זנבות.

מבחינת השרשה ונטיעות, הדור של ילדי העולים ממדינות חבר העמים בשנות התשעים שנולדו בארץ להורים עולים , הוא דור מקביל לדורי.

גם לי כבת לעולים יש את הקשר המוסיקלי עם הארצות בהן גלו אבי ואימי.

את הקשר של הדור הראשון שנולד בארץ לעולי מדינות חבר העמים עם הארצות שהוריהם גלו בהן ניתן לראות. גם אלה שנולדו בארץ מדברים עדין את השפה הרוסית ושומעים מוסיקה ברוסית, האינטרנט ואפשרות שימור הקשר וגם בגלל השלום עם ארצות אלה, הוליד דור שנולד בארץ שחי בסוג של בועה גלותית שניתן להמשיל אותה לבועת עיירת הפיתוח של ה- 70′ וה 80′ ו”שכונות דרומיות..” מבחינת נבדלות של קבוצות בני אדם ביחס ל…

ניתן לראות סוג של אמריקניזציא בקרב הדור הראשון שיש שמייחסים לה השרשה… שזאת עדות לחיבור שלהם עם הארץ החדשה ונטישת דרך הגלות..

כניסת השירה האנגלית והשפה האנגלית לחייכם הולידה את השירה האנגלית ככלי לכם לבטא את רגשותיכם.

אתה חושב על חברה שלך בעת שמיעת שיר בשפה האנגלית , אתה שולח שיר אהבה לחברה באנגלית ובכך אתה גם מביע את אהבתך בשפה האנגלית.

התערות זאת עם השפה האנגלית הולידה את הצורך לדבר אליך בשפה האנגלית כדי שהלב שלך ישמע.

כדי שהלב שלך יבין.

וְנָתַתָּ לְעַבְדְּךָ לֵב שֹׁמֵעַ לִשְׁפֹּט אֶת עַמְּךָ לְהָבִין בֵּין טוֹב לְרָע כִּי מִי יוּכַל לִשְׁפֹּט אֶת עַמְּךָ הַכָּבֵד הַזֶּה: מלכים.

כשאדם עברי בוחר לעשות בשפה האנגלית הוא בוחר להיות זנב ולא ראש.

לצורך העניין זה לא משנה זנב של מי אתה. אתה זנב.

.

בשורה התחתונה דוברי הרוסית הבוחרים בליברמן ופאינה הם אותם בוחרים כמו הבוחרים המסורתיים של ביבי.

.

ומה אני אומרת:

אין כל סימני השפעה משירתו של ויסוצקי על צעירי העדה הרוסית. וליברמן ופאינה הם מהצד ההפוך לויסוצקי, העובדה שויסוצקי ראה את הקפיטל כברירה נכונה לקומוניזם אינה מעידה שויסוצקי ראה את הקפיטל כפי שרואים אותו אנשים כמו פאינה וליברמן.

גם מבחינת יצירה מוסיקלית כפי הנראה אין כל השפעה ניכרת של העם הרוסי על בני ובנות האדם שהגיעו לפה מרוסיא ושומרים על נבדלות באמצעות שמירה על השפה הרוסית כשפת אם של בני ובנות האדם שהגיעו לפה מרוסיא.

יש צורך להסביר,

העליות של בני העדה האתיופית ובני העדה הרוסית של שנות השמונים והתשעים, הן אינן אותן עליות מבחינת המיצוב של שתי העדות מול כלל החברה.

בעליות הראשונות של עד שנות השבעים כולם היו חדשים והחבר'ה שהגיעו בשנות השמונים והתשעים היו חדשים בין וותיקים, למרות קיבוץ הגלויות של כל העולים לישראל לאחר אלפיים שנות גלות, בשנות השמונים והתשעים  כבר נוצר מכנה משותף בין העדות שעלו בימים הראשונים.

כך שבני ובנות העליות המאוחרות יותר, נבדלו מכלל החברה בדרך שיש לה סימפטומים של גלות של קבוצת אנשים שנבדלת מכלל החברה בארץ בה היא חיה.

תראה, הרצוי מבחינתי הוא ארקדי דוכין ששר את ויסוצקי בעברית בדיסק רוצה ויהיה. מתוך המקום הזה להצמיח שירה עברית חדשה עם השפעות אלה שברור לכולנו שויסוצקי היה יהודי משפיע מאוד ברוסיא כך שאין כל בעיה ליהדות לצמוח את הצמיחה הזאת מהשפעת שירתו של ויסוצקי ולדימיר על בני ובנות העדה הרוסית.

מתוך מקום שאנו יודעים שהצפרטיסטים היו אויבים של ויסוצקי ויש צפרטיסטים שהגיעו לישראל ונמצאים בעמדות כח, ברור שיש פעולות דיכוי של שירה יהודיה זאת. גם שירתו של ויסוצקי כמו שירתו של שבזי, לא נכנסה לתוכנית הלימוד. המכירים את שירתם של שבזי ושל ויסוצקי יכולים לראות שיש מכנה משותף לתלונה שהיתה לשבזי וויסוצקי נגד השלטונות, שבזי גם נרדף על ידי המלכות הרביעית, מלכות אדום/אלופי תימן, את אותן סוג של רדיפות שתיאר ויסוצקי בשירתו:

רדיפות של שבט הרשע שלא נח על גורל הצדיקים.

במבחן הזמן ברור שהיצירה המערבית בישראל היא זנב ליצירה באמריקה ואנגליא.

לא נכון ליהודים שחזרו לאדמה הזאת שהם גלו ממנה להיות זנב לזנבות האשכנזים.