בכורי עת השלום ורדיו זמן השלום לחודש שישי בשנת שישים ושבע לקוממיות העם היהודי בארצו- עריכה.

צמיחה

למרות עליה בצריכת האשראי (אותו אשראי שבעבר נתן גיבוי לשכר נמוך לצרוך יותר שזה למעשה גיבוי למפעלים למכור יותר ולשמר צמיחה למרות השכר הנמוך הנהוג בישראל לעומת מדינות אחרות בעולם) לא חלה עליה בצריכה במשק, לא חל גידול במכירות המפעלים\עסקים כבעבר. כך שהמרויחה היחידה היא שרי אריסון. (אשראי שווה כסף). לנוכח הפער הנמוך בין הפקדונות לאשראי, (וזאת מבלי לקחת בחשבון את האשראי החוץ בנקאי שכנראה יקטין מאוד את הפער..) עושה רושם ששרי אריסון לא יכולה להגדיל את האשראי לעם היושב בציון בדרך כזאת שתגדיל את הצריכה, כך שעליות בשערי המניות לא ישקפו נכונה את המצב במשק של התעשיה שמאותתים על מצוקה בעקבות ירידה בצריכה, כך שכל עליות בשערי המניות בזמן הזה הם סוג של ויסות אתם יודעים..סוג של בועה, לא באמת.. 10 קבוצות מחזיקות בחלק נכבד מאוד מעוגת הסחר במניות אתם וודאי יודעים.. במשבר 2008 למדנו שהיו הרבה חברות תעשיתיות הנסחרות בבורסה ששעריהן עלו למרות שחלק מהן היו על סף נפילה כמו שאומרים..

אה דו טווה קאט

כמובן שצריך לבדוק כמה כסף יצא מהשוק ולא חזר אליו באמצעות צריכה.. גם כסף כזה..

"נחשפה הונאת מס בינלאומית בהיקף 120 מיליארד דולרים

תחקיר בינלאומי שופך אור על התנהלות סניף בנק HSBC בז'נווה, שסייע להונאות מס של מלכים, סוחרי נשק, יהלומנים וזמרי רוק. ברשימה מופיעים 6,554 חשבונות בנק הקשורים לישראל, עם הון כולל של כ-10 מיליארד דולרים בין השמות המעורבים בפרשה נמצאים מלך ירדן עבדאללה השני," וואלה.

כ- 9 אחוז מהסכום הכולל קשור לישראל. אתם מבינים שישראל מדינה מאוד קטנה. מאוד מאוד קטנה.

אם ביצוא גז עסקיינן..בתחושה שלי, עוד מעט עבדאללה מלך ירדן יפקיד עוד כספים בשוויץ..

צריכה- צמיחה- אשראי.

נוני

all that jazz…

 seventies.

אני לא הייתי בת ככל הבנות ב- seventies. בגיל 10 בערך אני אהבתי את ג'ים מוריסון, american preyer היה האהבה שלי, לא הבנתי את המילים, וזה תקליט שחשוב מאוד לדעת את המילים. ואני עשיתי לי שרשרת כמו של ג'ים מוריסון, אני זוכרת את ההתלבטות שלי בעניין אורך השרשרת. בתקליט אצל ג'ימי השרשרת ארוכה והוא ללא חולצה, ואני בת אתם יודעים..לא יכולתי ללכת כמו ג'ים מוריסון אז עשיתי אותה קצרה (גם כדי שיראו) אני זוכרת את ההתלבטות שלי בעניין החרוזים, צבע החרוזים. התקליט היה שחור לבן. הכי נראה היה לי חרוזים אדום לבן. זה היה הזמן שאפי מלך הכיתה נתן לי את הכינוי – זולו. הוא היה מלך הכיתה אז השם נקלט כמו שאומרים.. וזה  שם כינוי שהלך איתי הרבה הרבה שנים.

בשורה התחתונה בנימין נתניהו הוא חיל של הון, באנגלית- Soldier of Fortune- ביחידה מובחרת אתם יודעים. 

i can hear the sound of the windmil going round- deep purple

וְאִתְפַּתַּחָא, עֵינֵי תַּרְוֵיהוֹן, וִידַעוּ, אֲרֵי עַרְטִלָּאִין אִנּוּן; וְחָטִיטוּ לְהוֹן טַרְפֵי תֵּינִין, וַעֲבַדוּ לְהוֹן זְרָזִין. בראשית לפי אונקלוסיפר.

בריאה

afroisraelian jazz….

present progresive.

זה די מעניין יהיה לראות את אולמרט צועד לכלא לשש שנות מאסר, שלצידו דני דנקנר לשלוש שנות מאסר– כפי שנגזר עליהם. לדני דנקנר מחכה עוד גזר דין שהוא עדיין לא ישב בכלא בגינו, צריך להזכיר וזאת כדי שלא יחשבו שהוא כבר ריצה את מלוא עונשו רק בגין המשפט בו נגזר עליו רק 8 חודשים עם ניכוי שליש על התנהגות טובה. יש עוד משפט.

כמובן שנשאלת השאלה מה יקרה אם עליזה אולמרט תעשה העברת בעלות..

המבורגר

ארופה.

איך שאני רואה את העניין, הבעיה היא בשילומים..אסור היה לך לקחת שילומים. שילומים לפי התורה שלנו זאת פעולה שבזכותה מכפר החוטא על חטאיו. אני חושבת שזאת הסיבה שההיסטוריא מתרחשת בדרך כזאת שבסופו של יום הפכת ממאשים לנאשם כי באותה חבילת עיתון מוצגים הפגנת האנושיות של מרקל לצד החרמת מוצרים של מתנחלים שנציגם הוא בנט בעמדה בכירה בשלטון בישראל כתודעת העולם, מתנחלים שפוגעים בזכויות אדם כתודעת העולם. אנחנו חים בהיסטוריא אתה יודע, ככתוב בספר תהלים – אלף שנים בעינך כיום אתמול. אתה לא יכול להתעלם מהעובדה שגרמניא מקיימת את היותה ארץ חפץ ככתוב בספר מלאכי בדרך כזאת שגם מאשרת אותה בעמים ככתוב בספר מלאכי שגם מבורכת היא ככתוב והריקותי לך ברכה עד בלי די, בדרך כזאת שיש להם את היכולת לחלוק עם הגויים שנוהרים לגרמניא. אתה מבין שברשתות החברתיות העולמיות שמרקל היא- אמא מרקל מגרמניא. זה יחס שהוא הרבה יותר עמוק מיחס הוקרת תודה להפגנת הומניות כמו שאומרים.

מצעד הגאווה.

מצעד גאווה בירושלים הבירה פוגע ביהודים .משכב זכר הוא תועבה לפי תורתנו.

זה לטמא את ירושלים הבירה על פי אמונתנו. החטא של משכב זכר הוא כל כך חמור על פי דין תורתנו שאין דרך למחילה עליו- דינו מוות.

בורא עולם מאוד ברור בענין:

וְאִישׁ, אֲשֶׁר יִשְׁכַּב אֶתזָכָר מִשְׁכְּבֵי אִשָּׁה–תּוֹעֵבָה עָשׂוּ, שְׁנֵיהֶם; מוֹת יוּמָתוּ, דְּמֵיהֶם בָּם. ויקרא.

זאת פגיעה ביהדות בדיוק כמו פרובקציות של מתנחלים מתג מחיר שפרס מתנגד להם. וגם אני. אסור לפגוע בגר על פי תורת היהודים. כי גר היינו.

הנהגה שמתירה פגיעה בגר ומצעד גאווה של שוכבי משכב זכר בירושלים הבירה – לא יכולה להיות הנהגה יהודיה. אם תגידו שמתנגדים לשוכבי משכב זכר הם חשוכים, אתם תגידו שבורא עולם שבדברו ניתנה ארץ ישראל ליהודים- חשוך.

פרה קדושה.

מתקיים סוג של צעדת החיים לגרמניא. זה סוג של rewind …

מה שאתה תראה בקטע מהמאמר המצורף בעיתון של אדלסון, זאת עבודה תודעתית מצויינת, על גבול הגאונות של מרקל להסרת רגשות האשמה שיש לעם הגרמני בגלל השואה בפרט ומלחמת העולם השנית בכלל, מרקל מאצילה לטובת הענין את האנושיות שבעזרת  הגרמנים לפליטים הסורים. ברור לכולנו שבמעשה זה היא גם מונעת את האשמת העם הגרמני בימים אלו כעם אנטישמי וכו' – היא מסירה מהתודעה העולמית את התודעה הרווחת שהגרמנים אנטישמים, עם אכזר וכו'. היא מסירה עול מעל גבו של העם הגרמני, אתה'מבין..

הבדלה.

אני אספר לכם עוד סיפור,

אני הייתי בתחנת אוטובוס השבוע ועבר בחור והסתכל עלי, חזר אחורה ושאל מה שעה. אמרתי עכשיו ערב עוד מעט לילה.. וככה הלך חזר עוד פעם אחורה נכנס למכולת לקח חתיכת ניר וכתב משהו וניגש אלי שוב, בפתק היה כתוב שמו ומספר טלפון ואמר אם את רוצה תתקשרי, אמרתי לו תודה אבל לא, והחזרתי לו את הפתק, האשה שהיתה לידי הסתכלה על הענין ואמרה מה זה היה..  וכאילו חשבה שהוא הטריד אותי.. אמרתי לה זה היה מאוד יפה, הבחור חיזר את יודעת… זה יפה, אמרתי לה הוא לא הטריד, ניסה לחזר אמרתי לו לא והלך.. זה היה יפה בעיני.

מזל

הקוראים כאן ודאי יודעים על התנגדותי למתווה הגז. חשבתי אייך להתייחס לעניין אישור המתווה. והגעתי למסקנה שהתיחסות למתווה גם כהתנגדות לאישורו יהפוך את האונס שאנס בנימין נתניהו את העמים החים בישראל, יהפוך את הדיקטוטורה של בנימין נתניהו – לדמוקרטיא. לפעמים התנגדות לאונס מסוג זה כשהיא נעשית אחרי האונס מכשירה באופן מסוים את האונס  שלא משנה אם נתנגד או לא נתנגד לאחר מעשה, תוצאותיו יהיו אותן תוצאות. כך שאין טעם להתנגד לאונס אחרי האונס בדרך זו. רשות ההתנגדות תקיים סוג של דמוקרטיא. צריך לעשות לבנימין ושרון יצחק תשובה כמו שהאמריקאים עשו לאל קפונה, תפשו אותו על עברות מס ולא על העברות שרצו לתפוס אותו במקור.. אבל תפסו אותו וזה מה שחשוב. ברור לכולנו שהמצרים שמשלמים כ- 3 דולאר ל mmbtu כשמחיר ההולכה שלהם יותר יקר, זאת ההוכחה לשקר הגדול שבנימין מנסה למכור לנו. עם השורה התחתונה לא ניתן להתווכח. עדיף לבנימין שישתוק ולא ינסה ליפות את ההסכם. וכמו שאנחנו רגילים לאחר מהלכים מסוג זה- בשבועות הקרובים יהיו הרבה ארועים שיעבירו דף במציאות חיי העמים היושבים בישראל.

בנימין נתניהו עלוב נפש. נו, מה ניתן לצפות מאדם שבגד באישתו. אדם שבגד באישתו באם ילדיו אין לו נאמנות לכלום. בדוק. אל תאמינו לתמונות המשפחתיות המציגות את משפחת נתניהו- מאושרת. הרבה כבר אמרו שהעיסוק הראשי של שרה נתניהו הוא לפקח טוב טוב על בעלה שלא יפזול הצידה ואלו חיים קשים מאוד לחיות כל הזמן כשאת חושדת באדם שאמור להיות בן בריתך. מצד שני, בנימין כבר זקן כך שכנראה שעם הזמן שרה פחות דואגת… וכמובן שהאינטרס מייצר סוג של בטחון לשרה. בדיוק כמו שהוא מייצר בטחון לשרון יצחק תשובה במערכת יחסיו עם בנימין נתניהו. יש מצב  שבאחת התוכניות אשמיע את- avec la temps  של  leo ferre עם כמה מילים לשרה. הכי טוב אמר את זה בודלר בשיר העיוורים על אנשים כמשל בנימין ושרה נתניהו- אנשי ה"עיר" שעינהם עינים שניצוץ האלהות מזמן כבר נטשן..

פי הטבעת הוא פתח בגוף שנועד להוציא את החרא ולא להכניס את החרא.

משכב זכר...

לכן אני טוענת בכל תוקף שצריך להוציא את איציק שמולי מהכנסת.

מידת ההשפעה.

יש לעיתים פיגועי טרור שארגוני טרור שמחים לקחת אחריות עליהם למרות שהם לא אחראים עליהם, זה מוסיף להם כבוד אתם יודעים. חשוב שתדעו זאת. יש מצב שדעאש ישמחו לקחת אחריות על פיגוע טרוריסטי בסיני…

אני עוד זוכרת את הימים ב 2006 כשפרץ ביקש  צדק חברתי.. שכר הגון לכל פועל ופועלת.. 1000 דולאר.. ואז בא עלינו מבצע שכר הולם שקראו לו אחר כך מלחמת לבנון השניא. סוג של המרה בין סוגי השכר..סוג הרוח שהתודעה מבקשת. לא לשכר הזה פיללנו כשביקשנו שכר הגון לאחינו ואחיותנו משתכרי שכר המינימום ועובדי ועובדות הקבלן שנפתלי בנט ממשיך את קודמיו ומתנגד להעסקתם הישירה.

סובבוני בכחש אמר בגין על מלחמת לבנון הראשונה ולא הסביר.

נפשי בקירבי תחשוב מחשבת- עמנואל הרומי.

– ומה למדנו ישמעאל..

— מה למדנו מיכל..

– כצנלסון קלמן התיחס אלנו המזרחים השחורים כנחותים כפי שהציע נורדאו לפליטים השחורים שהגיעו לארופה , הוא טען שאנחנו לא יהודים ובן גוריון כמוהו התיחס אלנו כאל אספסוף מילה שנשמעת יותר יפה מחיה ובהמה כי שקרא נורדאו לפליטים שהגיעו אחריו לארופה. וכך גם בני עדתו של בן גוריון, שקראו לנו שווערצע חייעז, בהמה שחורה. ומה אני אומרת ישמעאל..

— מה את אומרת מיכל..

– על בטוח יש שחורים שגרים ברחוב מקס נורדאו בבת ים. על בטוח. היותם גרים בבית ברחוב מקס נורדאו זה לומר לנורדאו וממשיכיו, שניצחנו אותם, אנחנו כאן, גרים ברחוב על שם אדם שתפיסתו הכללית הייתה שהשחור בהמה. וזה לעג לנורדאו בתודעה שמבינה מי היה נורדאו. חשוב לשמור על השם נורדאו כרחוב ולשכן כמה שיותר שחורים ברחוב נורדאו. כלעג לנורדאו.

אאזרך

נורדאו.

 

tshuva production present : hagolem

גולם

גם על עמלות הבנקים אל תבנו, לתשובה יש מניות בבנק לאומי.

בנקים

סוף דבר.

גאז 1
המוסיקה:

רדיו זמן השלום- מוסיקה טורקית.

לא משנה באיזו עמדה, טובה יותר כמו המנהל הבכיר, טובה פחות כמו הפועל משתכר שכר המינימום, בשורה התחתונה, שניהם בסופו של יום שניהם נטחנו בדרך כזו שהם ישרתו את היושבים בקצה הפירמידה.

בכל חומה יש אבנים שממוצבות במיקום נחות, ותמיד יהיו קבוצה של אנשים שינותבו למקום זה. זה תנאי הכרחי לקיום השיטה, לקיום השליטה של יושבי קצה הפירמידה\המגדל. מלך אביון חייב אביונים לצורך שליטה, הפער מקיים את עליונותו. באיזשהו שלב תמיד מתרחשת סוג של מלחמה בין האבנים הקטנות על מיצובם כאבן שממוקמת במקום טוב יותר. על כך אמר ג'ים מוריסון- בבילון מתפיידת. תתעוררו. אתם עבדים. אותה מלחמה בין העניים על מקום טוב יותר בחומה היא זו שמאשרת את השיטה. זאת מלחמה שאני לעולם לא אנהל. שמתחילה מלחמה כזאת אני יוצאת. אני לעולם לא אלחם בעני, אפילו שהוא נלחם בי.

להבנת הענין- אפילו ניר גלעד הוא לא יעד לתקיפה, עידן עופר הוא יעד לתקיפה. בדיבור, כמו שלימד אותנו בורא עולם כשביקש ממשה לדבר אל הסלע כדי שיצאו ממנו מים. יש עניינים שגם בנימין נתניהו אינו יעד לתקיפה, שעדיף לתקוף את שרון יצחק תשובה.

פינק פלויד וג'ון לנון לא ידעו שהם אמרו דבר תורה.

לכן אני סבורה שאנשים שקוראים תורה בדרך שנלחמת בתורה לצורך השגת והשבתת כח רוחני הם אלו ששלחו שליח להרוג את ג'ון לנון ולתת לג'ים מוריסון סמים שהורגים.

שלמה

מה שעשיתי בעניינך זה לא לנפץ פרה קדושה. היה חשוב לי לומר לך שאתה פרה קדושה. היה צריך לברר את העניין הזה אתה'מבין.

פורטיס

 

Copyright © 2021 . All rights reserved.