לא נסתיימה בהכרעת הצבא את החמאס.

אותו הדבר עם החיזבאללה בעת מלחמת לבנון השנית.

בשני המקרים הפגיעה בעורף מבחינת הרוגים בעורף היתה גדולה ממלחמות קודמות להם וכמובן השבתת המשק.

התעשיא בישראל לא תוכל לעמוד איתן במלחמה לאחר המגפה במצב מלחמה .

חשוב שתדעו.

החמאס וחיזבאללה יודעים זאת ומבחינה כלכלית להם אין מה להפסיד.

עזרה מישראל לרשות הפלסטינאית כמו-, מזון תרופות עבודה פרנסה, תדכא את הרצון למלחמה מצד הפלסטינאים.

לגבי לבנון- חיזבאללה- סוריא.

רק הצעת שלום תוכל לעזור.

שלום יפחית את הנזק הכלכלי לאחר המגפה. לזוכרים את ימי רבין מבחינת שלום וכלכלה ברור הדבר ש”השלום נותן פתח לכלכלה מתקדמת”  יצחק רבין.

ההבדל ביננו לבין החבר’ה של בנט ומוטי אלון הוא-

שאנחנו רוצים PROGRESIVE  והם רוצים REGRESIVE על כל מה שמשתמע מכך.

המדינה הוציאה את עובדי המדינה לחופשה בתשלום. צריך לבדוק אם גם עובדי קבלן כח האדם שתנאיהם במוסדות המדינה הושוו לאלה שלא עובדים דרך קבלן כח אדם, מקבלים חופשה בתשלום. ואם מקבלים חופשה בתשלום האם הדבר נעשה דרך קבלן כח האדם שגם “גוזר קופון” מהתשלום לעובדי הקבלן בעת החופשה.

מגוכך הדבר לשלם לקבלן כח האדם בעת שעובדי הקבלן מקבלים חופשה בתשלום מהמדינה. זה גם כסף שיוצא מקופת האוצר לסוחר העבדים ומקטין את היכולת לעזור לעוד בני אדם שפוטרו או מקצר את הזמן שניתן לסייע אם לא היו מעבירים כספים לקבלן כח האדם שמאונן בכיסא המנהלים ומקבל כסף בעבור עבדיו.

אני טוענת שיהיה נכון שכל עובדי הקבלן שפוטרו יוחזרו לעבודה כעובדים ישירים ולא דרך הקבלן, גם במוסדות מדינה וגם בבעלות פרטית. מעסיקים יכולים לעשות זאת מרצונם ולא “להנות מן ההפקר” של עם ישראל והגר התושב עימנו.

אם קבלן כח האדם מקבל מס מעובדיו עליו חלה החובה לדאוג לפרנסתם באין עבודה. אם שחרר אותם בעת שאין עבודה על היהודים חלה החובה לנצל את המגפה כדי לפדות את ישראל משוביהם סוחרי העבדים שמקבלים שכר בעבור עבדיהם שהם שהם סחורה שהם סוחרים בהם , שהם משכירים אותם לבעלי עסקים.

עובדי קבלן.

צריך לחשוב על האנשים שהגיעו לארץ בגנבה, העובדים הזרים הלא חוקיים שהתגנבו לארץ, שפרצו את הגבולות ונכנסו לארץ ללא אישור, ואלה שלמרות שנגמרה להם הויזה נשארו בארץ במעשה מרמה, וגם על הזונות שהוכנסו בגנבה לארץ (בדיוק כמו שאדם מתפלח להופעה מבלי לשלם כרטיס כניסה).

האנשים האלה לא יבואו לקבל טיפול אם חלו ולא רשומים כחולים אם חלו.

אלה אנשים שיכולים להמשיך להדביק בני אדם ולהרוס את תהליך הריפוי ודיכוי המגפה.

על המעסיקים שנהנים משרותיהם חלה החובה לדווח על עובדיהם הלא חוקיים.

ברור לכולנו שאם העובדים הזרים יגורשו מישראל, המדינה תשלם פחות שכר אבטלה לאחר המגפה. יהיו יותר מקומות עבודה מוצעים במשק אם העובדים הזרים יגורשו מישראל.

תראה אני לא דואגת לחברה שלנו, החברה שלנו יקבלו שכר.

לשר האוצר יהיה פחות כסף לתת לבעלי עסקים מענק.

יש התכנות שהמשבר אחרי המגפה יהיה משבר ארוך שתהיה כמות גדולה של מובטלים לאחר מכן. מדובר בהרבה מאוד כסף שיופנה לצורכי שכר אבטלה.

שר האוצר צריך לחשוב לפני שהוא מרוקן את הקופה במענקים לטייקונים.

ברור ששר האוצר מחוייב לשלם למובטלים  לפני המענקים לבעלי עסקים.

יש כ 150 אלף משרות של עובדים זרים שאם יהודים וגרי צדק יאיישו את המשרות, שר האוצר יוציא פחות כסף מקופת האוצר בעבור שכר אבטלה.

שר האוצר יהיה נכה לעזור לבעלי עסקים.

ובכל מקרה הוא היה מוציא את הכסף מקופת האוצר לעזור לבעלי העסקים.

במצב כזה אין לו כסף לעזור להם. העם לא מחוייב להם. אז אין בעיה לעם.

צריך גם לחשוב על הצריכה.

העובדים הזרים לא צורכים בארץ. את רוב הכסף הם שולחים למשפחה שלהם בחוץ לארץ. במצב כזה גם תהיה ירידה בצריכה, ירידה ביצור, ועוד גל של שכירים שיפוטרו ושר האוצר יצטרך לתת להם שכר אבטלה.

כמובן שהרבה צעירים יחזרו לבית ההורים. ומשכך ירידה במחירי שכירות הדירה. כמובן שגם ירידה בביקוש משכנתאות בקניית דירות שיוריד את מחירי הדירות.

כך שיש מצב שיהיה קשה קצת , אך יש התכנות שהמשבר הזה יהיה משבר מתקן.

בעת שיש אבטלה לצד העסקת עובדים זרים היהודי לא אשם שאין לו עבודה, אתה מחוייב להבטיח פרנסה ליהודים מובטלים בעת כזאת. אפילו שאין להם חצי שנה עבודה לצורך קבלת שכר אבטלה. לא יתכן שתביא עובדים זרים זולים שיתפשו את מקומות העבודה וליהודי שחזר לארץ הזאת לאחר אלפיים שנות גלות, לא פרנסה מסיבה זאת. תעסיק את העובד הזר אין בעיה. אך אם יש 150 אלף עובדים זרים (חוקים ולא חוקים)אתה מחוייב לתת שכר אבטלה ל 150 אלף אזרחי ישראל  שאינם מוצאים עבודה בישראל ואין להם ותק של  שישה חודשי עבודה. למי שיש שישה חודשי עבודה אתה מחויב לתת ללא כל קשר.

אני מציעה לנהל את המשבר הכלכלי בישראל כמו שניהל יוסף בארץ מצרים:

וַיְלַקֵּט יוֹסֵף אֶת כָּל הַכֶּסֶף הַנִּמְצָא בְאֶרֶץ מִצְרַיִם וּבְאֶרֶץ כְּנַעַן בַּשֶּׁבֶר אֲשֶׁר הֵם שֹׁבְרִים וַיָּבֵא יוֹסֵף אֶת הַכֶּסֶף בֵּיתָה פַרְעֹה: וַיִּתֹּם הַכֶּסֶף מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם וּמֵאֶרֶץ כְּנַעַן וַיָּבֹאוּ כָל מִצְרַיִם אֶל יוֹסֵף לֵאמֹר הָבָה לָּנוּ לֶחֶם וְלָמָּה נָמוּת נֶגְדֶּךָ כִּי אָפֵס כָּסֶף: וַיֹּאמֶר יוֹסֵף הָבוּ מִקְנֵיכֶם וְאֶתְּנָה לָכֶם בְּמִקְנֵיכֶם אִם אָפֵס כָּסֶף: וַיָּבִיאוּ אֶת מִקְנֵיהֶם אֶל יוֹסֵף וַיִּתֵּן לָהֶם יוֹסֵף לֶחֶם בַּסּוּסִים וּבְמִקְנֵה הַצֹּאן וּבְמִקְנֵה הַבָּקָר וּבַחֲמֹרִים וַיְנַהֲלֵם בַּלֶּחֶם בְּכָל מִקְנֵהֶם בַּשָּׁנָה הַהִוא: וַתִּתֹּם הַשָּׁנָה הַהִוא וַיָּבֹאוּ אֵלָיו בַּשָּׁנָה הַשֵּׁנִית וַיֹּאמְרוּ לוֹ לֹא נְכַחֵד מֵאֲדֹנִי כִּי אִם תַּם הַכֶּסֶף וּמִקְנֵה הַבְּהֵמָה אֶל אֲדֹנִי לֹא נִשְׁאַר לִפְנֵי אֲדֹנִי בִּלְתִּי אִם גְּוִיָּתֵנוּ וְאַדְמָתֵנוּ: לָמָּה נָמוּת לְעֵינֶיךָ גַּם אֲנַחְנוּ גַּם אַדְמָתֵנוּ קְנֵה אֹתָנוּ וְאֶת אַדְמָתֵנוּ בַּלָּחֶם וְנִהְיֶה אֲנַחְנוּ וְאַדְמָתֵנוּ עֲבָדִים לְפַרְעֹה וְתֶן זֶרַע וְנִחְיֶה וְלֹא נָמוּת וְהָאֲדָמָה לֹא תֵשָׁם: וַיִּקֶן יוֹסֵף אֶת כָּל אַדְמַת מִצְרַיִם לְפַרְעֹה כִּי מָכְרוּ מִצְרַיִם אִישׁ שָׂדֵהוּ כִּי חָזַק עֲלֵהֶם הָרָעָב וַתְּהִי הָאָרֶץ לְפַרְעֹה: וְאֶת הָעָם הֶעֱבִיר אֹתוֹ לֶעָרִים מִקְצֵה גְבוּל מִצְרַיִם וְעַד קָצֵהוּ: רַק אַדְמַת הַכֹּהֲנִים לֹא קָנָה כִּי חֹק לַכֹּהֲנִים מֵאֵת פַּרְעֹה וְאָכְלוּ אֶת חֻקָּם אֲשֶׁר נָתַן לָהֶם פַּרְעֹה עַל כֵּן לֹא מָכְרוּ אֶת אַדְמָתָם: וַיֹּאמֶר יוֹסֵף אֶל הָעָם הֵן קָנִיתִי אֶתְכֶם הַיּוֹם וְאֶת אַדְמַתְכֶם לְפַרְעֹה הֵא לָכֶם זֶרַע וּזְרַעְתֶּם אֶת הָאֲדָמָה: וְהָיָה בַּתְּבוּאֹת וּנְתַתֶּם חֲמִישִׁית לְפַרְעֹה וְאַרְבַּע הַיָּדֹת יִהְיֶה לָכֶם לְזֶרַע הַשָּׂדֶה וּלְאָכְלְכֶם וְלַאֲשֶׁר בְּבָתֵּיכֶם וְלֶאֱכֹל לְטַפְּכֶם: וַיֹּאמְרוּ הֶחֱיִתָנוּ נִמְצָא חֵן בְּעֵינֵי אֲדֹנִי וְהָיִינוּ עֲבָדִים לְפַרְעֹה: וַיָּשֶׂם אֹתָהּ יוֹסֵף לְחֹק עַד הַיּוֹם הַזֶּה עַל אַדְמַת מִצְרַיִם לְפַרְעֹה לַחֹמֶשׁ רַק אַדְמַת הַכֹּהֲנִים לְבַדָּם לֹא הָיְתָה לְפַרְעֹה: בראשית.

אם מפעלי ים המלח יקלעו לקשיים ויבקשו סיוע מהמדינה, הסיוע למפעלים, שימשיכו להתקיים צריך להיות בתמורה למפעל, משמע להחזיר את מפעלי ים המלח כקניין של המדינה/העם.

עסקים שהופרטו, לא יכולים לקבל סיוע ולהשאר בבעלות הקונים. סיוע בתמורה למפעל. אתה מסייע למפעל ולעובדיו להמשיך להתפרנס ממנו, את המפעל אתה קונה מהבעלים.

תראה,

אחרי שהמדינה מכרה את התעשיא הצבאית, ברור שהסיוע שיתבקש אם יתבקש צריך להיות בתמורה להחזרת התעשיא הצבאית לקניין העם/המדינה.

לא יתכן שהכסף שהתקבל מהבעלים החדשים של התעשיא הצבאית ישמש לסייע לבעלים החדשים  של התעשיא  הצבאית.

אם הבעלים של התעשיא הצבאית רוצה להשאיר את העסק בבעולותו שישתמש בשומנים שלו או שיקח הלוואה מהבנק.

קניית מפעלי הבעלים שלא יעמדו בלחצי המשבר תהיה לטובת העובדים, שימשיכו להתפרנס מהמפעל לא שהבעלים ימשיך להתפרנס מהמפעל.

מה אני אומרת לבעלים של התעשיא הצבאית ודומיו,

יש מצב שיש לך יכולת לגרום לשר האוצר לחתום לך על סיוע, יש מצב שאתה יודע על המאהבת שהוא מחזיק מהצד ותאיים עליו..

אל תעשה זאת.

אם תשתמש בכח כזה או בשוחד, אתה תחשוף עצמך כאויב ישראל שאסור שיחזיק בכל סוג תעשיא בישראל.

בשורה התחתונה,

אם לבורוביץ’ יש בעיה, שיבקש משקדי ה- BEACH BOY שלו  שיחזיר לו  את שכר הבכירים שהוא נתן לו:

אם לעידן עש בעיה שיבקש מניר גלעד את הכסף שהוא נתן לו בחזרה-

הקולות של פיראוס מזכירים את חיפה…

ואם להמבורגר יש בעיה שיעמיד את ציורי הברושים שקנה מאשתו של אולמרט…

הרכבת הקלה.

עבריינים קלאסים.

אם למפעלים הקיבוציים יש בעיה- תקחו מהכסף שחילקתם לחברי המשק…

אני מאוד מקווה שכל החברות הגדולות והענקיות במשק הפועלים בארץ ישראל  יפסידו את כל הכסף שהם הרוויחו משנת 2014 לפי הספורות הנוצריות ועד עצם היום הזה. אני מקווה שלאנשים האלה לא ישאר כסף לשלם לפועלי האוון/ לאשרים ולאשרות/לקדשים ולקדשות שלהם.

עם ישראל נבחר להיות עבד של בורא עולם ולא עבד של אדם.

.

כִּי לִי בְנֵֽי יִשְׂרָאֵל עֲבָדִים עֲבָדַי הֵם אֲשֶׁר הוֹצֵאתִי אוֹתָם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם אֲנִי יְהוָֹה אֱלֹֽהֵיכֶֽם: ויקרא.

ומה אני אומרת ומה אני דורשת –

שהבעלים של חברת מודיעין אזרחי יוציא את מגן הדוד מהמדים של העבדים שלו.

ויפה שעה אחת קודם.

כמובן שאני מתפללת שהיד של השולטים על חברות הביטוח והאנשים שיש להם אישור חתימה תכרת אם ינסו לתת סיוע לטייקונים מכספי החוסכים לימי זקנה שחקקי אוון הפקירו את הכספים האלה בידיהם.

בעת כזאת הם נותנים להם כסף כדי שיקנו את החברות שקרסו בעת הזאת. כך הטייקונים שההון של ישראל הופקר בידיהם משתמשים בו כדי להגדיל נתח שוק.

ובשורה התחתונה,

העיקר הבריאות. נשרף  הכסף, נפל העסק, וגם אם אבדת את הבית- כפרת עוונות. כסף בא והולך, העיקר הבריאות שלנו, של הנשים שלכם, של הבעלים שלכם של האמהות שלנו של הסבתות שלכם, ושל הילדים שלכם ואם הבנק יעקל לך את הבית ואת העסק ואם העסק יפול, כפרת עוונות. העיקר הבריאות..

זה מה אני אומרת.

העיקר הבריאות.

.

אומרים שצרת רבים חצי נחמה,

תראה, בעת הזאת שגם לכם הורעלו כל בארות הנחמה, יש לי חצי נחמה.

האדם שאמר זאת צדק. אני מודה.

.

תראה אם המשק יקרוס ומחירי הדירות ומחירי שכירות הדירות ירדו בתשעים אחוז, זה יהיה טוב בשבילי.

הרע של משקיע הנדל”ן בישראל, גם של המשקיע מצרפת וגם של המשקיע מארצות הברית וגם של המשקיע מהארץ הזאת שמשכיר דירה קטנה  בשכונה בה אני גרה ב- 5500 ש’ (יותר ממשכורת מינימום), זה טוב לי ולאנשים כמוני.

משקיע הנדל”ן הוא אויב של אנשים כמוני.

אתה לא יכול לדרוש שאתפלל  שיהיה טוב לאויבי.

וְאִישׁ כִּֽי יַקְרִיב זֶֽבַח שְׁלָמִים לַֽיהֹוָה לְפַלֵּא נֶדֶר אוֹ לִנְדָבָה בַּבָּקָר אוֹ בַצֹּאן תָּמִים יִֽהְיֶה לְרָצוֹן כָּל מוּם לֹא יִֽהְיֶה בּֽוֹ:  עַוֶּרֶת אוֹ שָׁבוּר אֽוֹ חָרוּץ אֽוֹ יַבֶּלֶת אוֹ גָרָב אוֹ יַלֶּפֶת לֹֽא תַקְרִיבוּ אֵלֶּה לַֽיהוָֹה וְאִשֶּׁה לֹֽא תִתְּנוּ מֵהֶם עַל הַמִּזְבֵּחַ לַֽיהוָֹֽה: ויקרא.

כָּל מוּם לֹא יִֽהְיֶה בּֽוֹ:

אתה לא יכול להקריב את הנכים.

ובני אדם שיש להם יבלת, יכולים לשמוח. חשוב שתדע שלאימי יש יבלת ברגל. וצלקת ביד. ולי יש את החריץ והצלקת מהמוקש בצבא.

אתה לא יכול להקריב אותי ואת אימי בקורבנות של פסח הקרוב.

וַאֲמַרְתֶּם הִנֵּה מַתְּלָאָה וְהִפַּחְתֶּם אוֹתוֹ אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת וַהֲבֵאתֶם גָּזוּל וְאֶת הַפִּסֵּחַ וְאֶת הַחוֹלֶה וַהֲבֵאתֶם אֶת הַמִּנְחָה הַאֶרְצֶה אוֹתָהּ מִיֶּדְכֶם אָמַר יְהוָה: מלאכי.

כל החולים בקורונה בפסח הזה לא יכולים להיות מוקרבים.

שאתה מקריה מה שאתה לא צריך או שלא משרת אותך או מניב לך רווחים, זאת לא הקרבה.

עוד נקודה למחשבה,

בעת פתיחת קסם, אז גם השפה היא כלי כישופים של הקוסמים האלה.

בשפה המדוברת בישראל משתכרי השכר הנמוך הם משתכרי שכר מינימום. מינמום שעתי ומינימום חודשי.

אתה לא יכול להקריב אנשים עם מום.

אני יכולה להסכים ששכר מינמום הוא מום מבחינת מוגבלות האדם לקנות ככה וככה או לתת לילדיו ככה וככה… שכר המינימום הוא שכר שמנכה את האדם וילדיו להיות. הוא מום שמונע היות אדם וילדיו.

יש אנשים ששמחים שיש להם מום.

אמהות שלא היה לילדהם מום, נהגו לגרוב להם גרבים גם עם סנדלים, כי לא מקריבים בהמה עם גרב.

האם שבאה מארופה לא חשבה שבנה בהמה, אך היא ידעה שיש בני אדם שרואים בנה כבהמה.

ניכר הדבר שהמדינות החזקות נפגעו יותר ממגפת הקורונה, מדינות מאופיינות סדר וניקיון ערים כולל מערכות ביוב מתקדמות יותר, מדינות עם פחות צפיפות בערים , נפגעו יותר.

המשל הנכון הוא פלסטין וישראל. למרות שפלסטין וישראל יושבות באותו מגרש הפגיעה בישראל חזקה יותר.

יש הגיון לחשוב שגם בגלל שלפלסטין יש פחות קשר עם העמים מבחינת תיירות. לישראל יש יותר קשר עם סין, שידוע שתיירים מסין הדביקו בני אדם במדינות שהם בקרו בהם. סביר לחשוב שתושבים ממדינות עניות פחות נוסעים לחוץ לארץ ולכן לא היתה את ההדבקה גם מתושבים חוזרים מחוץ לארץ למדינות עניות.

מ- WIKIPEDIA.


https://he.wikipedia.org/wiki/התפרצות_נגיף_הקורונה_בשטחי_הרשות_הפלסטינית
.
https://he.wikipedia.org/wiki/התפרצות_נגיף_הקורונה_בישראל.

כולנו יודעים שהיו אותות מלחמה לפני שפרצה המגפה. והמגפה דכאה את היכולת להקים מלחמה. כך שבכל מקרה המשק היה מושבת בעת מלחמה, והילדים והעובדים היו נשארים בבית.

גם במקרה מלחמה וגם במקרה המגפה  החיל שעובד בחופש מהצבא, לא יכול לעבוד, ויש מצב שגם במקרה המגפה החיל לא יוכל לשלם את חשבון הטלפון ואלוביץ’ ודרהי ינתקו לו את הטלפון, במקרה המגפה אם החיל שתתקשר לבנה ובנה לא יענה, אם החיל לא תהיה מודאגת כמו שהיא דאגה בעת צוק איתן שבנה לא ענה לטלפון.  

בסין המגפה נמשכת כ- ארבעה חודשים, כך שאפשר לאמוד את משך הסגר. עם הסתייגות, רק בורא עולם יודע מתי תגמר המגפה.

מ- WIKIPEDIA.

אגב ,

לעובדים הסודנים יותר בטוח בסודאן.

לסודנים לא נכון לתת אישור כניסה לסודנים העובדים בישראל.

צריך לבדוק מה קורה עם העובדים הזרים והפליטים שפוטרו.

האם ביטוח לאומי משלם גם להם בעבור אבטלה.

האם קבלן כח האדם ששכר להם בית ממשיך לשלם את שכירות הדירה.

ואם ביטוח לאומי לא משלם להם אבטלה האם קבלן כח האדם שגובה מהם מס כל חודש מבטיח להם שכר במקרה זה.

במקרה זה, אין הבדל בין עשירים לעניים:

חיידקי הקורונה לא מבדילים בין העשיר לעני.

ואמריקה לא יכולה להיות מקלט לעשירים…

תראה,

במלחמת המפרץ היה איום כימיקאלי על ישראל שהוא כמעט כמו מתקפת הקורונה, ההבדל בין הקורונה לאיום הכימי מעיראק הוא, שבעת הזאת לעשירים עם האזרחיות הכפולות אין טעם לברוח לאמריקה…

אם משפחת זילברשטיין רוצה לעשות מה שעשתה במלחמת המפרץ, נראה לי שסודאן היא מדינה בטוחה בשבילכם.

.

אני טוענת שחברות הנסיעות התיירות והמלונות לא מחשבים את ההפסדים של היום של אחרי המגפה, ברור לך שאחרי המגפה העובדים יחזרו לעבודה והילדים לבית הספר, לא יהיה חופש גדול, לא תהיה חופשה שנתית הקייץ.. התיירים מצרפת, לא יגיעו הקייץ, זאת בעיה גם לעסקי התיירות כמו המסעדות בחוף הים ומשכירי הכיסאות בחוף הים.  הברכות יהיו ריקות הקייץ..

יש הרבה תעשיות נשענות תיירות, גם מזון.. גם הכלור לברכה..

לגבי התעשיות הצבאיות,

באין מלחמה בעת הזאת, גם אין צורך לחדש מלאים כמו שאומרים… לנוכח הצורך לשקם הריסות ולחזור למסלול חיים תקין, יהיה קשה לייצר מלחמה לפחות שנה, כך שתעשיות הנשק יפסידו הרבה כסף ויאלצו לצמצם פעילות כולל פיטורי עובדים ברחבי העולם ויש הרבה תעשיות נתמכות (לא רק מקבלי השוחד) תעשיות נשק שלא יקבלו הזמנות מתעשיות הנשק..

שיהיה ברור לאנשי העסקים שיהיה משבר חדש בפני עצמו לאחר המגפה..

כמובן שיהיו הרבה מפוטרים וצריכה נמוכה יותר בכל התחומים, ומשכך ירידות מחירים בכל חומרי הגלם, ויש כאלה שתקועים עם מלאים יקרים…

שאתה מחשב הערכות הפסדים ואובדן הזמנות/מכירות , תחשוב בכיוון הזה על היום שאחרי..

תחשוב גם בכיוון שגם אין הפקדות ממעסיקים לפנסיא בעבור העובדים בעת הזאת.. תחשוב גם על הסימפטום מהשורש הזה.

.

הַפְקֵד עָלָיו רָשָׁע וְשָׂטָן יַעֲמֹד עַל יְמִינוֹ:  בְּהִשָּׁפְטוֹ יֵצֵא רָשָׁע וּתְפִלָּתוֹ תִּהְיֶה לַחֲטָאָה:  יִהְיוּ יָמָיו מְעַטִּים פְּקֻדָּתוֹ יִקַּח אַחֵר: יִהְיוּ בָנָיו יְתוֹמִים וְאִשְׁתּוֹ אַלְמָנָה:  וְנוֹעַ יָנוּעוּ בָנָיו וְשִׁאֵלוּ וְדָרְשׁוּ מֵחָרְבוֹתֵיהֶם:  יְנַקֵּשׁ נוֹשֶׁה לְכָל אֲשֶׁר לוֹ וְיָבֹזּוּ זָרִים יְגִיעוֹ:  אַל יְהִי לוֹ מֹשֵׁךְ חָסֶד וְאַל יְהִי חוֹנֵן לִיתוֹמָיו: תהלים.

שאומרים את המשפט הזה על אויבי ישראל, מברכים את ישראל.

מבחינתי קבלן כח אדם שלוקח חלק משכרו של העובד ושמציב שומר בקופת חולים שהשומר כל בוקר בא לקופת חולים ולא למשרדי קבלן כח האדם שהשם של קבלן כח האדם על תלוש המשכורת שהשומר מקבל מהמזכירה בקופת חולים הוא הקשר של השומר עם משלם שכרו-

הוא אויב ישראל.

חיל משוחרר עובד לעתים בתחנת הדלק של דור אלון דרך קבלן כח אדם כדי לקבל את מענק השחרור מהצבא.

צריך לחשוב מדוע עבודה אצל דור אלון הטייקונים נחשבת עבודה מועדפת לצורך קבלת מענק שחרור.

ותחשבו שהכסף של מענק השחרור הוא מכספי מיסים, גם מהמיסים ששלמו אביו ואמו של החיל.

.

תראה, אני ישבתי בחוף ובשולחן לידי ישבו זוג.

אשה שאביה מולידה ממוצא גלות מזרחי ובעלה האשכנזי ודיברנו.

בסוף השיחה אמרה לי האשה כך:

אשכנזים טובים יותר ובעלה אמר שאשכנזים יודעים לדרוש.

מה אמרה האשה-

האשה אמרה שאבא שלה ואח שלה ודוד שלה ובן אח שלה- טובים פחות.

בכל מקרה שהאשה אמרה שאשכנזים טובים יותר ממזרחים, היא אמרה שהיא ובעלה וילדה לא מעמנו.

וחשוב שתדעי שהמשפחה של בעלך חושבת שאשתו האשכנזית של אח של בעלך- יותר טובה ממך.

תראה,

לעתים הבנות האלה שהצטרפו לעם האשכנזי יותר אכזריות אלינו מהאשכנזים וזאת רק כדי להוכיח נאמנות לעם שהן הצטרפו אליו. אשכנזית מאב לא נדרשת להוכיח נאמנות לעמה.

אין נבואה של השיבותי לב בנות על אבות.

אשה יוצאת מבית אביה שהיא מתחתנת וילדיה אינם משך זרע לאביה.

.

מדינה שהמחוקקים שלה אישים השוכבים את זכר משכבי אשה לא יכולה להקרא מדינת ישראל.

צבא שחיליו אישים השוכבים את זכר משכבי אשה לא יכול להקרא צבא הגנה לישראל.

אישים השוכבים את זכר משכבי אשה וילדיהם לא יכולים לחגוג את חגי ישראל.

איש השוכב את זכר משכבי אשה לא יכול להיות רועה בישראל, לא יכול להיות מנהיג בישראל, לא יכול להיות מושל בישראל וכמובן שילדיו אינם חלק מישראל, ילדיו אינם יהודים ילדיו הם מזרע תועבה על פי דבר קדוש ישראל ויוצרו.

בורא עולם קדוש הוא ישראל ויוצרו.

הומו שיושב בשולחן סדר פסח הוא בוז ולעג לישראל.

הגיע הזמן שיגידו לצעירים שהביאו אותם למקום שהם מטילים ספק במינם, שידעו ללא ספק שאם הם לא יתגברו על יצריהם שלעיתים הם יצרים מהונדסים אם בדרך של חינוך ואם בדרך של עיצוב ואם בדרך של “כימיקלים”, הם יוצאים מישראל. אולי הדבר יגרום לצעיר מוטה, לא לעשות את הטעות הזאת. הטיית הנוער היא זאת שמפרה ומרבה את ציבור ההומואים בישראל.

מגפה נגד תועבה.

לא למדינה של הומואים בישראל.

הומו לא יעלה את ירושלים על ראש שמחתו.

להומו אין נחלה בישראל. הומו לא יקום ולא יהיה בישראל.

יש לכם זמן ישראל, לחשוב אי אנא אתם הולכים.

האנשים שמקיימים את התועבות האלה ומטים את ישראל לתועבות האלה – מרשיעים את ישראל.

לעיתים העושקים את ישראל מבקשים להצדיק את מעשיהם על ידי הרשעת ישראל גם במגרש הזה.

צומות וימי האבל על חורבן הבית יהפכו לימי שמחה לבית יהודה על פי נבואות ישראל.

יד נעלמה מבקשת לקיים את שמחת ההומואים בירושלים סמוך למועדים אלה.

קיום שמחת ההומואים בירושלים במועדים אלה למעשה מקיימות את רצון אויבי ישראל שליהודים לא תהיה את השמחה בירושלים.

לא ניתן להקים בית מקדש שלישי בעת שישראל מקיים את התועבות האלה בירושלים. עם ישראל שבוחר מפלגות עם נציגים הומואים לרעות את ישראל בכנסת ישראל נחשב חוטא.

ילדים לאב מזרע עשיו אינם יהודים, אינם ישראל.

אין דבר כזה עשיו יהודי.

אין דבר כזה כנען יהודי.

אויבנו המחופשים ליהודים,  לא יחגגו את חגינו.

הפצת שמועה היא לעיתים הטלת אשמה למרות הספק.

זאת אומרת שאדם בקבוצה של אנשים  מפיץ שמועה על אדם ללא הוכחה לדבריו וקבוצת האנשים  למרות שאין הוכחה ולמרות הספק בוחרת להאשים את האדם ולהחיל עליו את הדין למרות שיש ספק. וזה שהחברה שופטת ללא משפט. שחברה דוחה אדם מקרבה.

וזה ההפך מזיכוי אדם לנוכח הספק.

.

כֹּה אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת צוֹם הָרְבִיעִי וְצוֹם הַחֲמִישִׁי וְצוֹם הַשְּׁבִיעִי וְצוֹם הָעֲשִׂירִי יִהְיֶה לְבֵית יְהוּדָה לְשָׂשׂוֹן וּלְשִׂמְחָה וּלְמֹעֲדִים טוֹבִים וְהָאֱמֶת וְהַשָּׁלוֹם אֱהָבוּ: זכריה.

הָרְבִיעִי- פריצת חומות ירושלים.

הַחֲמִישִׁי- חורבן הבית.

הַשְּׁבִיעִי- כיפורים.

הָעֲשִׂירִי- צום חודש עשירי הקרוי צום עשירי בטבת- אבל על תרגום התורה.

אם צום חודש שביעי יהפוך לשמחה במובן שאינו יום של עינוי הנפש כמצווה עלינו. משמע שלא יהיה צורך בכיפורים. משמע עולם מתוקן שאין לו צורך לכפר על חטאים.

חזרה לגן עדן.

.