ילדים- משבר מתקן.

כֹּה אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת עֹד יֵשְׁבוּ זְקֵנִים וּזְקֵנוֹת בִּרְחֹבוֹת יְרוּשָׁלִָם וְאִישׁ מִשְׁעַנְתּוֹ בְּיָדוֹ מֵרֹב יָמִים:  וּרְחֹבוֹת הָעִיר יִמָּלְאוּ יְלָדִים וִילָדוֹת מְשַׂחֲקִים בִּרְחֹבֹתֶיהָ: זכריה.מחלון חדרי יש קולות ילדים מהרחוב גם בשעות הערב ולפנות ערב. השכנה אומרת שזה בגלל שההורים בבית. ראיתי נשים שלוקחות את הילד בשש בבוקר לגן. ראיתי הורים שלוקחים את הילדים מהגן כשחושך בחוץ… כשחושך בחוץ הילדים בבית. בעת הזאת הרבה הורים חוזרים הביתה בערב וגם בלילה. וברוב המשפחות שני ההורים עובדים משרה מלאה. לכן הילדים יותר בבית בעת הזאת, כי לא נכון לילדים לשחק בשכונה כשההורים לא בבית, צריך השגחה או קרבה לילדים במקרה ו.. לכן הילדים שקועים ב- FACEBOOK וצוקרברג דופק בוחטות… ה- FACEBOOK הוא לא הבעיה. שהילדים בבית, המחשב הוא שמעסיק אותם בעת שיעמום. יציאתכם לעבודה מרובת שעות שמה קולאר על ילדכם וכמו הכלב שמחכה שתחזור ותקח אותו להשתין גם הילד שלך מחכה שאמא שלו תחזור מהעבודה ואולי היא תיקח אותו לאכול בורגר במרכז שם נמצאים החברים שלו…

יכול להיות שהמשבר הזה יהיה גם מתקן לזה. אנשים חושבים בעת כזאת של עצרת ויותר קל לחשוב כשאין את הטילים מלבנון או מפלסטין שיסיחו את הדעת בעת העצרת.

הפתרון המוצע לשר הכלכלה:

אם תהיה אבטלה גדולה לאחר המגפה, אני מציעה הגבלת שעות עבודה לשבע שעות עבודה ביום עם איסור לעבוד יותר שעות.

וזאת כדי שיותר אנשים יעבדו ויזכו לשכר, הדבר יחלק נכון יותר את עוגת השכר בעת משבר כלכלי.

ואם המשבר יחריף כמו שאומרים, יש לחשוב על הגבלת שעות עבודה להורים, שכל משפחה תוכל לקבל עד 12 שעות עבודה ביום, זאת אומרת שהורה אחד יצטרך לעבוד רק חמש שעות ביום.

יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב: תהלים.

זאת אומרת שבעת הפעלת קוי ייצור מ- 6 בבוקר עד 8 בערב, בלילה, תלוי בעונה ובשעון קייץ חורף, זה יהיה בשתי משמרות עבודה  של שבע שעות כל אחת.  או משמרת אחת של 7 שעות והשנית של חמש שעות. אותו הדבר לגבי אוטובוסים. נהגים שכירים ינהגו עד שבע שעות ביום.

כדי לדאוג שאזרחים לא יופלו לרעה בהעדפת מעסיקים עובדים זרים, יש למנוע כל הקלה מעסקים המעסיקים עובדים זרים. והקלות לעסקים שלא מעסיקים עובדים זרים וזאת כדי שהמדינה תשלם כמה שפחות דמי אבטלה.

.