הרכבת הקלה.

elberg- berg -הר

 

 

דימות.

מכתב שנשלח לחברי הפרלמנט. התאריך- לפי הספורות הנוצריות.

דף הבית >> מכתבים לחברי הכנסת-2013. >> 11.11.2014. הרכבת הקלה.

חברי/חברות כנסת, עיתונאים/עיתונאיות, טייקונים/טייקוניות.

בהמשך למכתבי מהבוקר,
להלן ממצאים ראשונים מוגש לכם – as is ללא פרשנויות..

פרויקט הרכבת הקלה.
הרכבת הקלה...

 

“הפגיעה המתמשכת באיכות החיים של תושבי ירושלים במהלך עבודות התשתית היא כאין וכאפס לעומת הפגיעה בהם בתנאי ההסכם בין המדינה לסיטיפס. סעיפים אלה של ההסכם מעידים על תהליך שבו הציבור היה מטבע עובר לסוחר עבור המדינה. נראה שבמדינה מתוקנת החותמים על הסכם כזה היו עומדים לדין, אבל לא במדינת ישראל. תושבי ירושלים הופקרו להסכם שערורייתי, אולי שני רק למכירת החברה לישראל למשפחת עופר. מעניין לציין כי בשני המקרים מי שחתום על ההסכמים הוא אותו חשב כללי של האוצר, ניר גלעד. ישנם אישים נוספים, נוסף על בייגה שוחט שהוזכר לעיל, שעברו מ”שירות הציבור” למשרות פרטיות בסיטיפס, דבר המעיד על שחיתות לכאורה בעניין סיטיפס. עו”ד אסף פינק והתנועה הירושלמית “15 דקות“, ארגון צרכני התחבורה הציבורית בירושלים, הביאו לחשיפת ההסכם לציבור, ומה שהיה תחושה אצל תושבי ירושלים, הפך לידיעה, בסעיף השני בנספח מספר חמש להסכם: התכנית התחבורתית תביא למצב של אי תחרותיות מול הרכבת הקלה. כן, פשוט כמו שזה: התכנית התחבורתית תביא למצב של אי תחרותיות מול הרכבת הקלה. קשה למי שאינו ירושלמי להבין את חומרת הפגיעה בתושבי העיר בגלל התדמית החיובית שמיוחסת לרכבת הקלה ככלי תחבורה חדיש וירוק, בגלל שהרכבת נתפסת לאנשים מחוץ לעיר כשיפור תחבורתי ובעיקר בגלל שמי שאינו ירושלמי לא חווה את מפגעי הרכבת הקלה באופן יומיומי.
הנספח לפיו תיאסר התחרותיות מסרס כל סיכוי לשימוש יעיל בתחבורה הציבורית עבור מי שאינו גר בשכונות בהן עוברת הרכבת הקלה. עבדכם הנאמן, כותב שורות אלה, גר על יד רחוב הפלמ”ח, בשכונת קטמון הישנה על גבול שכונת רחביה. קו האוטובוס היחיד שעבר בשכונה עבר במרכז העיר, בשוק, ובתחנה המרכזית, ושימש תושבים רבים. הרפורמה בקווי האוטובוסים שנתפרה עבור ההסכם עם סיטיפס הביאה לשינוי הקו, להארכתו, ולניתוקו מהשוק ומהתחנה המרכזית. שינויים אלה פוגעים פגיעה מהותית בצרכנים ה”כבדים” של התחבורה הציבורית, בהם מבוגרים ומשפחות עם ילדים.” המשמר האזרחי.

.

“משרד יהודה רוה ושות’ הוא מהמשרדים הוותיקים במדינת ישראל. הוא הוקם בשנות ה-40′ על-ידי גדעון האוזנר, אשר שימש כתובע הראשי של ישראל וכשר בממשלה.
כיום, המשרד מנוהל על-ידי עוה”ד יהודה רוה, ומועסקים בו כ-80 עורכי דין, מתמחים וצוות מנהלה, המספקים שירותים למגוון רחב של לקוחות מארבעת הסניפים השונים של המשרד – בירושלים, תל אביב, חיפה ובאר שבע. המשרד מתמחה תחומי המשפט האזרחי, המסחרי והמנהלי, ובמרוצת השנים האחרונות, הפך לאחד המשרדים המובילים בארץ בתחומים של מכרזי B.O.T., תשתיות ועסקאות מקרקעין, בנושאים מוניציפליים שונים, ובתחום המינהלי והרגולטיבי בכלל.” ניוז 1.
“נחתם הסכם זיכיון ראשון מסוגו בפרויקט ה-B.O.T ברכבת הקלה בירושלים, בהיקף של 2 מיליארד שקל. באוצר מעריכים, כי מימון הפרויקט על-ידי המדינה ייעשה מהערבויות האמריקניות, בהנחה שתאושרנה.  החשב הכללי באוצר, ניר גלעד, וסגנו דוד גרשונוביץ, חתמו היום (ד’) מול קבוצת סיטי פס על הסכם הזיכיון להקמה, הפעלה ואחזקה של פרויקט הרכבת הקלה בירושלים. “היד רועדת. מדובר באחריות ומחויבות גדולה מאוד במונחים של תקציב המדינה”, אמר גלעד. ” גלובס.2002
“ההסכם נחתם במעמד ראש הממשלה, אריאל שרון, שר האוצר, סילבן שלום, ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, ונציגי הקבוצה – סגן נשיא קבוצת אלסטום, ברי האו, מנכ”ל פולאר השקעות, צחי אפלויג, ומנכ”ל אשטרום, ליפא משורר.” גלובס 2002
“משקיעים פיננסיים:
1. הראל השקעות בביטוח – קבוצת הפיננסים והביטוח השנייה בגודלה בארץ. החברה פעילה בתחומי שוק ההון, ביטוח ואחזקות ריאליות בארץ ובחו”ל.
2. אשטרום נכסים (מקבוצת אשטרום) – מחברות הנדל”ן המניב הגדולות בארץ. החברה פועלת בתחום הנדל”ן ופרוייקטים שונים בישראל ובגרמניה.
3. קרן תשתיות ישראל www.iif.co.il – קרן השקעות פרטית, שהוקמה ע”י חברת הביטוח הראל, עו”ד יהודה רווה וירון קסטנבאום, הפועלת בתחומי התשתיות, האנרגיה והתחבורה. היקף הקרן עומד על כמיליארד דולר ארה”ב. תיק השקעות הקרן כולל, בין היתר, אחזקות במסוף המטענים החדש סוויספורט שבנתב”ג, בדליה אנרגיה כח, כביש חוצה ישראל – כביש 6; כביש 431 ומילגם – שרותים מוניציפאליים.
קבלנים:
1. קבוצת אשטרום – מהחברות המובילות במשק בתחום הבניה והתשתיות. מזה למעלה מארבעים שנה החברה שותפה פעילה בעבודות קבלנות מיוחדות התורמות לבנייתה של מדינת ישראל ולפיתוחה.
ALSTOM .2– חברה צרפתית ויצרנית הרכבות הגדולה בעולם. קבוצה בינלאומית
(90% ממחזור הקבוצה מקורו בפעילות מחוץ לצרפת והקבוצה פועלת בכ- 70 מדינות)החברה פעילה בין השאר בתחומי התחבורה.” אתר סיטי פס.

.

“בחלופת המסרונים בין זקן לאולמרט מופיע פעמיים שמה של המכונית אאודי והחברה המייבאת אותה לישראל – צ’מפיון מוטורס. על פי אולמרט, מישהו מצ’מפיון אמור להתקשר לזקן ולהעניק לה “מתנה”. כעבור זמן מה זקן מוטרדת מכך שאף אחד לא התקשר, אך אולמרט מרגיע אותה וכותב: “יתקשרו”. לפי הפרטים שנחשפו עד כה, אין לדעת אם מישהו אכן התקשר ואם בסופו של דבר היא קיבלה את המתנה. גם אין לדעת אם צ’מפיון ומנהליה מעורבים בעניין או שצד שלישי היה אמור להעניק לזקן את המתנה שקשורה לצ’מפיון, אך האזכור של צ’מפיון לא מפתיע בהכרח. מצ’מפיון מוטורס נמסר בתגובה כי “לחברה לא ידוע דבר בעניין מתנה”. דה מרקר.

.

“הדמות החזקה בצ’מפיון הוא רו”ח יצחק סוארי, יועצם הקרוב של רבים מחברי מועדון ההון – למשל המבורגר ואנג’ל. סוארי העסיק את בן אחיו של המבורגר, גדעון, וטס עם אנג’ל למשחקי כדורגל באירופה. מקורבים נוספים לסוארי הם יצחק תשובה, צדיק בינו, גבי רוטר, אליעזר פישמן ונוחי דנקנר, שלו סייע סוארי בעסקה השערורייתית ביותר בשוק ההון – עסקת ישראייר, שבה העביר דנקנר חובות פרטיים לציבור.” דה מרקר.

.
“מי הגיעו למפגש של אאודי? הגיעו לשמוע ולראות: פרופ’ יצחק סוארי יו”ר צ’מפיון מוטורס ורעייתו עדיה; ד”ר יורם טורבוביץ’, חבר דירקטוריון צ’מפיון מוטורס; גליה ויהושע מאור; יאיר המבורגר; אליעזר פישמן; ד”ר יוסי בכר; אייל חומסקי; דב קוטלר; משה אדרי; מוטי זינגר; יגאל שרייבר; עמי אראל, אברהם ביגר; אילן גרינבוים; חנה ובני פרי-זן; אבי צור מנכ”ל צ’מפיון מוטורס; ניב אורון מנהל חטיבת Audi ועוד.” גלובס 2013 לפי הספורות הנוצריות..

.
“תנועת אומ”ץ (אזרחים למען מינהל תקין וצדק חברתי ומשפטי) פנתה היום במכתב למפכ”ל המשטרה בבקשה לפתוח בחקירה בפרשת הציורים של עליזה אולמרט, אשתו של ראש הממשלה לשעבר, עליזה אולמרט… אקירוב אינו היחיד שרכש במשך השנים תמונות של האמנית אולמרט. גם במשרדו של עו”ד רם כספי – עורך הדין שאחראי למושג “שיטת השקשוקה” ומייצג בעלי הון רבים, בהם עידן עופר, יצחק תשובה, נוחי דנקנר ובני שטיינמץ – תלויה תמונה של עליזה אולמרט. כספי סיפר בעבר כי התמונה נרכשה על ידי אמו, שהיתה אספנית אמנות ידועה.
גם התעשיין דב לאוטמן מחזיק בציור של אולמרט, וכך גם במשרדי חברת הביטוח הראל, שבשליטת משפחת המבורגר, תלויה תמונה של אולמרט. אחד מבעלי השליטה בחברה, יאיר המבורגר, מקורב לאולמרט. ” דה מרקר-2010 לפי הספורות הנוצריות.

.

” יורם טורבוביץ’, ראש המטה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע כי בכוונתו לעזוב את תפקידו בימים הקרובים. טורבוביץ’ מעוניין לעזוב את בית ראש הממשלה מזה זמן מה ולעבור לעולם העסקים. טורבוביץ’, אשר משמש גם כשליחו של אולמרט למשא ומתן עם סוריה, אמר כי ימשיך לנהל את המגעים הבלתי ישירים עם דמשק שהגיעו אתמול לסוף הסיבוב הרביעי. ראש המטה של ראש הממשלה אמר כי פרישתו קשורה להודעתו משלשום של אולמרט על כך שלא יתמודד בפריימריז של קדימה ויתפטר מתפקידו לאחר הבחירות המקדימות. בעבר שימש טורבוביץ’ כממונה על ההגבלים העסקיים. כמו כן, הוא כיהן כדירקטור בחברת אלייד וביבואנית המכוניות צ’מפיון מוטורס וכיהן כמנכ”ל חברת בזק. שלשום, במסיבת עיתונאים דרמטית שכינס בביתו בירושלים, הודיע ראש הממשלה על סיום דרכו הפוליטית. “באתי רק לומר מעט ממה שרובץ על לבי חודשים רבים”, אמר. “כאשר ייבחר יו”ר חדש למפלגה, אתפטר מתפקידי כראש ממשלה, כדי לאפשר ליו”ר הבא להקים ממשלה ביעילות ובמהירות”. Nrg 2008 .

.
“ב־1999, עוד בטרם קבלת חוות הדעת מהיועץ השני, החלו ההכנות למכרז על ידי אגף החשב הכללי במשרד האוצר. באותו זמן החליטה הממשלה על ביצועי הפרויקט באמצעות שיתוף המגזר הציבורי והפרטי גם יחד (Public–Private Partnership – ‏PPP), בשיטת BOT, שהוכחה כמוצלחת בסלילת כביש חוצה ישראל. חוות הדעת של היועץ הוגשה באוגוסט 2000, ותוכנה היה העדפת בניית רכבת קלה על פני חלופת אוטובוסים מרובי קיבולת, למרות ההבדל המשמעותי בהשקעה הכספית הנדרשת (כ־324 מליון שקלים לחלופת אוטובוסים, מול 2.14 מיליארד ש”ח לחלופת רכבת קלה, ללא עלות הקרונות), כאשר העלות למגזר הציבורי הוערכה בכ־500 מיליון ש”ח. בדיעבד מתח מבקר המדינה ביקורת על הליך הבדיקה של היועץ החיצוני השני, שלא כלל עלויות ידועות נוספות בחישוב העלות ולא פעל בהתאם לנוהל פר”ת. היועץ השני חזה ביקוש של כ־37 מיליוני נסיעות בשנה ברכבת הקלה, 35% פחות מההערכה של היועץ הראשון, וכ־133 אלף נסיעות ליום. בפועל הייתה ההשקעה הכספית כמעט כפולה מההערכה (כ־3.8 מיליארד ש”ח). תהליך הבנייה תוכנן להשלמה עד 2006. אברהם בייגה שוחט, ששימש בין השנים 1999 ל־2001 בתפקיד שר האוצר מונה לימים ליו”ר סיטיפס, החברה שזכתה מאוחר יותר בזכיון להפעלת הרכבת הקלה. בהתאם להחלטת הממשלה הוקמה במרץ 2003 מנהלת לפרויקט, שכללה את נציגי משרד התחבורה, משרד האוצר ועיריית ירושלים. אחת מההחלטות הראשונות של המנהלת הייתה מינוי צוות תוכנית אב לתחבורה ירושלים לניהול בפועל של הפרויקט.” וויקיפדיה.

בברכה,

העלמה מיכל כהן.

מנהלת אתר- עת השלום.

.

Copyright © 2021 . All rights reserved.